Олена Зеленська відкрила засідання робочої групи з розробки стратегії створення безбар'єрного простору

10 лютого, 17:46

Инна Бабур Инна Бабур

Національна стратегія безбар'єрності має бути розроблена і презентована протягом найближчих трьох місяців

9 лютого відбулася перша зустріч представників міжвідомчої робочої групи, які працюватимуть над розробкою проєкту Національної стратегії зі створення безбар'єрного простору в Україні. У ході зустрічі, що відбулася за участю Олени Зеленської, координатори секційних груп презентували свої плани роботи за шістьма стратегічними напрямами, повідомляє "Politeka".

Реклама

Мета впровадження Національної стратегії безбар'єрності – створення умов, за яких всі соціальні групи, включаючи людей похилого віку, молодь, людей з інвалідністю, батьків дітей дошкільного віку, жінок, матимуть рівні можливості у всіх сферах життя – в інфраструктурі, економіці, соціальній сфері, освіті тощо.

Голова робочої групи Олексій Чернишов, міністр розвитку громад та територій України, під час своєї доповіді зазначив: "В українському суспільстві існує комплекс викликів, пов’язаний із наявністю бар’єрів для різних вразливих груп населення, що стосуються не лише можливості повноцінного доступу до об’єктів фізичного оточення, інфраструктури, а також отримання різного виду послуг, зайнятості та багато іншого. Тому важливим напрямом державної політики щодо формування безбар’єрного простору в широкому розумінні має бути сприяння формуванню загальної культури українського суспільства".

Національна стратегія безбар'єрності має бути розроблена та презентована протягом найближчих трьох місяців.

Робота буде йти за шістьма ключовими напрямами, до яких увійшли: громадянська, соціальна, економічна, освітня, фізична та цифрова безбар'єрність. Розробкою кожного напрямку займеться окрема робоча група, до складу якої увійдуть представники міністерств, галузеві експерти та громадські діячі.

Реклама

Перша леді України Олена Зеленська привітала учасників зустрічі та побажала їм ефективної роботи над проєктом документу. "Дякую робочій групі за детально продуманий план з розробки проєкту Національної стратегії з безбар’єрності. Ви визначили для себе дуже стислі строки, і я щиро бажаю вам натхнення та енергії. Я продовжуватиму активно комунікувати тему безбар’єрності в Україні. Безбар’єрність має стати суспільною нормою", – підкреслила вона.

В тренді
Українців зобов'яжуть забезпечувати немічних батьків: за що доведеться платити

Розробка Національної стратегії безбар'єрності буде проходити у кілька етапів. На першому з них члени робочих груп сфокусуються на вивченні головних бар'єрів у кожному із шести напрямків, проаналізують наявний міжнародний досвід їх нівелювання та сформують свої пропозиції. Проєкт пройде широке громадське обговорення та буде доповнений рекомендаціями з боку українських та іноземних експертів.

На другому етапі планується затвердити конкретний план дій та почати підготовку законопроєктів та інших нормативно-правових актів, спрямованих на його реалізацію.

Очікується, що перший варіант проєкту учасники міжвідомчої робочої групи представлять вже на початку березня цього року.

Нагадаємо, що 4 лютого 2021 року Кабінет міністрів оголосив склад міжвідомчої робочої групи, яка працюватиме над створенням проєкту зі створення безбар’єрного простору в Україні, в яку увійшли 11 міністрів, а також представники Офісу президента України, державних органів, Національного інституту стратегічних досліджень, активісти громадських організацій, народні депутати та експерти.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти