МВФ назвав ключову проблему китайської економіки

15 червня 2016 16:53

Разом з тим фонд високо оцінив реформи Китаю в питаннях лібералізації валютного курсу

Міжнародний валютний фонд (МВФ) висловлює стурбованість високими темпами зростання боргового навантаження Китаю і попереджає Пекін про уразливість економіки і необхідність подальших структурних реформ.

Реклама

За останні кілька днів перший заступник директора-розпорядника МВФ Девід Ліптон кілька разів висловлювався на цю тему. У вівторок він озвучив чергові застереження після зустрічі з високопоставленими китайськими чиновниками в рамках щорічної оцінки стану економіки КНР.

"Хоча корпоративний борг залишається контрольованим, він знаходиться на високому рівні і швидко росте. Рішення проблеми корпоративної заборгованості є обов'язковою умовою, яка дозволить уникнути серйозних проблем в подальшому", – йдеться в доповіді МВФ за підсумками щорічних консультацій з Китаєм.

Як зазначає МВФ, в минулому році сукупний борг Китаю становив близько 225% ВВП – не дуже високий рівень у порівнянні зі світовими показниками. Тим часом корпоративне боргове навантаження близька до 145% ВВП, а це дуже високий рівень.

За оцінками Financial Times, сукупний борг КНР піднявся до 237% ВВП до кінця I кварталу 2016 року через активне зростання кредитування.

Не пропусти!
Без Циганкова і Безуса: заявка збірної України на матч з Нідерландами
Футболісти національної збірної України
Реклама

"Бурхливо зростає корпоративний борг – ключова проблема китайської економіки, неочевидна на перший погляд", – вважає Ліптон.

Разом з тим МВФ високо оцінив реформи Китаю в питаннях лібералізації валютного курсу і відкриття фінансових ринків.

Експерти фонду очікують уповільнення зростання китайської економіки до приблизно 6% в 2017 році.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти