"Прибіднюватися – національна властивість": експерт оцінила бідність в Україні

24 липня 2019 11:10

Економістка порівняла критерії бідності в Україні та інших країнах

Для бідних країн є міжнародний критерій багатовимірної бідності, визначений програмою розвитку ООН, і Україна за ним не входить в число бідних держав. Про це розповіла в інтерв'ю сайту "Сьогодні" Ольга Купець, доцент Київської школи економіки і консультант Світового банку.

"За цим критерієм бідність оцінюється за доступом населення до нормального харчування, рівнем дитячої смертності, відвідуванням школи, чи є підлога і стеля в місці проживання, чи є електроенергія, санітарні умови та паливо для приготування їжі. Тобто такі елементарні речі, які не стоять серед ознак депривації в Україні", – підкреслила Купець.

Реклама

В Україні, за її словами, в Методиці комплексної оцінки бідності (2017) немонетарний критерій бідності визначено як наявність у домогосподарства через брак грошей чотирьох з дев'яти ознак депривації.

"У тому числі це нездатність дозволити собі мобільний телефон, кольоровий телевізор, пральну машину, автомобіль, нездатність підтримати належну температуру в житлі, нездатність оплатити щорічну відпустку на тиждень далеко від дому. Але тут постає запитання, який автомобіль, телефон, яка температура в будинку є належними і наскільки далеко від будинку відпустку? Тому що так може бути багато бідних людей, якщо вони не можуть собі цього дозволити", – зазначила економістка.

Читайте також: Понад чверть росіян визнали себе бідними

Вона нагадала, що згідно з розрахунками Інституту демографії та соціальних досліджень на основі даних ЄБРР Life in Transition Survey в 2010 році, 28% українців, які мали у власності друге житло або автомобіль, віднесли себе до 30% найбідніших.

"Це ті, які мали друге житло або другий автомобіль! Тоді як в Італії – 1%, в Албанії – 2%, в Німеччині, Чехії, Чорногорії – 3%. Директор Інституту Лібанова Елла Марленівна приходить до висновку, що це специфіка українського сприйняття розподілу за доходами - що навіть з двома будинками або машинами можна вважати себе бідними. Прибіднюватися – українська національна властивість", – резюмувала Купець.

Більше читайте на сайті "Сьогодні" – "Українці, які скаржаться на бідність, не були в реально бідних країнах": інтерв'ю з Ольгою Купець.

Реклама

Також новини "Сьогодні" дізналися в українців, на чому доводиться економити:

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти