Металургів чекає падіння попиту щонайменше на 50% протягом двох найближчих кварталів – ЗМІ

У другому кварталі всі показники роботи металургів можуть впасти до рівня четвертого кварталу минулого року і навіть нижче, і цілком можливо, стагнація затягнеться на тривалий період

У зв'язку з прогнозованим обвалом економіки через епідемію COVID-19 металургів упродовж найближчих двох кварталів очікує падіння попиту на 50% і більше.

Про це йдеться в матеріалі GMK Center "Прийшла біда, звідки не чекали: як коронавірус впливає на металургію".

Реклама

Видання зазначає, що цього тижня вітчизняні виробники металопродукції вже відчули падіння цін на світовому ринку. Ціна заготовки – $350-360 FOB, слябів – $370-380 FOB, що практично є рівнем жовтня 2019-го, коли галузь різко скоротила обсяги виробництва. За поточних цін на ЗРС така вартість готової продукції неприйнятна для українських виробників. Але ж це ще тільки початок.

"На сталеві котирування вплинуло зниження цін на лом у Туреччині, яка зазнає труднощів із експортом. Якщо минулого тижня він коштував $270 за тонну, то цього – $250. Причому очікується подальше зниження. За даними ЗМІ, склади в ЄС переповнені ломом. Якщо не виникнуть труднощі з доставкою, то ціни на нього впадуть ще на $20-30, що означатиме пропорційне зниження вартості готової продукції. Цінова війна на ринку нафти разом із COVID-19 убила попит на труби для нафтогазової галузі. Продажі в цьому сегменті будуть дуже непевні", – повідомляє видання.

Водночас у матеріалі підкреслюється, що сьогоднішні цифри – це продажі березня, але зараз через карантин закриті великі споживачі, і ситуація з постачанням продукції металургів у квітні може серйозно змінитися.

Реклама

"Не виключено, що деякі покупці спробують відмовитися від замовлення, мотивуючи це форс-мажором через карантин. Складність у тому, що у всіх країнах трактування форс-мажору різне. Тож цілком можливо, що доведеться свою правоту доводити в судах або піти назустріч покупцеві та знизити постачання. За даними Kallanish Commodities, на європейському ринку спостерігається практика перегляду умов вже укладених договорів. Нестабільність змушує переглядати договори", – повідомляє видання.

Фото: pixabay
Фото: pixabay

Автор матеріалу прогнозує, що в другому кварталі всі показники роботи металургів впадуть до рівня четвертого кварталу минулого року й навіть нижче, і цілком можливо, що стагнація затягнеться на тривалий період.

Реклама

"Безумовно, нас чекає падіння попиту на 50% і більше протягом двох кварталів. Надалі занадто багато невідомого. Якщо другої хвилі епідемії вдасться уникнути, грошовий дощ дозволить швидко відновити ринки. Але потрібно бути готовими до того, що стагнація затягнеться на 18 місяців, як припускають у Вашингтоні", – наголошується в матеріалі.

Нагадаємо, згідно з даними Держкомстату, за підсумками 2019 року промисловість скоротилася на 1,8%. У січні 2020 року промислове виробництво знизилося на 5,1%, як порівняти з січнем 2019 року, і скоротилося на 8,4% проти грудня 2019 року.

Раніше експрем'єр-міністр, президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах заявив, що гірничо-металургійна та аграрна галузі є локомотивами вітчизняної економіки, вони в сумі дають 26% ВВП, і держава в умовах кризи має захистити ключові галузі.

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал

Рекомендації

Всі новини
Показати ще
Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Пряма трансляція
статистика
Курс гривні СЬОГОДНІ

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

26.7

Євро (€)

31.46

Російський рубль (₽)

0.37

Опитування
Опитування
Опитування

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти