В Україні визначилися з термінами зміни оператора ГТС

25 липня 2018 9:07

Рішення не можуть набрати чинності без згоди російського "Газпрому"

Наглядові ради НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Магістральні газопроводи України" (МГУ) погодили дорожню карту про співпрацю при відділенні функції оператора газотранспортної системи (ГТС) в Україні. Про це повідомила прес-служба "Нафтогазу".

Реклама

Процес відділення функції оператора ГТС (т.зв. анбандлінг) повинен бути завершений на початку 2020 року, після того, як закінчиться дія чинного контракту на транзит газу з російським "Газпромом". Раніше в "Нафтогазі" визнавали, що в Україні не буде незалежного оператора ГТС без дозволу "Газпрому".

За словами голови наглядової ради "Нафтогазу" Клер Споттісвуд, це рішення також забезпечить виконання Україною вимог ЄС, а також гарантує енергетичну безпеку і економічне процвітання країни.

Анбандлінг: що це і навіщо він потрібен

"Нафтогаз України" є монополістом з постачання, транзиту і зберігання газу в підземних сховищах, а також з транспортування нафти по трубопроводах на території України. При цьому у вимогах Третього енергетичного пакета, зобов'язання щодо виконання яких взяла на себе Україна, прописано поділ функцій постачання і транспортування газу.

Анбандлінг – це відділення від "Нафтогазу" діяльності з транспортування природного газу. Ще в листопаді 2016 року в Україні був формально створений незалежний оператор газотранспортної системи (ГТС) України – ПАТ "Магістральні газопроводи України". До 2018 року Кабмін завершив процес реєстрації "Магістральних газопроводів України", а також призначив наглядову раду нового незалежного оператора ГТС.

Не пропусти!
Шведи вичавлюють з мікромоменту гол: лідер атак України розібрав суперника по плей-оф
Олександр Зубков забивав за збірну напередодні Євро-2020
Реклама

На той час, поки діє газовий контракт від 2009 року, МГУ запропонували тимчасово передати в управління "Нафтогазу".  Але Енергетичне співтовариство, Єврокомісія і Світовий банк висловилися проти цієї ідеї.

Замість цього Міжнародні інституції запропонували на перехідний період – до кінця 2019 року, поки діє контракт з "Газпромом" – сформувати наглядові ради МДУ і "Укртрансгазу" в складі тих самих осіб, а також забезпечити фінансову незалежність цих наглядових рад. Зараз "Укртрансгаз" є оператором газотранспортної системи України і повністю належить "Нафтогазу".

Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик раніше підкреслював, що без завершення реформи "Нафтогазу", в тому числі анбандлінга, вільного ринку газу в Україні не буде.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти