Приватні пенсійні фонди в Україні не працюють, як потрібно: названі причини

24 вересня 2019, 10:46

Експерт перерахувала основні фактори, які вбивають недержавні пенсійні накопичення

Поки Верховная Рада готується до нових кроків в рамках пенсійної реформи, українці продовжують шукати способи накопичити на старість. Але з недержавними пенсійними фондами в Україні є проблеми. Про це розповіла в коментарі сайту "Сьогодні" експерт Центру структурної політології "Вибір" Лілія Брудніцька.

Реклама

За її словами, причина труднощів та ж, що і з пенсійними накопичувальними програмами банків, – фінансова і політична нестабільність.

"Якщо, припустимо, ви хочете накопичити собі на пенсію і вкладаєте щомісяця по 300 грн, не факт, що до моменту вашого виходу на пенсію накопичена сума матиме ту ж купівельну спроможність, що передбачалося спочатку. Інфляційні коливання повинні б гасити відсотки. До речі, це основний принцип високої довіри до недержавних пенсійних фондів в інших країнах. Але у нас курс гривні знаходиться в прямій залежності від політичної кон'юнктури. До політичних перипетій міцно прив'язаний банківський сектор. Наразі частина території України окупована. Сумарно: жоден фінансовий пророк не в силах передбачити курс гривні на найближчі 3-5 років. Нагадаю, що пенсійні програми значно перевищують цей термін. Тому робити пенсійні накопичення населенню невигідно. З іншого боку, в пенсійних програмах не зацікавлені і українські банки. Їм дешевше і зручніше використовувати більш гнучкі інструменти залучення коштів, такі, як, наприклад: депозити, інші термінові вклади, кредитування на невеликі терміни", – зазначила Брудніцька.

Також, за її словами, у населення банально немає вільних грошей для відкладання на пенсійні рахунки.

Детальніше про роботу НПФ читайте на сайті "Сьогодні" - Недержавні пенсійні фонди: чим вони лякають українців і чому виявилися неефективними

Нагадаємо, пенсійна реформа в Україні повномасштабно стартувала ще в 2017 році і триває досі. Суть реформи, серед іншого, в тому, щоб в країні повноцінно запрацювали всі три рівня пенсійної системи:

  1. Перший рівень – це солідарна система, яка функціонує зараз, тобто із зарплати працівників автоматично відраховуються внески до Пенсійного фонду.
  2. Другий рівень – накопичувальний, тобто кожен українець (або роботодавець від його імені) з зарплати буде відраховувати певну суму на державний рахунок, з якого на пенсії можна буде отримувати додаткові виплати.
  3. Третій рівень – добровільно накопичувальний, коли люди самостійно вибирають собі недержавний пенсійний фонд і кладуть на свій рахунок ті суми, які вважають за потрібне. 

Реклама

Новини "Сьогодні" також повідомляли, що оформити пенсію можна через інтернет:

Всі подробиці в спецтемі Пенсійна реформа

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти