Ризики для роботи банків в Україні впали до рекордного рівня – НБУ

19 червня 2019 14:06

Фінансовий сектор виявився в сприятливій ситуації, але залишилася одна проблема

Фінансовий сектор в Україні знаходиться в дуже сприятливих умовах, а системні ризики впали до історичного рекорду. Про це йдеться в звіті про фінансову стабільність, підготовленому Національним банком України (НБУ).

Реклама

"Системні ризики в фінансовому секторі знаходяться на історично мінімальному рівні. Умови сприятливі для роботи банків, база фондування впевнено зростає, кредитування фізичних осіб стрімко розвивається, банківський сектор залишається прибутковим, добре капіталізованим і високоліквідним", - наголошується в документі.

За даними НБУ, сьогоднішній день банківський сектор України отримує рекордні прибутки. І Нацбанк вважає, що банки повинні використовувати ці доходи для формування запасів капіталу.

"У найближчі роки вимоги до капіталу будуть істотно підвищуватися ... Тобто банки будуть зобов'язані тримати більше капіталу для покриття можливих збитків. Важливо, щоб ті державні банки, які сьогодні виконують нормативи лише з невеликим запасом, не розподіляли прибутки на виплату дивідендів, а утримували відповідність до вимог нових вимог до капіталу", - додали в НБУ.

В тренді
Укрпошта готується підвищити тарифи: як і на що злетять ціни
"Укрпошта" підвищить тарифи. Колаж "Сьогодні"

При цьому Нацбанк відзначає, що ключовим з решти системних ризиків для фінансового сектора є "несприятливий для держави розвиток подій навколо ПриватБанку".

Реклама

"Протягом квітня-травня було прийнято низку судових рішень, що ставлять під сумнів законність і доцільність націоналізації ПриватБанку у грудні 2016 року. Ці рішення поки оскаржуються апеляціями. НБУ спільно з Міністерством фінансів і ФГВФО готує план дій на випадок будь-якого розвитку подій для держави. НБУ і партнери будуть керуватися в своїх діях міркуваннями збереження фінансової стабільності і захисту прав вкладників банку", - відзначили в Нацбанку.

Детальніше про ситуацію з банками в Україні читайте на сайті "Сьогодні" в спеціаліальном матеріалі "Багато чи мало банків в Україні: скільки їх повинно залишитися". 

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти