Українці витрачають на їжу половину доходів: чому показник не говорить про бідність

16 липня 2019 9:28

Соціологи вважають критерій не показовим для України

Сьогодні українці 48% доходів витрачають на їжу. Хоча до 2016 року цей показник доходив до 53%, говориться в звітах Держстату. Обидві цифри дуже великі. Середні витрати європейців на їжу становлять 12% від доходів. Наприклад, британці витрачають на їжу 10%, нідерландці – 10,6%, поляки – 17%, литовці – 27%.

Реклама

Але якщо порівнювати з іншими країнами, то цей критерій для України не показовий, вважає керівниця якості життя населення Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М. В. Птухи НАН України Людмила Черенько.

"У нас багато витрат йде навіть у забезпечених верств населення, також висока калорійність добового харчування. Можливо, це ментальна особливість українців. За цим критерієм нашу країну порівнювати не варто", – каже Черенько.

Читайте також: Доходи і витрати українців: народ став багатшим, але при цьому активно витрачає заначки

На підтвердження своїх слів вона підрахувала, що частка домогосподарств в Україні, які витрачають на їжу більше 60% доходів, становить 26,7%. При цьому частка домогосподарств, у яких залишається менше 10% після витрат на харчування і житло, – 7,6%.

Детальніше про те, як вимірюється рівень бідності і що відбувається з підрахунками в Україні, читайте на сайті "Сьогодні" в матеріалі "В Україні бідняків менше, ніж у Франції: де проходить "межа бідності".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти