Рада прийняла звернення до ЄС щодо транзиту газу

15 листопада 2016, 12:17

Згідно з текстом звернення, розширення доступу "Газпрому" до газотранспортних потужностей Європи суперечить принципам Третього енергопакету

Верховна Рада України сьогодні, 15 листопада, ухвалила законопроект № 5329 "Проект Постанови про Звернення Верховної Ради України до парламентів і органів виконавчої влади держав – членів Європейського Союзу щодо посилення співпраці в галузі енергетичної безпеки і потенційних ризиків реалізації проектів з будівництва транзитних газопроводів в обхід України ". Відповідна інформація оприлюднена на офіційному сайті українського парламенту.

Реклама

Так, "за" ухвалення законопроекту проголосували 264 народних депутати при мінімально необхідних 226.

У своєму зверненні Рада акцентує увагу парламентів і органів виконавчої влади країн-членів ЄС на своїй глибокій стурбованості в зв'язку з намірами щодо будівництва транзитних газопроводів в обхід України.

Крім того, парламент занепокоєний і наданням додаткових можливостей "Газпрому" для збільшення обсягів перекачування газу через існуючі газопроводи.

Таке рішення, згідно з текстом звернення, "суперечить стратегії енергетичної безпеки ЄС, яка полягає в диверсифікації джерел і маршрутів енергопостачання; загрожує енергетичній безпеці країн Центральної і Східної Європи, які залежать від поставок газу з одного джерела".

Реклама

Також в Раді підкреслили, що подібні рішення не відповідають меті і принципам Енергетичного Співтовариства, вимогам Третього енергетичного пакета в частині відділення функцій із транспортування та постачання природного газу і забезпечення можливості для надання доступу третім сторонам.

Верховна Рада України в зверненні підкреслила, що, незважаючи на військову агресію з боку Російської Федерації, Україна залишається надійним партнером у питанні транспортування природного газу в ЄС.

В тренді
Зростання цін уповільнилося, а долар застиг – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ

Український парламент у своєму зверненні також підтвердив готовність до подальшого реформування енергетичної сфери України і скоординованих дій щодо забезпечення більшої узгодженості енергетичної політики між Україною та державами-членами Європейського Союзу.

Рада в зверненні також зазначила, що будівництво газопроводів в обхід України є політично мотивованим: "метою є просування геополітичних цілей Російської Федерації з ослаблення України та дестабілізації всього регіону".

Як повідомлялося, Єврокомісія 25 жовтня дозволила "Газпрому" збільшити прокачку газу через трубопровід OPAL. У "Нафтогазі України" дуже занепокоєні таким рішенням і прогнозують втрату сотень мільйонів доларів. В МЗС України заявили, що рішення Єврокомісії про розширення доступу Росії до газопроводу OPAL без узгодження питання з Україною є порушенням Угоди про асоціацію.

Реклама

Водночас в представництві Європейського союзу в Україні зазначили, що рішення про розширення доступу "Газпрому" до трубопроводу OPAL підвищить прозорість доступу до нього, а російський "Газпром" і раніше, за певних умов, міг використовувати до 100% його потужностей.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти