Чому Нацбанк не може прямо впливати на інфляцію: пояснення економіста

29 серпня 2019 12:24

НБУ заявляє про політику інфляційного таргетування, але регулює не все

Реальне зростання споживчих цін в Україні буде вище прогнозу Національного банку (НБУ), який поставив собі за метузнизити інфляцію до 6,3%. Таку думку в коментарі сайту "Сьогодні" висловив економічний експерт-аналітик Борис Кушнірук.

Реклама

Економіст пояснив: можливості Нацбанку впливати на інфляцію насправді обмежені – при існуючій структурі української економіки тільки монетарними методами регулювати ціни не вийде.

"Я дуже скептично ставлюся до заяв НБУ, що вони можуть забезпечувати цільові показники інфляції. Структура нашої економіки, її сировинна частина, а також рівень доходів населення і той факт, що більша частина витрат пов'язана саме з продуктами харчування, сезонність цін – все це не дає можливості проводити політику інфляційного таргетування. Хіба що базову інфляцію, яка не враховує ціни на сировинні товари. Скажімо, сьогодні говорять про поганий врожай картоплі. Відповідно, можна очікувати, що ціни на картоплю зростуть. Яким чином Нацбанк може домогтися своїх цілей в цьому випадку? Тобто існують чинники, які взагалі не залежать від дій НБУ", – сказав Кушнірук.

Детальніше про ситуацію читайте на сайті "Сьогодні":
Цінове питання: інфляція в Україні може бути вищою за прогнозовану

Також новини "Сьогодні" розповідали про те, що західні аналітики визнали українську гривню найефективнішою валютою 2019 року:

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти