Рішення США зіграє на руку торгівлі між Росією та Китаєм – експерт

7 серпня 2019 10:20

Москва і Пекін хочуть відмовитися від використання долара в спільній торгівлі

Рішення США віднести Китай до валютних маніпуляторів може сприяти більш активному переходу російсько-китайської торгівлі на національні валюти. Таку думку висловив експерт Центру досліджень міжнародних проблем при агентстві Xinhua Вань Ченцай.

Реклама

Політичний курс Пекіна і Москви, нагадав експерт, полягає в збільшенні частки використання національних валют у торгівлі.

""Китайський юань визнаний резервною валютою. Нинішнє рішення Сполучених Штатів зарахувати Китай до валютних маніпуляторів, на мою думку, не матиме негативного впливу на російсько-китайські торгово-економічні відносини. Більш того, це може мати навіть позитивне значення для нашої двосторонньої торгівлі, тому що ми можемо менше використовувати долари, а більше – юані та рублі", - сказав Вань Ченцай.

Нагадаємо, американське канзачейство і Мінфін зарахували Китай до країн – валютних маніпуляторів. Міністр фінансів США Стівен Мнучін при цьому має намір звернутися до Міжнародного валютного фонду для усунення "створених Китаєм нечесних переваг". У МЗС Китаю впевнені, що таке рішення лише посилить торгові розбіжності між країнами.

Як відомо, торговельна війна США і Китаєм загострюється. Так, президент США Дональд Трамп заявив, що Штати з 1 вересня почнуть вводити додаткові мита в розмірі 10% на товари з Китаю вартістю 300 млрд доларів. У відповідь Китай почав відмовлятися від імпорту сільгосппродукції зі США.

Не пропусти!
Перемогти Німеччину французам допоміг антирекорд: постарався Хуммельс
Хуммельс забиває гол у свої ворота
Реклама