Що дасть Україні кредит МВФ

11 березня 2015, 20:26

Сергій Рюмочкін Сергій Рюмочкін

Транш допоможе підняти курс гривні та розрахуватися із зовнішніми боргами, але головне завдання України – провести реформи

Фінансова допомога, яку Міжнародний валютний фонд ухвалив рішення виділити Україні в рамках нової програми розширеного фінансування, позитивно вплине на економічну ситуацію, але надалі все залежатиме від реформ у нашій країні. У цьому впевнений виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

Реклама

Перший транш із загальної 4-річної програми, за словами прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, складе близько 5 млрд. доларів.

"Гроші, які надійдуть від МВФ, розподіляться по двох каналах. Перший – це поповнення золотовалютних резервів Нацбанку. Другий канал – це покриття дефіциту держбюджету, у нас значні зовнішні платежі протягом цього року, і одна справа – вирішувати завдання з приходом грошей, які можна пускати на виплату зовнішньої заборгованості, а інша справа – брати гроші з ЗВР", – зазначив Олег Устенко.

Друге, на що вплине програма МВФ, – це можливість розблокувати джерела фінансування, крім МВФ. Мова йде про 8 млрд доларів. "Це кредитний ресурс, який Україна може отримати в 2015 році", – сказав Олег Устенко.

Ще один результат відкриття нової програми МВФ – це, за словами експерта, можливість реструктуризувати зовнішні борги українського приватного сектору та активізувати переговори щодо реструктуризації суверенних боргів України. "Набагато легше реструктуризувати борги за наявності програми з МВФ. Це додаткова гарантія для кредиторів, що ситуація знаходиться під контролем", – сказав виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера.

Реклама

Крім того, програма МВФ допоможе підняти курс гривні. "Як правило, ресурс, який країна отримує від МВФ, дає можливість відкоригувати курс національної грошової одиниці у бік зміцнення. Тому я б не виключав зміцнення гривні", – заявив Олег Устенко.

В тренді
Валютні борги українців перетворяться на гривневі: банкам дали два місяці

Проте надалі економічна ситуація в Україні залежатиме від того, чи проводяться в країні реформи. "Наскільки довго вистачить цих грошей, залежить від подальших дій уряду і Верховної Ради. У Меморандумі (з МВФ) є чіткі позиції, пов'язані з реформами в країні", – заявив Олег Устенко.

"Це означає, що потрібно боротися з корупцією, знизити адміністративні бар'єри для ведення бізнесу, не на словах скоротити кількість процедур, а провести реальне реформування, в тому числі системи державного управління, судової системи", – зазначив виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера.

Якщо в Україні будуть впроваджені реформи, економіка не спиратиметься тільки на кредитні ресурси. "Країна потенційно в майбутньому зможе розраховувати на інвестиційний ресурс. А це вже зовсім інші гроші. Їх якість інша – їх дають неповоротно, вони можуть надходити в більшому обсязі. Вони дають країні можливість вийти на траєкторію сталого економічного зростання. Але ці гроші треба заслужити. А заслужити їх потрібно проведенням реформ. Для інвестора мало просто симпатизувати Україні, необхідно бачити, що ця країна дає найкращі умови для інвестицій. Тому важливо не говорити про реформи, а робити їх", – заявив Олег Устенко.

Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд ухвалив рішення виділити Україні фінансову допомогу в розмірі 17,5 млрд доларів упродовж 4 років.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти