Парламент ухвалив закон про податкові канікули: що ним передбачено

18 березня 2020, 16:43

Олександра Романюк , Вікторія Подолянець

Через карантин багато вимог за податковими зобов'язаннями пом'якшать

Пандемія коронавірусу внесла значні корективи в роботу багатьох українських підприємств, які змушені дотримуватися правил всеукраїнського карантину.

Реклама

Обмежувальні заходи завдадуть збитків бізнесу, у багатьох людей знизиться рівень доходів, хтось зовсім залишиться без роботи і заробітку.

Низка поступок бізнесу з боку держави передбачені законопроектом №3219 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)", який був остаточно проголосований 17 березня. Відповідно до цього закону:

 • Тимчасово, на період епідемії, звільнені від ввізного мита і ПДВ операції з ввезення на митну територію України лікарських засобів, медичних виробів, медичного обладнання, які можуть використовуватися для лікування коронавірусної хвороби. Перелік товарів, які звільняються від ПДВ, повинен підготувати Кабмін.
 • Тимчасово, на період епідемії, товари, роботи і послуги, необхідні для боротьби з епідемією, не обов'язково повинні закуповуватися через електронні системи.
 • На час карантину, встановленого Кабміном, працівників можна відправляти в неоплачувану відпустку, який не обмежується 15 календарними днями. Це не є порушенням трудового законодавства.
 • У зв'язку з карантином термін подачі декларацій чиновниками продовжений до 1 червня.
 • За порушення податкового законодавства в період з 1 березня по 31 травня 2020 року штрафні санкції не застосовуються (за винятком порушень за договорами довгострокового страхування життя або недержавного пенсійного страхування, порушень відчуження майна, яке перебуває у податковій заставі, порушень правил обліку, виробництва та обігу спирту і палива, порушень нарахування, декларування і сплати ПДВ, акцизів, ренти). За період з 1 березня по 31 травня 2020 року платникам податків не нараховується пеня, а та, що нарахована, підлягає списанню.
 • З 18 березня по 31 травня запроваджується мораторій на всі перевірки (документальні та фактичні) – крім документальних перевірок в разі подачі заяв на повернення ПДВ. Також припиняються перевірки, які були розпочаті до 18 березня, але не встигли завершитися, і призупиняється відлік термінів давності щодо подання декларацій, податкових розрахунків та ін., передбачених ст. 102 Податкового кодексу.
 • Для всіх платників податків, зобов'язаних подавати податкові декларації, термін подачі декларацій в цьому році відсувається до 1 липня.
 • Фізособи, які повинні були самостійно сплатити суму податкового зобов'язання до 1 серпня, зможуть це зробити до 1 жовтня 2020 роки без всяких штрафних санкцій.
 • З 1 березня по 30 квітня 2020 роки не нараховується і не повинна бути сплачена плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності). Ці зміни можуть бути відображені у раніше поданих податкових деклараціях.
 • З 1 березня по 30 квітня фізичні та юридичні особи звільняються від нарахування та сплати податку на нерухомість. Це також можна відобразити в уточнюючій податковій декларації.
 • Звільняються від нарахування та сплати єдиного внеску з 1 березня до 30 квітня фізичні особи-підприємці (зокрема, "спрощенці"), самозайняті особи (вчені, літератори, артисти, медики, юристи та ін.), фермери. При цьому буде вважатися, що вони за ці місяці сплатили мінімальний єдиний податок.
 • Не застосовуються штрафні санкції з 1 березня по 30 квітня за такі порушення, як несвоєчасна або неповна сплата єдиного податку, несвоєчасне подання звітності до податкової.
 • З 18 березня по 18 травня 2020 роки не проводяться перевірки щодо ЄСВ і не нараховується пеня.
 • Обов'язкове введення РРО (реєстраторів розрахункових операцій), зокрема, програмних РРО, заплановане з 1 жовтня 2020 року, відкладається до 1 січня 2021 року. А для підприємців 2-4 груп з річним доходом менше 1 млн грн – до 1 квітня 2021 року.

Сайт "Сьогодні" писав про те, що з 18 березня в Україні набув чинності закон, яким запроваджуються податкові послаблення для бізнесу на час карантину. Згідно з цим законом, фізичні особи-підприємці звільняються від сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ) за березень і квітень 2020 року.

В тренді
ФОПам повернули карантинні 8000: закон про виплати набув чинності

Нагадаємо, податкове законодавство пом'якшили, щоб підтримати бізнес під час боротьби з коронавірусів.

Реклама

В Україні запровадили карантин і закрили зовнішні кордони. Обмежувальні заходи б'ють по роботі бізнесу, тому підприємці потребують підтримки.

Всі подробиці в спецтемі Коронавірус в Україні

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти