"Якщо дається, чому не взяти": експерт розповіла про шкоду субсидій

24 липня 2019 8:38

Допомогу отримують не тільки ті, хто реально її потребує

Велике число соціальних виплат підтримує споживацьке ставлення українців до держави. Про це розповіла в інтерв'ю сайту "Сьогодні" Ольга Купець, доцент Київської школи економіки і консультант Світового банку.

"Всі ці субсидії і соціальні виплати підтримують споживчі настрої серед українського населення, яке думає, що держава повинна постійно щось давати людині, а не вона сама повинна працювати, заробляти для забезпечення життя своєї сім'ї і ще платити податки і єдиний соціальний внесок", – сказала Купець.

Реклама

Читайте також: Скільки субсидій призначили в Україні: названий середній розмір

Субсидії на оплату житлово-комунальних послуг призводять до того, що багато працездатні українці втрачають мотивацію активно шукати роботу, вважає економістка.

"Особливо це стосується питання субсидій на житлово-комунальні послуги, які часто отримують далеко не бідні домогосподарства або ж домогосподарства, які складаються з працездатних людей. Це просто зловживання виплатами від держави: якщо дається, чому б не взяти. При цьому зникає мотивація активно шукати роботу і працювати офіційно", – зазначила експерт.

Більше читайте на сайті "Сьогодні" – "Українці, які скаржаться на бідність, не були в реально бідних країнах": інтерв'ю з Ольгою Купець.

Реклама

Новини "Сьогодні" повідомляли, що у травні Кабінет міністрів зменшив на 13,56 млрд грн субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на субсидії. Причина – істотне скорочення кількості їх одержувачів.

А в июле в Офисе президента предложили направить средства, которые госбюджет получит от спецпошлин на дизель и автогаз из России, на расширение программы субсидий.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама