Що робити, якщо в успадкованому вами будинку збираються відрізати світло

16 червня 2016, 07:02

Ряполов Костянтин Ряполов Костянтин

Перевіряємо наявність заборгованостей

"Я отримала будинок в селі у спадок (він ще не оформлений – у мене є на це ще 5 місяців). Мені прислали папір, причому не за місцем проживання, що мені треба приїхати в контору в райцентрі і надати їм оригінали і копії паспорта, ідентифікаційного коду, заповіту і довідку про склад сім'ї (взагалі незрозуміло навіщо – моя сім'я прописана в Києві і в селі жити не збирається), інакше мені "відріжуть" світло. А що з цього приводу говорить законодавство?" - Катерина Ф., м. Київ.

Реклама

Відповідає Наталія Зозуля, юрист Міжнародної адвокатської компанії "УкрЮрЦентр":

"Спочатку потрібно дізнатися, чи не успадкували ви разом з будинком заборгованість за електроенергію. Якщо така є, то організація, яка надавала послуги з постачання електроенергії колишньому власникові будинку, після попередження про відключення електрики і невиконання будь-яких дій з боку нинішнього власника будинку (незалежно від того, прийняв він спадщину чи ні) має законне право "відрізати" світло. В цьому випадку вам потрібно зв'язатися з такою організацією і укласти з ними договір про реструктуризацію заборгованості. Якщо ж ніякої заборгованості немає і ви справно платите за рахунками, то за ненадання зазначених в листі документів в період прийняття спадщини (а це, згідно зі ст. 1270 ЦКУ, 6 місяців з дня смерті спадкодавця) постачання електроенергією припинено бути не може. Але після закінчення цього терміну вам слід під'їхати в центр обслуговування клієнтів для переукладення індивідуального договору про переоформлення особового рахунку на своє ім'я. З собою потрібно мати:

- Копію та оригінал документа, що підтверджує право власності на житло, зареєстрованого в БТІ (право власності відповідно до ЦКУ виникає у особи з моменту державної реєстрації);

- Копію та оригінал паспорта власника;

Реклама

- Копію та оригінал довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;

В тренді
Затишшя перед бурею. Чому АЗС підвищать ціну дизпалива й автогазу

- Всі квитанції про оплату за електроенергію (якщо є заборгованість по оплаті, її потрібно ліквідувати);

- Показання лічильника на момент звернення до служби підтримки користувачів.

Що стосується довідки про склад сім'ї, то у вашій ситуації надавати її не потрібно. Вона потрібна тільки, якщо ваша сім'я буде постійно проживати в цьому будинку і ви або хтось із членів вашої родини має право на пільги. Тоді крім вищезазначених документів та згідно п. 31 Правил користування електричною енергією для населення в центр обслуговування клієнтів потрібно принести заяву про право на пільгу".

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти