Українські цінні папери дорожчають, незважаючи на загрозу дефолту

23 липня 2015, 10:24

Власники облігацій можуть домогтися дострокового погашення українських зобов'язань

Інвестори, швидше, оптимістично дивляться на перспективи досягнення сприятливого для власників облігацій України угоди з урядом країни, про що свідчать котирування паперів.

Реклама

Єврооблігації з погашенням у липні 2017-го в середу подорожчали на 1,7 цента до 55,3 цента до доларового номіналу, повідомляє агентство Bloomberg. На початку липня ціна паперів становила 48 центів.

За даними агентства, ризик дефолту України за своїми зобов'язаннями протягом року оцінюється зараз в 27,9%, що є найвищим показником у світі.

У п'ятницю Україна повинна виплатити купон за єврооблігаціями в $120 млн. У разі невиплати грошей після закінчення 10 днів Україна може бути оголошений дефолт, що дасть можливість власникам всіх паперів зажадати дострокового погашення українських зобов'язань.

Минулого тижня Україна вперше провела прямі переговори з комітетом кредиторів. За даними Financial Times, переговори не привели до прориву. "Подолати розрив у позиціях України та її міжнародних кредиторів буде нелегко", – констатує газета.

Київ неодноразово попереджав про можливість введення мораторію на виплати за боргами, якщо кредитори не погодяться на реструктуризацію, що включає в себе списання 40% основної суми боргу.

Реклама

Минулого тижня глава Мінфіну України Наталія Яресько, відповідаючи в ефірі телеканалу "1+1" на запитання, чи буде уряд України вводити мораторій на зовнішні виплати, сказала: "Я не можу цього сказати сьогодні, але думаю, оскільки у нас є прогрес, то це дуже позитивно. І ми повинні на позитиві будувати зараз наступні кроки".

За її словами, теоретично мораторій може бути введений, але зараз таких конкретних планів немає. "У мене план один зараз – робити прогрес і досягти домовленостей (з кредиторами – Ред.)", – Підкреслила Яресько.

Аналітики Goldman Sachs раніше зазначали, що, якщо Україна зробить 24 липня платіж по паперах, це знизить довіру до її загрозам оголосити мораторій і, відповідно, послабить її переговорні позиції, тому сценарій дефолту в банку вважають базовим.

Реструктуризація єврооблігацій є частиною програми міжнародної допомоги Україні, проте переговори з кредиторами тупцювали на місці з березня по кінець червня.

Кредитори вважають, що і без списання основної суми Україна зможе укластися в необхідні МВФ параметри боргового навантаження, пропонуючи тривалу відстрочку виплат. В якості поступки Україна запропонувала здійснити випуск додаткових паперів – "інструменту відновлення вартості", який компенсуватиме втрати кредиторів від списання боргу в тому випадку, якщо економіка буде відновлюватися швидше, ніж прогнозувалося.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти