Антикризові рецепти: як обійтися без ремонту

Чистіть фільтри, дайте техніці "дихати" і не економте на важливих деталях

Від фрази "Будемо вирішувати проблеми по мірі їх виникнення" віє такою собі мудрістю і здоровим небажанням навантажувати свою психіку зайвими переживаннями. Але частенько, коли проблема все-таки виникає, виявляється, що вирішувати її вже пізно. І навіть якщо все ще не безнадійно, ціна цього рішення виявляється занадто високою. Про це багато можуть розповісти і лікарі, і рятувальники, та й у будь-якого майстра з ремонту знайдеться достатньо історій на цю тему.

Більшість серйозних проблем в житті виникають з двох причин: ми або ігноруємо профілактичні заходи, або порушуємо інструкції і техніку безпеки. Експерти "Сегодня" розповіли, як продовжити життя техніці і своїм нервам по максимуму.

Реклама

ГАЗОВІ ПЛИТИ І КОТЛИ

Найбільшими неприємностями, попереджають експерти, загрожує нехлюйство у поводженні з газовими приладами: тут можна не тільки "попасти" на дорогий ремонт, але навіть закінчити чимось на зразок смертельного отруєння або руйнівного вибуху. Тому-то, каже майстер сервісного центру "Газовщик" Олександр Проценко, потрібно строго виконувати норму, яка дозволяє проведення щорічного обслуговування газового обладнання. І якщо фахівець з місцевої газконтори не поспішає до вас з перевіркою за власною ініціативою, викликайте його самі! Але самостійно влазити в будь газове обладнання для діагностики або ремонту категорично протипоказано.

Якщо мучить синдром "зроби сам", одну корисну справу можна-таки зробити: прочистити забиті жиклери газової плити. Таке з ними трапляється від обіду, який "утік" на плиту, або при потраплянні миючого засобу, і тоді конфорка перестає давати нормальний вогонь. Тут, як радить Олександр Проценко, потрібно просто акуратно зняти її і прочистити отвори жиклера голкою.
Також є люди, які влаштовують у себе на плиті "вічний вогонь" – чи то сірники економлять, чи то квартиру опалюють. Це – теж ризикована звичка: не варто користуватися газовою плитою, якщо в приміщенні проблеми з вентиляцією. А почувши запах газу, не потрібно з інтересом запалювати сірник! Та й від включення світла, до провітрювання приміщення, краще утриматися.

Реклама

.jpg_221

Щорічно викликайте газівника.

ВОДА І САНТЕХНІКА

Реклама

Скупість часом буває руйнівна. Пам'ятайте про це, якщо вам "пощастило" жити в літньому будинку з водопроводом – сучасником чергових перемог будівників комунізму. "Якщо у вас старі труби, їх обов'язково треба міняти, – каже менеджер фірми "Сантехнік-Інстолл" Ігор Савицький. – Ви за цим не встежити: невідомо, в якому місці, але свищ все одно з'явиться, це питання часу". Наслідки такого протікання можуть бути не тільки цікаві самі по собі (наприклад, з сусідами знизу тісніше познайомитеся), а й у своєму фінансовому еквіваленті набагато перекрити всі, заощаджений на встановлення нових труб.

ОЧИЩЕННЯ. "Що виводить крани з ладу?" – запитує Ігор Савицький. І тут же відповідає: "Наша вода і труби". Навіть якщо труби у вашому будинку свіжі, то ті, по яких вода приходить до нього, швидше за все, бачили світанок радянського містобудування. До повної неможливості вони проржавіли ще десятки років тому, і тепер частинки іржі з їх стінок поступово перекочовують в наші крани. Так що другий спосіб проявити завбачливість – це подбати про звільнення води, що входить в будинок, від нерозчинних твердих частинок (іржі, піску і т. д.) За допомогою фільтрів механічного очищення. Особливо якщо ви встановили хорошу сантехніку і не хочете витрачатися на її передчасну заміну або ремонт.

СЛИВ. Маленькі засмічення каналізаційної системи – на рівні зливу мийки або ванни – річ майже нешкідлива і цілком буденна. Цікавіше, коли забивається відведення з квартири – тоді у вас є можливість на власні очі споглядати все, що ви намагаєтеся відправити в плавання по каналізації. А коли засмічується стояк на вашому поверсі, то ви ще й багато дізнаєтеся про сусідів зверху. Повністю усунути ризик подібних неприємностей – не в ваших силах, але ви в змозі хоча б не збільшувати його своїми діями. "Треба акуратно мити посуд. Чи не згрібати в мийку все, що залишилося в тарілці, – говорить керівник спеціалізованого сайту "Сифон" Сергій Богданов. – Акуратно використовувати унітаз – не забуваючи, що він призначений для конкретних цілей, а не плавання зіпсованої їжі". Адже маленькі шматочки їжі знайдуть можливість зустрітися, склеїтися зі злитим туди ж жиром і прикріпитися до стінки труби, чекаючи наступних побратимів. Тим більше що наша каналізація – безнапірна: все в ній рухається самопливом, по трубах з невеликим нахилом. І якщо в якийсь період часу мешканці зливають малі обсяги води, потужності потоку не вистачає, щоб вчасно потягти те, що осіло.

.jpg_222

Крани з ладу виводить вода.

НЕ ДАЙТЕ ТЕХНІЦІ РАНО ПОМЕРТИ

Директор фірми Digital Pulse Вадим Жабокрицький готовий поділитися секретом того, як знизити ризики виникнення різних неприємностей і необхідності ремонту будь-якої побутової техніки: "Треба не забувати читати інструкцію по експлуатації – так багатьох поломок можна уникнути спочатку". Наприклад, багато людей зараз прагнуть заощадити і самі виконують ті роботи, які повинні робити фахівці. У тому числі і підключення пральної машинки. Все б добре, але в інструкцію при цьому вони не заглядають. І тому запускають машину, не знявши транспортувальних болтів, якими фіксується барабан. "Машина при першому включенні йде на зліт, підстрибуючи до стелі", – описує получающийся ефект Вадим Жабокрицький.

ДРІБНИЦІ. Раз вже мова зайшла про пральні машини, нагадаємо, що потрібно регулярно прочищати фільтр внизу, який збирає всяке сміття (монетки, вушні палички, зубочистки). Непогано б час від часу мити порошкопріемнік від залишків миючого засобу і цвілі. Після прання не забувайте залишати дверцята відчиненими, щоб машина провітрювалася і висихала, не з'являвся запах, а гума не псувалася. Це, до речі, стосується і посудомийної машини – інакше вона буде "задихатися". Після прання гумове кільце бажано протирати насухо. І ще одна важлива річ – не складайте в неї брудну білизну: неприємний запах і можливі залишки жиру або бруду можуть в'їстися намертво.
Є свої особливості і у згаданій посудомийній машині. "Перед тим як завантажити брудний посуд в машину, кожного разу потрібно її механічно почистити від залишків їжі і навіть промити під струменем теплої води", – каже Вадим Жабокрицький. Інакше ця кухонні помічниця досить швидко може вийти з ладу.

ТРИВОГА. Якщо машина працює, нарікань на неї немає, то тут, вважає Жабокрицький, слід діяти за принципом "краще не треба лізти туди, що працює". Тривогу пора бити, якщо з'явився запах або якісь сторонні звуки, яких раніше, коли вона була "молодші", люди не помічали. Тоді краще запросити майстра, щоб не посилити проблему і не платити потім набагато більше. Чого не варто робити, так це намагатися полагодити агрегат самостійно – це задоволення може привести до необхідності покупки нового пристрою.

ЖОРСТКІСТЬ. Ворог посудомийної і пральної машин – це жорстка вода, точніше, накип, що швидко утворюється завдяки їй. Для порятунку дорогоцінної техніки при пранні використовуються хімічні добавки, що перешкоджають її утворення. Або ще один спосіб, рекомендований Вадимом Жабокрицьким: "Я, наприклад, вже років 8-10 користуюся тільки рідкими миючими засобами. Вони спочатку не дають накипу шансів на освіту".

Втім, якщо вода у вас занадто жорстка, тільки цих заходів недостатньо, тому що під удар потрапляє та інша техніка, пов'язана з водою. Вона ж губить бойлери, забиває труби системи опалення. Навіть для праски вода з-під крана протипоказана. "Треба ставити вхідні фільтри на пом'якшення води", – радить Ігор Савицький. Як правило, використовуються так звані іонообмінні смоли. Вони в проходить через фільтр воді змінюють іони кальцію і магнію, що створюють накип, на іони натрію. Вони здатні на регенерацію – тобто відновлення своїх властивостей. Для цього достатньо промити фільтр розчином звичайної солі, і іони натрію знову займуть свої місця в смолі – після цього агрегат знову готовий пом'якшувати воду.

ІНШЕ. Що стосується інших приладів, то з ними та ж історія – читайте інструкцію і проводьте обслуговування відповідно до неї. Наприклад, бойлеру корисний щоквартальний повний злив його вмісту, завдяки якому видаляється шкідливий осад. Раз на рік-півтора потрібно міняти анод і прочищати бак. А кондиціонеру потрібна регулярна дозаправка фреоном, без якої він може раптово померти.

.jpg_223

Пральна машина. Читайте інструкцію з експлуатації.

РОЗВАНТАЖТЕ КОНТУР

Ще один шанс добре витратитися на ремонт (а то й на усунення наслідків пожежі) – це занадто заощадити на електропроводці і електрофурнітури. За словами майстра фірми "Ваш електрик" Олега Прокопенка, 70% викликів пов'язані з тим, що згоріла стара електропроводка, не розрахована на сучасний рівень навантажень. Вона "тягне" 3 кВт, а на неї вішають всі 10. Майстер-електрик з багаторічним стажем Михайло Ткаченко вважає, що якщо вдома більше 20 років, проводку треба міняти обов'язково ще й через те, що в ті часи вона робилася з недовговічного алюмінію, і є ризик, що зараз вона вже близька до виходу з ладу.

СИГНАЛ. Втім, проводка необов'язково має бути стародавньою для того, щоб "не тягнути". Вона просто може виявитися перевантаженою через помилки в її розрахунку. Наприклад, один з можливих прорахунків при установці бойлера – підключити її до контуру, вже навантаженому іншими приладами. Для водонагрівача потрібно виділити окрему лінію від щитка. Такими ж індивідуалістами є тепла підлога і кондиціонер. Взагалі не варто економити на кількості контурів з окремим автоматом на кожен (на одну лінію повинна припадати навантаження не більше 4 кВт).

Одна з ознак того, що проводка на межі своїх можливостей – коли світло лампочок стає більш тьмяним після включення ще якийсь навантаження. Тривожний сигнал, якщо вилка тільки що вийнятого з розетки штепселя якогось приладу виявляється гарячою на дотик, або якщо гріються автомати розподільного щитка. У будь-якому подібному випадку негайно вживайте заходів: потрібно як мінімум знизити навантаження перевантаженого контуру і дуже бажано викликати електрика.

ЗАХИСТ. Від багатьох можливих проблем може вберегти установка так званого диференціального автомата (по-іншому – пристрою захисного відключення) – хоча б одного на вході квартирного ланцюга. Він розмикає її в разі короткого замикання (як і звичайний автомат) або витоку струму в якомусь приладі. Це запобігає ураженню людей у разі пробою захисту приладу.

.jpg_224

Проводка. Повинна "тягнути" 3-4 кВт, а на неї вішають всі 10.

Читайте також:

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини
Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама
Допомога під час війни
Більше новин
Фінанс-дайджест
Більше новин
Industry
Більше новин
Квартирне питання
Більше новин
Час заробляти
Техно
Більше новин
Комуналка
Більше новин
Наші гроші
Більше новин
Війна в Україні
Більше новин
Money-лайфхакер💰
Головне про гроші
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Валюта
Курс долара в касах банків (купівля/продаж)
1
ПУМБ ПУМБ
35.8/36.3
2
ПриватБанк ПриватБанк
35.5/36.3
3
Ощадбанк Ощадбанк
35.7/36.15
4
Райффайзен Банк Райффайзен Банк
36.4/37.1
5
Укрексімбанк Укрексімбанк
36.2/36.7
6
Альфа-Банк Альфа-Банк
35.5/36.7
7
Укргазбанк Укргазбанк
35.4/36.4
8
Універсал Банк Універсал Банк
35.4/36.9
9
OTP Bank OTP Bank
31.95/35.0
ЗАПРАВКИ
Паливо сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
51,50
49,54
50,78
27,61
51,90
49,90
50,90
27,89
53,15
51,41
51,67
27,81
53,50
51,50
51,50
28,21
53,99
52,49
53,99
28,48
56,99
54,99
54,99
28,97
56,99
54,99
54,99
28,98
57,88
54,39
54,49
28,65
58,99
56,99
55,99
28,98
-
48,90
49,01
26,98
Відставка Бориса Джонсона
Нова обкладинка The Economist
Рейтинг цін
Скільки коштує житло у новобудовах Києва (грн за м²)
1
Печерський Печерський
90 592
2
Шевченківський Шевченківський
57 791
3
Оболонський Оболонський
54 494
4
Подільський Подільський
51 178
5
Голосіївський Голосіївський
46 989
6
Святошинський Святошинський
36 659
7
Дніпровський Дніпровський
35 882
8
Дарницький Дарницький
35 881
9
Деснянський Деснянський
35 364
10
Солом'янський Солом'янський
31 688
Прогноз 🔑
ТОП-5 у сфері IT
Затребувані спеціалізації
Програмування

Програмування

Інженер

Інженер

Системи управління підприємствами

Системи управління підприємствами

Web-інженер

Web-інженер

Web-майстер

Web-майстер

Актуальні пропозиції 🔥
Вибір українців 🚘
Які нові легкові авто купували у червні
1
Toyota Toyota
456
2
Renault Renault
327
3
Volkswagen Volkswagen
263
4
Hyundai Hyundai
172
5
Skoda Skoda
168
6
Mitsubishi Mitsubishi
162
7
BMW BMW
120
8
Nissan Nissan
102
9
Mercedes Mercedes
94
10
Ford Ford
87
Детальніше
Must Know
Штрафи для власників тварин в Україні

Вигул собак небезпечних порід без намордника — від 170 грн

Вигул собак небезпечних порід без намордника — від 170 грн

Вигул собак у заборонених місцях — від 170 грн

Вигул собак у заборонених місцях — від 170 грн

Неприбрані за твариною екскременти — від 170 грн

Неприбрані за твариною екскременти — від 170 грн

Нанесення твариною шкоди майну чи здоров'ю людини — від 1700 грн

Нанесення твариною шкоди майну чи здоров'ю людини — від 1700 грн

Знущання з тварини — від 3400 грн

Знущання з тварини — від 3400 грн
Детальніше
Класи житла
В чому різниця?
Економ

Зазвичай, це типові багатоповерхівки без надмірних архітектурних рішень, схожі одна на одну, але їхнє основне завдання – універсальність та забезпечення квартирами якомога більшої кількості людей. У Києві середня ціна за квадратний метр у "економі" становить 27 тис. грн.

Комфорт

У таких будинках передбачені зони для зберігання дитячих колясок чи велосипедів, є вбиральні, охорона на території, покращений дитячий майданчик та паркінг. У Києві за такі квартири у новобудовах просять у середньому 35,3 тис. грн за кв. м.

Бізнес

У новобудовах є великі підземні паркінги, з одним паркомісцем на квартиру. Зазвичай такі будівлі охороняються, є консьєрж, покращені дитячі майданчики, а для догляду за територією наймають садівників. Мешканці столиці в середньому платять 57,7 тис. грн за квадратний метр у такій квартирі.

Еліт

Над дизайном житла працюють солідні дизайнери. Територія охороняється, а паркомісця облаштовують із запасом. У таких житлових комплексах будують тенісні корти, басейни, супермаркети, приватні школи тощо. У Києві один квадратний метр такого житла коштує в середньому 98,8 тис. грн.

1 /2
Все про квартири
статистика
Курс криптовалюти сьогодні

Валюта

Ціна, usd

Bitcoin (BTC)

62284.51

Dogecoin (DOGE)

0.15

Ethereum (ETH)

3450.57

Litecoin (LTC)

86.3

Ripple (XRP)

0.62

Наша економіка
5 головних цифр
1
Споживча інфляція Споживча інфляція
18%
2
Облікова ставка Облікова ставка
25%
3
Офіційний курс євро Офіційний курс євро
29,7 грн
4
Офіційний курс долара Офіційний курс долара
29,25 грн
5
Міжнародні резерви Міжнародні резерви
$22,8 млрд
Знати більше💡

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти