Завдяки новому енергоринку ціна на електроенергію впаде

8 липня 2019, 21:55

Експерти впевнені, що відчутне зниження цін стане можливим завдяки конкуренції на ринку електроенергії

Тепер в Україні за споживачів змагаються як виробники, так і імпортери. Вже тиждень в Україні працює новий ринок електроенергії. Завдяки реформі в Україні повинна підвищитися конкуренція між постачальниками струму, а значить – знизитися ціна.

Реклама

Зі стартом нового ринку електроенергії ніякого колапсу, проблем або неприємностей не сталося. Навпаки, Україна отримала нові можливості. Раніше ми могли тільки продавати світло за кордон. На минулому ж тижні вперше купили європейську електроенергію. Майже 38 млн кіловат годин надійшло зі Словаччини та Угорщини в напрямку Бурштинського енергоострова. Завдяки новому ринку Україна тепер може заробляти гроші і на транспортуванні енергії.

"Йдеться про використання потенціалу України, її електромереж, як ринку, через який здійснюються трейдингові операції. Тобто, грубо кажучи, електроенергія купується в Словаччині, далі мережами через Україну поставляється в Угорщину чи Румунію", – пояснює директор з управління портфелем енергоресурсів "D.Trading"Дмитро Маляр.

Завдяки можливості купувати електроенергію з Європи конкуренція тепер буде не тільки між українськими постачальниками. Європейці вже готові боротися з українськими компаніями за право працювати на нашому ринку.

"На наш ринок прийшли оператори з Європи, з їх досвідом та ідеологією формування вільного ринку. Це буде сприяти тому, щоб зайві потужності генеровані на території нашої держави мали можливість для придбання на території Європи і як наслідок – створення додаткової вартості для нашої національної економіки", – говорить експерт в галузі енергоринку Андрій Никончук.

Для населення ціна на електроенергію залишиться незмінною, як і обіцяв уряд. Імпорт електроенергії створить додаткову пропозицію на ринку, що надасть імпульс стабілізації ціни для промисловості, стверджують експерти.

Нагадаємо, 1 липня введений новий оптовий ринок електроенергії відповідно до ухваленого в 2017 році Верховною Радою законом "Про ринок електричної енергії". Запуск ринку – це зобов'язання України в рамках імплементації Третього енергопакету ЄС. А також умова співпраці України з МВФ та отримання макрофінансової допомоги від ЄС у розмірі 500 млн євро в цьому році. Роздрібний ринок електроенергії в рамках реформи енергоринку був запущений з 1 січня 2019 року.

Реклама

Також ми писали про те, як зміни в галузі позначаться на українцях.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти