Спецрепортаж "Сегодня": один день з життя асфальтоукладальників

Укладальники асфальту за 4000 гривень працюють ночами і в спеку

А чи знаєте ви, що столичному "Київавтодору" 1 липня виповнилося 70 років? Ми ось знали і, звичайно, відправилися поздоровляти. Думаючи про те, як саме це зробити, нам в голову прийшла ідея взяти на свої жіночі плечі частину їх роботи, спробувавши закатати в асфальт хоча б пару квадратних метрів столичної землі.

"А НУ ХУТКО ПЕРЕОДЯГАТИСЯ!". У жаркій будній опівдні ми опинилися на вулиці Лаврухіна у мальовничому столичному спальному районі Троєщина. Нас чекала цікава, але дуже важка робота – потрібно заасфальтувати створену вітрами і часом вибоїну площею в 47 кв. м – таку можна порівняти з цілком просторою однокімнатною квартирою. Місце вже було підготовлено, техніка підігнана, асфальт привезений і збережений гарячим, робітники – у всеозброєнні. Справа була тільки за нами. А ми, треба сказати, відчайдушно гальмували процес. Заради красивої картинки ми збиралися укладати асфальт в... сукенці, чим дуже здивували бригадира. "Там температура асфальту 160 градусів, а ви на нього в босоніжках вийти зібралися?! Так не піде – а ну бігом переодягатися!". Через п'ять хвилин ми постали в новому образі: роби, одягнуті прямо на сарафани, кирзові черевики і обов'язкові помаранчеві жилетки.

Реклама

new_image_107

Спецвбрання. Замість сукні – роба.

ЛОВИ П'ЯТЬ ТОНН. Перший етап – найскладніший. До краю вже підготовленої площі, яку належить асфальтувати, під'їжджає самоскид і скидає на середину 5 тонн асфальту (саме стільки потрібно для півсотні квадратних метрів). Повітря під час асфальтовисипанія миттєво стає сірим, запах стоїть такий, що навіть страшно дихати. У голові миттєво виникає думка: "Як, цікаво, у них з легенями справи?". Однак з'ясування цього питання довелося відкласти, тому що висипаний асфальт треба розподіляти по площі якнайшвидше – не для того його везуть всю ніч і зберігають у спеціально підігрітому кузові, щоб потім милуватися його охолодженням. Слухаючи команди бригадира (до речі, всупереч очікуванням, мату за всю роботу ми так і не почули), ми схопили лопати і почали дуже швидко насипати асфальт, слідуючи траєкторії "від краю до центру". Вже на третьому кидку поперек почав боліти, на четвертому – вити, а на п'ятому – благати про відпочинок. Однак ми не зупинилися, а лише змінили стиль роботи, схопивши замість лопати інструмент, схожий на швабру, тільки без пухнастої частини. Він служить для вирівнювання насипаних асфальтових гір. Але, незважаючи на всю спритність і старання, через п'ять хвилин непосильної праці нас все ж усунули від роботи після резюме бригадира: "Не дуже швидко дівчата працюють, застигне той асфальт". Довелося віддати лопати і на час зайняти позицію спостерігача. Поки ми відпочивали, шість досвідчених чоловіків за 15 хвилин впоралися самі, без нашої безцінної допомоги. А ось екскаваторник без нас не зміг навіть приступити до роботи – хто б йому ще так красиво полив ківш соляркою? А цей етап – гарантія того, що на ківш не налипне асфальт в той момент, коли його надлишки, що залишилися після першого етапу укладання, збиратимуть екскаватором.

Реклама

new_image3_84

300 секунд з лопатою. Рівно на стільки вистачило сил.

ХОРОШУ РОБОТУ ВПІЗНАЮТЬ ЗА ШВОМ. Наступний етап – зшивання швів. Це робиться спеціальною, неймовірно гуркотливою машинкою-віброплитою. Справа нескладна, головне – утримати підстрибуюче апарат в руках і проїхатися їм пару раз в місцях стикування нового асфальту зі старим. П'ять хвилин – і площа готова до роботи катка.

Реклама

ВЕРХИ НА 10 ТОННАХ. Машиніст катка Петро спочатку був не в захваті від того, що управління чудо-агрегатом доведеться віддати дивній дівчині, злегка присипаної чорної асфальтної пилом. Ледве-ледве дозволив просто посидіти поруч. "Це ще добре, що каток імпортний, з кабіною, а значить, можна і від дощу врятуватися, і від спеки. А ось на допотопних, крім козирка, немає нічого", – пояснив строгий Петро. Робота в нього ювелірна: акуратно проїхатися з десяток разів катком зі швидкістю 5 км/год по свіжому асфальту, щоб не залишилося навіть "п'яді неосвоєної землі". Петро з цим відмінно впорався, навіть незважаючи на те, що його без кінця закидали запитаннями "за життя". Звичайно, негарно відволікати людину від роботи, зате вдалося з'ясувати, що з легенями, як не дивно, все нормально, хоча ніхто ніколи не одягає респіратори і протигази. Здоров'я робочих раз на рік перевіряють. Втім, все одно залишається загадкою, як їхні легені залишаються здоровими: ми, попрацювавши всього 40 хвилин, кашляли і відчували першіння в горлі ще цілий день. Хотіли попросити за шкідливість молока, але виявилося, що зараз його не дають навіть робітникам, що вже говорити про журналістів, які двічі махнули лопатою.

new_image2_115

Денний полив. Потрібна солярка.

Дізналися ми й про те, як стати машиністом катка: треба вчитися місяць при підприємстві по два повних робочих дні на тиждень. До кінця роботи Петро вже перейнявся довірою і навіть дозволив покерувати. Виявилося, що педалей у машини немає: зменшити або збільшити швидкість можна важелем зліва від сидіння, а ось повертати, як зазвичай, потрібно кермом. При цьому їде каток дуже повільно, повертає теж плавно, тому наскочити раптово на щось або когось неможливо.

Повністю підрахувати собівартість укладання асфальту на одну площу досить складно, адже треба врахувати і 40 хвилин роботи бригади, а також доставку і техніки, і асфальту. Точно відома тільки ціна самого асфальту – 7500 грн за 5 тонн, що пішли на 47 кв. м.

Після того, як каток проїхався останній раз, роботу можна вважати виконаною: робочі переносять і перевозять обладнання, а керівник бригади фотографує об'єкт для звіту.

new_image4_65

Веселі танці на віброплиті.

ВБИВЦІ АСФАЛЬТУ

На довговічність асфальтного покриття впливає величезна кількість різних факторів.

Перший – погодний: перепади температури. Часто буває, що влітку з'являється тріщинка, потім восени в неї потрапляє вода, взимку вона замерзає і розриває покриття. Потім по ній проїде багатотонна вантажівка, і все – яма.

Другий – габаритний: покриття в містах розраховане на стандартні автомобілі, а ніяк не на багатотонники і технологічний транспорт, які не повинні їздити у великих населених пунктах. За правилами для них повинні виділяти окрему технологічну дорогу або стягувати додаткову плату за проїзд по міській.

Третій – людський: недбалість користувачів доріг, сміття і паливно-мастильні матеріали на покритті. Також асфальт руйнують любителі паркуватися в недозволеному місці. Так, наприклад, асфальт на тротуарах розрахований на вагу пішоходів і велосипедистів, але ніяк не на те, що на ньому будуть паркуватися і рухатися машини. Ще покриття руйнує ремонт комунікацій, який часто проводиться без узгодження.new_image7_20

Ми помчимося. Швидкість 5 км/год.

ПОКРИТТЯ З НАСКОКУ НІХТО НЕ ПОЛАГОДИТЬ

Асфальт покладений, Троєщина стала краше, нам пора йти, а от у бригади робочий день триває: у них він починається о 8:00 і триватиме до 17:00, якщо все піде як треба. Але буває, що на шляху асфальтоукладальників виникають різні несподівані перешкоди. Найчастіше це – неуважні автомобілісти, які не помічають приготовлену для роботи площу і паркуються прямо на ній. "Добре, якщо машина на сигналізації і господар будинку – можна, пнувши ногою пару раз по колесах, викликати його і попросити переставити авто. А от якщо машина стоїть, а господаря немає вдома або він не чують сигналізацію, доводиться переїжджати до іншої "карти", (так вони називають площу, що підлягає ремонту) залишивши роботу до кращих часів", – пояснює бригадир.

НОВІ ЧОРНІ ДІРКИ. Часто активність проявляють і місцеві жителі. Поки ми працювали, підійшли дві жінки і вказали місця, де треба б закласти дірки. Інформація цінна, але подавати її треба через сайт або телефони міської служби 1551, описавши місце і прикріпивши фото. Інформацію оброблять, підрахують витрати, і тільки після цього відправлять бригаду. Просто закладати несанкціоновану дірку в асфальті, навіть якщо вона в 100 метрах від їхнього місця роботи, ніхто з наскоку не буде – треба дотримуватися схеми роботи, враховувати виробничий план і виділене фінансування.

new_image8_09

Фронт робіт. Насамперед розставляють обмежувачі.

Читайте також:

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини
Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама
Допомога під час війни
Більше новин
Фінанс-дайджест
Більше новин
Industry
Більше новин
Квартирне питання
Більше новин
Час заробляти
Техно
Більше новин
Комуналка
Більше новин
Наші гроші
Більше новин
Війна в Україні
Більше новин
Money-лайфхакер💰
Головне про гроші
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Валюта
Курс долара в касах банків (купівля/продаж)
1
ПУМБ ПУМБ
35.8/36.3
2
ПриватБанк ПриватБанк
35.5/36.3
3
Ощадбанк Ощадбанк
35.7/36.15
4
Райффайзен Банк Райффайзен Банк
36.4/37.1
5
Укрексімбанк Укрексімбанк
36.2/36.7
6
Альфа-Банк Альфа-Банк
35.5/36.7
7
Укргазбанк Укргазбанк
35.4/36.4
8
Універсал Банк Універсал Банк
35.4/36.9
9
OTP Bank OTP Bank
31.95/35.0
ЗАПРАВКИ
Паливо сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
51,50
49,52
50,69
27,61
51,90
49,90
50,90
27,89
53,05
51,38
51,63
27,56
53,50
51,50
51,50
28,21
53,99
52,49
53,99
28,48
56,99
54,99
54,99
28,97
56,99
54,99
54,99
28,98
57,88
54,39
54,49
28,65
58,99
56,99
55,99
28,98
-
48,90
49,01
27,00
Відставка Бориса Джонсона
Нова обкладинка The Economist
Рейтинг цін
Скільки коштує житло у новобудовах Києва (грн за м²)
1
Печерський Печерський
90 592
2
Шевченківський Шевченківський
57 791
3
Оболонський Оболонський
54 494
4
Подільський Подільський
51 178
5
Голосіївський Голосіївський
46 989
6
Святошинський Святошинський
36 659
7
Дніпровський Дніпровський
35 882
8
Дарницький Дарницький
35 881
9
Деснянський Деснянський
35 364
10
Солом'янський Солом'янський
31 688
Прогноз 🔑
ТОП-5 у сфері IT
Затребувані спеціалізації
Програмування

Програмування

Інженер

Інженер

Системи управління підприємствами

Системи управління підприємствами

Web-інженер

Web-інженер

Web-майстер

Web-майстер

Актуальні пропозиції 🔥
Вибір українців 🚘
Які нові легкові авто купували у червні
1
Toyota Toyota
456
2
Renault Renault
327
3
Volkswagen Volkswagen
263
4
Hyundai Hyundai
172
5
Skoda Skoda
168
6
Mitsubishi Mitsubishi
162
7
BMW BMW
120
8
Nissan Nissan
102
9
Mercedes Mercedes
94
10
Ford Ford
87
Детальніше
Must Know
Штрафи для власників тварин в Україні

Вигул собак небезпечних порід без намордника — від 170 грн

Вигул собак небезпечних порід без намордника — від 170 грн

Вигул собак у заборонених місцях — від 170 грн

Вигул собак у заборонених місцях — від 170 грн

Неприбрані за твариною екскременти — від 170 грн

Неприбрані за твариною екскременти — від 170 грн

Нанесення твариною шкоди майну чи здоров'ю людини — від 1700 грн

Нанесення твариною шкоди майну чи здоров'ю людини — від 1700 грн

Знущання з тварини — від 3400 грн

Знущання з тварини — від 3400 грн
Детальніше
Класи житла
В чому різниця?
Економ

Зазвичай, це типові багатоповерхівки без надмірних архітектурних рішень, схожі одна на одну, але їхнє основне завдання – універсальність та забезпечення квартирами якомога більшої кількості людей. У Києві середня ціна за квадратний метр у "економі" становить 27 тис. грн.

Комфорт

У таких будинках передбачені зони для зберігання дитячих колясок чи велосипедів, є вбиральні, охорона на території, покращений дитячий майданчик та паркінг. У Києві за такі квартири у новобудовах просять у середньому 35,3 тис. грн за кв. м.

Бізнес

У новобудовах є великі підземні паркінги, з одним паркомісцем на квартиру. Зазвичай такі будівлі охороняються, є консьєрж, покращені дитячі майданчики, а для догляду за територією наймають садівників. Мешканці столиці в середньому платять 57,7 тис. грн за квадратний метр у такій квартирі.

Еліт

Над дизайном житла працюють солідні дизайнери. Територія охороняється, а паркомісця облаштовують із запасом. У таких житлових комплексах будують тенісні корти, басейни, супермаркети, приватні школи тощо. У Києві один квадратний метр такого житла коштує в середньому 98,8 тис. грн.

1 /2
Все про квартири
статистика
Курс криптовалюти сьогодні

Валюта

Ціна, usd

Bitcoin (BTC)

61225.41

Dogecoin (DOGE)

0.12

Ethereum (ETH)

3370.65

Litecoin (LTC)

85.43

Ripple (XRP)

0.59

Наша економіка
5 головних цифр
1
Споживча інфляція Споживча інфляція
18%
2
Облікова ставка Облікова ставка
25%
3
Офіційний курс євро Офіційний курс євро
29,7 грн
4
Офіційний курс долара Офіційний курс долара
29,25 грн
5
Міжнародні резерви Міжнародні резерви
$22,8 млрд
Знати більше💡

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти