Ціну на газ для населення можуть підняти до 5430 грн за тисячу кубометрів

17 січня 2015, 11:50

"Нафтогаз" порахував економічно обґрунтовану собівартість видобутого в Україні газу

НАК "НафтогазУкраїни" провеларозрахунки собівартостівидобутогопублічним акціонерним товариством"Укргазвидобування"природного газуі з'ясувала, щоекономічно обгрунтованасобівартістьвидобутогов 2015 ргазу складе5430грн затисячу кубометрів,або319,4дол. За курсом17 грн/дол,повідомляє ZN.UA.

Реклама

Про це йдетьсявінформаційній записці"Нафтогазу", складеноїу відповідь на запитМіністерства енергетикита вугільної промисловості, якуНАКнадаланазапит редакціїZN.UA.

Згідно з документом,при розрахункуекономічної собівартостібули врахованіексплуатаційні витрати,якібезамортизаціїта платиза користування надрамискладають208 грн/ тис.куб.м,іадміністративні витрати,якізгіднорозрахунків "Нафтогазу", складають19,4грн/тис.куб.м.

Також враховувалисяй іншіопераційнівитрати, зокрема, проведеннясейсмічних, науково-досліднихробіт,якіскладають21,9грн/тис.куб.м.

Крімтого,прирозрахункахсобівартостіапаратНАКвраховувавамортизаційні витратиосновних засобів (302,9грн/тис.куб.м)іамортизаційні витратиправанакористування надрами(311грн/тис.Куб.м).

Реклама

НАКвраховувалаі вартістькапіталукомпанії, яка,за її розрахунками, становить2854,2грн/тис.куб м.Згідно з документом,вартість капіталудорівнює доходу,якиймоглаб одержати"Укргазвидобування"від вкладення капіталувальтернативнийактивзі схожимрівнем ризику.

Сьогодні"Нафтогаз" фактичноготує грунтдляпереходувітчизняного ринкунаринкову цінугазу.Схоже,це можестатисяшвидше, ніжможна було очікувати.Вже тому,щоіміжнародні кредиториурядуі "Нафтогазу"вимагають підвищенняціндлявсіх категорійгазоспоживачівдо рівня ринкових.

В тренді
В Україні застиг курс долара, а євро все одно дорожчає: офіційний курс

"Піднявшиціну газу для населення, нехай іне до5340грн закубометр, Кабмін, можливо, іотримаєбажанімінімум15 млрддол. Алечи не доведетьсяїх віддатиспоживачамгазу у виглядідотацій і субсидій?", -виникає питання.

Поки що незрозуміло,чи зробленітакірозрахункидля обґрунтуваннязбільшення бюджетнихсубсидійнарізницю цінабодля підвищення цінигазу, що поставляєтьсянаселенню татеплокомунальнимпідприємствам.

Як відомо,весьгаз, що видобувається"Укргазвидобуванням", використовуєтьсядляпотреб українськихдомогосподарств.Цейгазпокриває близько70%потреб населеннявгазіітеплі.Інший газдля потреб населеннята пільгових категорійспоживачів"Нафтогаз"імпортуєза ринковою ціною.

Реклама

Граничні цінина природнийгаздлявиробників і споживачіввУкраїнівстановлює Національнакомісія, що здійснюєдержавне регулювання усферахенергетикиі комунальнихпослуг (НКРЕКУ).

Зараз цінанагаздлянаселення коливаєтьсявід1182до4011грн затисячу кубометрів, залежновід наявностілічильниківта обсягів споживання.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти