"Купити смартфон дорожче, ніж у сусіда": експерт вказала на проблему з витратами українців

24 липня 2019, 14:55

Люди не хочуть інвестувати зароблене, нарікає економістка

Українці витрачають багато коштів на показове споживання, і це є проблемою. Про це розповіла в інтерв'ю сайту "Сьогодні" Ольга Купець, доцент Київської школи економіки та консультант Світового банку.

Реклама

На її думку, цей факт зменшує підтримку, яку надають української економіки грошові надходження від заробітчан.

"Працівники привозять гроші, і вони витрачаються в Україні, вони таким чином підтримують економіку. Це дає мультиплікативний ефект – створення робочих місць в галузях, які підтримують щоденне споживання. Але дуже багато витрачається на показове споживання. Треба показати, що ти можеш витрачати більше, ніж сусід. Це споживання зазвичай не продуктивне – гроші йдуть не на освіту або інвестиції в бізнес, а на певний черговий дорогий смартфон, черговий великий телевізор і так далі. Це переважно витрати на імпортні товари, які не підтримують розвиток української економіки і не сприяють створенню робочих місць або збільшення продуктивності праці", – вважає економістка.

Читайте також: "Прибіднюватися – національна властивість": експерт оцінила бідність в Україні

Більше читайте на сайті "Сьогодні""Українці, які скаржаться на бідність, не були в реально бідних країнах": інтерв'ю з Ольгою Купець.

Також новини "Сьогодні" дізналися в українців, на чому мусять економити:

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти