В АМКУ придумали, як визначати розмір штрафів

21 липня 2015, 14:31

Комітет розробив проект рекомендацій

Антимонопольний комітет України (АМКУ) розробив проект рекомендацій щодо визначення розмірів штрафів за порушення законодавства про захист економічної конкуренції та про захист від недобросовісної конкуренції.

Реклама

Як зазначив голова АМКУ Юрій Терентьєв, Комітет пропонує для компаній, які здійснили концентрацію без дозволу комітету, встановити строком на один рік з дня прийняття цих рекомендацій "амністію". Зокрема, якщо компанії-порушники звернулися в АМКУ за дозволом на концентрацію протягом півроку після затвердження рекомендацій, то штраф для них складе 1200 неоподатковуваних податком мінімумів (20,4 тис. Грн), якщо протягом наступних шести місяців – то 6 тис. неоподатковуваних податком мінімумів (102 тис. грн).

Згідно з проектом рекомендацій, АМКУ буде визначати розмір штрафів у два етапи: на першому – визначати базовий розмір штрафу для кожного відповідача, на другому – коригувати його з урахуванням пом'якшувальний та обтяжуючих обставин. Зокрема, проект передбачає, що базовий розмір штрафу для найтяжчих порушень визначається в розмірі 45% доходу (виручки) від реалізації продукції та/або розміру скорочених витрат, отриманих у зв'язку з порушенням, але не більше 6,7% доходу від продажу продукції за останній рік, що передує тому, протягом якого накладається штраф, або потрійного розміру незаконного прибутку.

Як повідомлялося, 25 травня прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк запропонував новому главі Антимонопольного комітету Юрію Терентьєву посилити боротьбу з антиконкурентними змовами.

В тренді
Закони про пільгове розмитнення євроблях набрали чинності: чого чекати далі?
До України завезли сотні тисяч "євроблях"
В тренді
Транзит газу падає, втрати економіки зростають – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
Фото: "Укртрансгаз"
В тренді
Ринок праці ожив. Які професії опинилися в топі, а кого чекає дефіцит робочих місць
Роботодавці хочуть швидких грошей

8 липня перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Юлія Ковалів закликала Верховну Раду підтримати реформу антимонопольного законодавства, оскільки в Україні регулювання економічної конкуренції перетворилося на додаткове адміністративне перешкоду як для розвитку вітчизняного бізнесу. За словами Ковалів, наприклад, штраф за порушення антимонопольного законодавства може становити до 10% від загального обороту компанії, і для міжнародних компаній розмір штрафу може бути значно більше, ніж сукупні інвестиції в Україну. При цьому Ковалів зазначала, що не існує чітких критеріїв визначення обсягу фінансових санкцій, притаманний суб'єктивний підхід, а сама діяльність регулятора є недостатньо прозорою.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти