Як німці розширюють виробництво автозапчастин в Україні і що їм заважає

Представник Делегації німецької економіки Александер Маркус розповів, які виробництва в Україні розвивають німецькі бізнесмени і чому не хочуть приходити нові інвестори

Незважаючи на конфлікт на Донбасі, політичну і економічну нестабільність, знаходяться західні компанії, які вже зараз готові інвестувати в розвиток виробництва на території України.

Як повідомили нещодавно представники Делегації німецької економіки в Україні (член всесвітньої мережі Німецької зовнішньо-торговельної палати), розширити виробництво в Україні мають намір виробники автокомплектуючих з Німеччини. Представники делегації не уточнюють конкретних назв виробників, але відзначають, що мова йде про компанії, які вже працюють в країні.

Реклама

Раніше в ЗМІ фігурувала інформація про те, що німецька компанія "Кромберг енд Шуберт Україна", у якій в Луцьку вже є завод з виробництва електропроводки для автомобілів Volkswagen, Mercedes і BMW, планує побудувати в Житомирі додаткові виробничі потужності.

Також в Мінекономіки повідомляли, що німецький концерн Leoni розглядає можливість побудови нової фабрики з виробництва автокомпонентів в Україні.

Як відомо, концерн Leoni – один з найбільших німецьких виробників кабельної продукції для автовиробників. У 2003 році компанія відкрила завод в с. Нежухів, Стрийського району Львівської області. Підприємство випускає кабелі для автомобілів марки Opel. Інвестиції в проект склали 40 млн євро.

Реклама

В цілому галузь виробництва автокомпонентів активно розвивається в Україні. Виробництвом електропроводки для автомобільної галузі в Україні займаються такі підприємства як ВО "Карпати", "Точприлад", "Тайко Електронікс Юкрейн Лімітед", "SEWS Україна", Sumitomo Electric Bordnetze, OOO "Кромберг енд Шуберт Україна" тощо. Ще кілька підприємств ведуть поставки інших видів автокомпонентів – джгутів, чохлів, акустики та інших. Українська продукція коштує на таких марках автомобілів як Volkswagen, BMW, Mercedes, Ferrari, Porsche, Audi, Fiat і Nissan тощо.

esd3

Фото з сайту ВО "Карпати"

Реклама

Як зазначав старший аналітик інвестгрупи "Арт-Капітал" Олексій Андрейченко в коментарі виданню Hubs, в 2015 році серед ключових видів української продукції машинобудування, яка відправляється на експорт, замість вагонів на перше місце вийшли автокомпоненти. Зокрема, за 11 місяців 2015 року Україна експортувала дроти для свічок запалювання на $873 млн (22% всього експорту в машинобудуванні). Продукція поставлялася переважно в Угорщину, Польщу і Німеччину.

Про те, чим приваблює Україна європейських виробників і що відлякує нових інвесторів, а також, які економічні перспективи чекають нашу країну, "Сегодня.ua" поговорив з делегатом німецької економіки в Україні Александером Маркусом.

- Нещодавно делегація німецької економіки в Україні повідомила, що німецькі виробники деталей для автомобільної промисловості протягом найближчих років мають намір розширити своє виробництво і побудувати нові заводи в Західній Україні. Планується створення до 10 тисяч нових робочих місць. Пан Маркус, про що конкретно йде мова: про виробництво автомобілів або деталей до них?

1

На зустрічі в Харкові. Фото: twitter.com/IPEV_Markus

- Мова йде про виробництво комплектуючих для автомобілебудування.

Німецькі виробники, які вже працюють в Україні, розширюють свої вже існуючі потужності

Це німецькі виробники, які вже працюють в Україні, вони розширюють свої вже існуючі потужності. Йдеться про три німецькі компанії на Заході України.

- У заяві наголошується, що сьогодні на виробничих майданчиках в західному регіоні України вже працюють близько 25 тисяч осіб, мова йде тільки про ці три компанії?

- Ні. Це наша загальна оцінка зайнятих в німецькому автопромі на території України, це всі заводи разом. У нас дуже багато виробничих підприємств, що випускають комплектуючі для автомобільної промисловості. А ці три компанії, вже присутні на ринку, просто будують нові заводи.

- Куди вирушатиме продукція цих підприємств? Чи потрапляє вона на український ринок?

- Вся продукція 100%-во йде на експорт по всьому світу, навіть в США. Сьогодні, коли Ви ще тільки замовляєте машину, під це замовлення вже фактично виробляються відповідні комплектуючі та це, перш за все, кабельні мережі для автомобілів. Ви замовляєте десь в Америці машину, вибираєте її комплектацію, і під це замовлення вже збирається кабельний комплект, він потім поставляється (з України) через Німеччину в США і там встановлюється на автомобіль.

- Мова йде про якісь конкретні марки автомобілів?

- Прив'язки до якоїсь конкретної марки автомобіля немає. Постачальники виграють окремі проекти (тендери) на поставку комплектуючих для тієї або іншої марки автомобіля. Наприклад, виробник на три роки виграв проект для Opel певної моделі. Після виконання цього замовлення він може виграти ще якийсь проект, наприклад, для Audi. Тому ні на одному заводі не виробляють продукцію тільки під одну модель, вони паралельно обслуговують дуже багато різних моделей і компаній.

- Тобто інтерес до України як до місця, де можна займатися виробництвом, у німецького бізнесу є?

- Не зовсім. Потрібно дуже чітко розуміти, що розширюють виробництво ті, хто вже працює в Україні. Нові інвестиційні проекти поки фактично відсутні. Це пов'язано, в тому числі, і з валютним регулюванням. Наприклад, із забороною на виплати дивідендів в іноземній валюті та обмеженнями на обмін через банк дивідендів в вільно конвертовану валюту.

Новим інвесторам не дуже цікаво йти в країну, де вони не знають, як отримати свій прибуток назад у вільно конвертованій валюті

Новим інвесторам не дуже цікаво йти в країну, де вони не знають, як отримати свій прибуток назад у вільно конвертованій валюті. Ті, хто тут є, знають Україну, вони тут уже 10 років успішно працюють, вони знають, як працювати з проблемами, вони їх вирішують і тому у них є перевага. А основна перевага України – дуже низькі виробничі витрати.

- Дешева робоча сила, оренда та інше?

- Так.

- Крім валютного регулювання, що ще відлякує німецьких інвесторів?

- Згідно з останнім опитуванням, який ми проводили навесні минулого року серед німецького бізнесу, були визначені три основні причини. Перше – політична нестабільність, в тому числі, беручи до уваги ситуацію на сході України. Друге – відсутність надійної правової системи і складність довести свою правоту в судових інстанціях. І третє – корупція. Цих три фактори були основними і найбільш часто згадуваними в якості бар'єрів для німецьких інвесторів.

- Давайте перейдемо до більш глобальних речей. Пане Маркус, як Ви вважаєте, в перспективі знайдеться в європейській економіці місце для України?

- На 100% впевнений, що знайдеться, але це буде нелегко. Це складно, потрібно буде повністю адаптуватися. Потрібно придумати нові продукти, нові бренди. Але місце є. Сьогодні у багатьох українських виробників є одна велика перевага – це ціна. Ціна дуже конкурентоспроможна. Є й деякі інші переваги.

2

Зустріч на виробництві. Фото: twitter.com/IPEV_Markus

Українські продукти харчування ближчі до натуральних, і менш зіпсовані сучасними технологіями. Цим треба обов'язково скористатися

Так, українські продукти харчування ближчі до натуральних, і менш зіпсовані сучасними технологіями. Цим треба обов'язково скористатися.

Але поки в Німеччині, наприклад, найголовніша проблема в тому, що з Україною її сьогодні пов'язують тільки політичні, а не економічні питання.

- Можливо, порадите, як українським виробникам краще просувати свою продукцію?

- Ми пропонували українському уряду таку можливість, як розвиток кластерів. Тобто, Ви берете ту галузь промисловості, яка, успішно працює: харчову, переробну промисловість, виробництво комплектуючих для автомобілебудування, IT, логістику, це можуть бути і інші галузі з хорошим потенціалом розвитку. Ви збираєте підприємства разом, і вони разом будуть створювати український бренд цієї продукції, і разом будуть організовувати свій експорт. Такий підхід до розвитку кластерів в Західній Європі дуже успішний.

Тут не потрібно великої участі влади. Не потрібно постійно лаяти уряд за те, що вони не зробили те чи те. Треба самим починати і це не так складно. Такий кластер IT-підприємств вже створено у Львові. Звичайно, було б легше, якби уряд дав якусь платформу, і підприємствам було б простіше, оскільки вони менше боялися б конкуренції. Так це робиться у нас: створюється офіційна платформа, підприємства беруть участь, сплачують членські внески і на цій офіційній платформі вони не боятися, що їх конкуренти отримають переваги. Є більше довіри.

- Як Ви вважаєте, чи можливий в найближчі роки зростання української економіки, з огляду на ті реалії, які сьогодні є?

Наші підприємці очікують, що в 2016 році економіка України вийде "в нуль" і вже не буде падати

- Наші підприємці очікують, що в 2016 році економіка України вийде "в нуль" і вже не буде падати. А в 2017-18 роках німецький бізнес вважає, що є всі шанси для зростання.

Читайте також:

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал
Всі новини
Показати ще
Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Опитування
статистика
Курс гривні СЬОГОДНІ

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

26.53

Євро (€)

31.08

Російський рубль (₽)

0.36

Загроза світової кризи
Як Evergrande опинилася на межі краху

Калькулятор зарплати

Калькулятор зарплати
ЗАПРАВКИ
Паливо Сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
29,45
28,95
28,00
17,17
29,50
29,00
28,00
17,17
30,86
29,60
26,77
17,70
30,98
30,69
28,98
17,88
32,59
30,29
27,29
17,75
33,99
31,17
29,59
18,47
33,99
31,17
29,59
17,73
33,99
31,17
29,59
18,48
34,97
31,17
32,97
18,48
-
30,76
28,30
17,56
Опитування

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти