Порошенко дав добро на електронне відшкодування ПДВ

28 липня 2015, 16:08

Президент підписав відповідний закон

Президент України Петро Порошенко підписав Закон України №643-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість". Цей закон Верховна Рада ухвалила 16 липня по ініціативи Кабінету міністрів.

Реклама

"Закон, зокрема, спрямований на вдосконалення функціонування системи електронного адміністрування податку на додану вартість (ПДВ), яка з 1 лютого поточного року працювала в тестовому режимі, а з 1 липня переведена в звичайний режим роботи", – зазначає прес-служба президента.

Законом скорочено перелік реквізитів податкової накладної, які втратили актуальність у зв'язку з введенням системи електронного адміністрування ПДВ; надається можливість складання раз на місяць (в останній день місяця) зведених податкових накладних у разі здійснення поставки товарів (послуг), поставка яких має безперервний або ритмічний характер (як платникам, так і неплатникам ПДВ).

Крім цього, запроваджується надання платнику податків за його запитом інформації про рух коштів на його рахунках у системі електронного адміністрування податку на додану вартість шляхом надсилання електронного повідомлення.

В тренді
Оформлення субсидій по-новому: українцям підказали чотири способи
В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"

Встановлено, що на рахунки в системі електронного адміністрування ПДВ не поширюється дія Закону України "Про виконавче провадження", зокрема на кошти, що знаходяться на таких рахунках, не може бути накладено арешт. Вимоги, сформовані відповідно до Закону "Про виконавче провадження" до набрання чинності цього закону щодо коштів, що знаходяться на рахунках у системі електронного адміністрування ПДВ, вважаються анульованими.

Реклама

Закон набирає чинності з дня його опублікування, крім абзаців двадцять сьомий – одинадцятого підпункту 3 пункту 11 розділу I (щодо застосування штрафних санкцій за завищення суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні / розрахунки коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних ), які набирають чинності з першого числа місяця, наступного за місяцем набрання чинності законом.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти