АЗС в Україні можуть знизити ціни на бензин: прогноз на тиждень

23 жовтня 2019, 08:52

Олександр Панченко Олександр Панченко

Автогаз в деяких областях вже істотно подешевшав

У найближчий тиждень на паливному ринку України збережеться стабільність, а тренд до подальшого зниження цін на бензин продовжиться. Як розповів в коментарі сайту "Сьогодні" директор консалтингової групи "А-95" Сергій Куюн, збільшення цін у попередні місяці на дизпаливо було викликане введенням з боку України мит на транспортування його з РФтрубопровідним транспортом, але тепер ринок адаптувався.

Реклама

Куюн не виключає, що в найближчий тиждень вартість палива може почати знижуватися.

"У міру наповнення ринку знову стало актуальним питання зниження цін в роздрібі, – розповів нам Куюн. – Потенціал для зниження є, але стверджувати, що трейдери знизять ціни, складно. Що стосується автогазу, то тут також спостерігається профіцит ресурсу. Про підвищення цін говорити не доводиться, навпаки – в окремих областях він вже істотно подешевшав".

Директор науково-технічного центру "Психея" Сергій Сапегін додав, що в операторів є достатній запас для зниження цін, так як світові ціни на паливо знижуються. Щоправда, до кінцевого споживача здешевлення може і не дійти.

"Роздрібна ціна, наприклад, на дизпаливо може бути нижче поточної на 4-5 грн/л, це стосується не тільки ДТ, але й високооктанових бензинів, – упевнений Сапегін. – Чи реалізується цей потенціал зниження ціни для кінцевого споживача? Думаю, що ні. Справа в тому, що неефективність ринку компанії покривають за рахунок високих роздрібних цін. За оцінками Центру "Психея", в Україні кількість АЗС в 4,5 рази перевищує потреби. Це все – зайва інфраструктура, витрати на утримання якої перекладаються на плечі кінцевого споживача".

Що стосується ринку автогазу, то, за словами Сапегіна, він збалансований за ресурсом, ціновою тенденцією в гурті свідчать про можливість подальшого зниження роздрібних цін. За останні півроку зниження гуртових цін склало 15,1%, а роздрібні знизилися всього на 3,2%.

Детальніше читайте на сайті "Сьогодні" – Ціни на паливо завмерли: чи чекати стрибка до кінця жовтня

Реклама

Нагадаємо, раніше новини "Сьогодні" також розповідали, як українців дурять на АЗС:

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти