У Печерського райсуду є вже два взаємовиключних рішення у справі Шепелєвої

15 січня 2015, 19:04

Суддя не зміг пояснити, як вийшло, що два судді одного і того ж суду паралельно розглядали одну і ту ж скаргу

Суддя Печерського районного суду Сергій Вовк провів перенесене з 8 січня засідання за скаргою адвокатів Галини Шепелєвої з вимогою закрити кримінальну справу стосовно підозрюваної у розкраданні коштів вкладників "Родовід Банку". На відміну від своєї колеги Крістіни Гладун, яка ввечері того ж 8 січня кулуарно задовольнила скаргу, суддя Вовк публічно відмовив адвокатам Шепелєвої.

Реклама

На саме засідання прийшли лише представники Генеральної прокуратури, яка займається розслідуванням справи Шепелєвої. Адвокат Вадим Карасьов надіслав до суду лист, в якому попросив залишити його скаргу без розгляду. Представники прокуратури заявили протест проти зупинки судового процесу без винесення рішення.

В результаті, після ознайомлення з матеріалами справи, Сергій Вовк відмовив адвокатам Шепелєвої. "Залишити скаргу Карасьова В. без задоволення", – йдеться в рішенні судді. Рішення винесено з резолюцією "Оскарженню не підлягає".

По завершенні процесу, Сергій Вовк не зміг пояснити "Українським Новинам", як вийшло, що два судді одного і того ж суду паралельно розглядали одну і ту ж скаргу. Сам Вовк стверджує, що отримав розпис на ведення цієї справи задовго до 8 січня, не відмовлявся від ведення цього процесу і робив все для його нормального забезпечення. "Потрапляючи в суд, звернення розписується на суддю і суддя зобов'язаний прийняти по ньому якесь рішення. Скарга Карасьова, в задоволення якої я відмовив, перебувала у мене у виробництві та матеріали справи нікуди від мене не виходили", – заявив він.

При цьому, Вовк відмовився коментувати рішення Гладун і співробітників суду, які дозволили їй виносити постанову у цій справі. Підкресливши лише, що вважає правильним і легітимним своє рішення. "Мене хвилює, щоб мої рішення були правильні і справедливі. Я не можу і не маю права коментувати рішення інших суддів", – упевнений суддя.

Реклама

У свою чергу, старший прокурор першого відділу Генпрокуратури Андрій Попов, який безпосередньо веде справу Шепелєвої, повідомив "Українським Новинам", що слідство у Шепелєвої не зупиняється, а рішення судді Гладун уже оскаржено їм в Апеляційному суді. При цьому він нагадав про рішення судді Ірини Литвинової, текст якого повністю повторює рішення Гладун, і яке було скасовано Київським апеляційним судом як неправосудне. "Сьогоднішнє рішення не зобов'язує прокуратуру ні до яких дій. А рішення від 8 числа, про який ми дізналися тільки пост-фактум, вже оскаржено в апеляційному порядку. Це просто повторення історії з рішенням Литвинової", – заявив він.

В тренді
Українців зобов'яжуть забезпечувати немічних батьків: за що доведеться платити

При цьому Попов підтвердив, що не повідомлявся про розгляд справи суддею Гладун і не передавав їй ні яких матеріалів у справі Шепелєвої: "Прокуратурою матеріали не надавалися і з прокуратури суддя Гладун їх не витребувала". А про ситуацію з "дублюванням" судового засідання в Печерському райсуді вже повідомив вищестоящому керівництву, яке і буде приймати рішення, як реагувати на такий "фокус" суду. "Я процесуальний керівник у справі. У мене обмежено коло дій. Це питання вище моєї компетенції", – підкреслив прокурор.

У самому ж суді офф-рекордс стверджують, що скарга адвоката могла потрапити до судді Гладун суто з технічних причин. "Адвокат Карасьов приніс в канцелярію скаргу. Її зареєстрували під індивідуальним номером і віддали в виробництво судді. Ні співробітники канцелярії, ні суддя (Гладун) не могли знати, що скарга того ж Карасьова з точно таким змістом вже знаходиться у виробництві", – пояснила на правах анонімності співробітниця канцелярії Печерського райсуду.

Як повідомлялося, 8 січня під час розгляду скарги адвокатів Галини Шепелєвої в Печерському районному суді Києва суддею Сергієм Вовком інша суддя цього ж суду Крістіна Гладун винесла рішення у цій справі на підставі повторно поданої в той же день і зареєстрованої під іншим номером скарги адвоката Шепелєвої.

Рішення судді Гладун в точності повторює рішення по цій же справі судді Печерського райсуду Ірини Литвинової від 25 вересня 2014 року, скасоване Апеляційним судом міста Києва як неправосудне. У відношення самої Литвинової було порушено кримінальну справу за прийняття завідомо неправосудного рішення та перевищення службових повноважень.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти