Столична лікарня закупила швабри по 2,5 тисячі за штуку

21 липня 2016 21:53

У столичних лікарнях знайшли способи, як обійти систему електронних закупівель Prozorro

Як повідомляє Transparency International Ukraine, 13,8% процедур закупівель медичних установ у Києві проведені непрозоро.

Реклама

До способів обійти систему електронних закупівель Prozorro відносяться: розмитий опис предмета покупки, відсутність у переможців документів, які були потрібні на момент подачі заявки, "виписки" умов під власних постачальників. За даними, які можна досліджувати через внутрішню систему bi.prozorro, 79 % закупівель мають низьку якість оголошень, а 72,5 % – низьку конкурентну активність.

Так, у Київському міському клінічному онкологічному центрі під час закупівлі професійних німецьких швабр Vermop було зазначено, що предметом закупівлі є "пристрій з утримувачем і насадкою". Пропозицію у зазначеному тендері подав лише один учасник. 50 "пристроїв" було придбано за 123 тис. грн. (2,5 тисячі за швабру). Такий нечіткий опис предмета закупівлі вводить в оману учасників і знижує конкурентність.

У Transparency привели ще один приклад обходу системи. Так, перинатальний центр м. Києва під час закупівлі послуг з прання білизни висунув вимоги щодо обов'язкової наявності виробничих і адміністративних приміщень, що належать учаснику на правах власності, і досвіду роботи на ринку послуг з прання не менше 5 років. Однак, пропозиція переможця не містить документів, що підтверджують відповідність зазначеним вимогам.

В тренді
Пенсії у 2022 році підвищать п'ять разів – календар Мінсоцполітики
Українцям обіцяють нові підвищення пенсій

В цілому, згідно з повідомленням, з початку 2016 року через систему електронних закупівель Prozorro медичними закладами Києва було проведено 4109 тендерів. Загальна сума контрактів, укладених за результатами закупівель, становить 53,8 млн. грн., потенційна економія становить 25,6 млн. грн., або 20,77% , середня кількість пропозицій в одній процедурі становить 2,74.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти