Проект бюджету-2020: збільшено видатки на медицину і освіту

У Кабміні назвали пріоритетами розвиток культури, освіти та охорони здоров'я

У проекті бюджету на 2020 рік, який представив Кабмін, на охорону здоров'я передбачено виділити 108 мільярдів гривень, на освіту – 136,4 мільярда, на розвиток культури та інформаційної діяльності – 8,6 мільярда гривень.

Про це йшлося на брифінгу прем'єр-міністра Олексія Гончарука і міністра фінансів Оксани Маркарової після засідання уряду.

Реклама

"Всі стратегічні пріоритети: охорона здоров'я, освіта, культура – повністю профінансовані в цьому проекті бюджету. Але головний ухил буде – це бюджет ефективності всередині програми", - заявила глава Мінфіну.

За її словами, "у сфері охорони здоров'я витрати передбачені на всі стратегічні напрямки – первинна медицина, екстрена допомога, амбулаторне лікування, те ж саме стосується і освіти".

"І освітня субвенція, підтримка Нової української школи початкові класи, інклюзивна освіта – все це заплановано і буде профінансовано. Значно ефективніше можна планувати і видатки на культуру і інформаційну сферу тепер, колись всі ці напрямки під дахом одного міністерства", – вважає Маркарова.

Реклама

Варто додати, що загальні витрати на охорону здоров'я, передбачені на 2020 рік, становлять 108 млрд грн, що на 9,8 млрд грн більше, ніж в 2019 році.

Розмір медичної субвенції складе 14,6 млрд грн, на реалізацію програми медичних гарантій для первинної, екстреної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги, реімбурсації лікарських засобів передбачено 72,1 млрд грн.

На централізоване придбання медикаментів і медичних виробів – 6,6 млрд грн, на лікування українців за кордоном – 700 млн грн.

Реклама

На розвиток культури та інформаційну сферу буде виділено 8,6 млрд грн, з яких на забезпечення діяльності Українського інституту книги, підтримку книговидавничої справи і популяризацію української літератури в світі планується направити 100 млн грн, на розвиток суспільного мовлення – 2 млрд грн, на підтримку кінематографії – 1,3 млрд гривень.

На освіту буде виділено 136,4 млрд грн, що на 7,7 млрд грн більше, ніж в 2019 році. Зокрема, вперше в проекті бюджету передбачено видатки на розвиток закладів вищої освіти в обсязі близько 300 млн грн.

Новини "Сьогодні" писали, що, згідно з Бюджетним кодексом, Кабмін повинен внести проект держбюджету на розгляд парламенту до 15 вересня. Таке доручення дав також президент Володимир Зеленський.

За словами спікера парламенту Дмитра Разумкова,Верховна Рада очікує, що терміни будуть дотримані. Він додав, що на пленарному тижні з 17 по 20 вересня планується розглянути низку питань, зокрема держбюджет-2020.

У свою чергу прем'єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що підготовка проекту держбюджету на наступний рік входить в число ключових завдань нового уряду.

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал
Всі новини
Показати ще
Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Пряма трансляція
статистика
Курс гривні СЬОГОДНІ

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

26.67

Євро (€)

31.37

Російський рубль (₽)

0.37

Опитування
Опитування
Опитування

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти