Новий український енергоринок набирає обертів

5 липня 2019 21:26

До 2035 року кожен четвертий кіловат електроенергії будуть давати "зелені" станції

В Україні набирає обертів ринок електроенергії. Одні з його учасників – виробники зелених кіловат. Це станції, що працюють на енергії вітру і сонця. Поки тариф на продаж енергії з альтернативних джерел фіксований. Але вже з наступного року може знизитися.

Реклама

Українські вітряні і сонячні станції дають електроенергію українським містам і селам. Це чисте виробництво електроенергії, без викидів в атмосферу і воду, без шкоди природі. Саме на нього і зробила ставку Україна в 2015 році. Гроші на розвиток галузі дали приватні інвестори, насамперед українські. Компанія ДТЕК будує станції, що працюють на енергії вітру і сонця.

"ДТЕК дуже активно вкладає кошти в цю галузь. І у них є проекти – і від 10 мегават, і до 200 мегават, наприклад з компанією Vestas, яка зараз їм постачатиме обладнання. Вони активно включилися в цей процес. Незалежно від того, що у них є великі потужності з виробництва електроенергії з вугілля", - каже голова державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук.

Європейські країни теж розвивали свої зелені генерації за рахунок інвесторів. У них великий досвід, а в енергосистемі – велика частка зелених кіловат. У розвинених країнах їх продають на спеціальних аукціонах. Виробники змагаються між собою, і хто запропонує нижчу ціну – отримає право на довгострокову угоду на продаж електроенергії. Така ж система запрацює і в Україні – зелені аукціони стартують у нас в 2020 році.

"Це прозоре, зрозуміле ціноутворення на зелену енергію, яке дозволить зробити цю галузь привабливою для іноземних інвесторів, щоб вони приходили сюди, щоб вони інвестували гроші в енергетичну галузь. Все це дає передумови до того, щоб Україна ставала більш енергонезалежною країною", - вважає народний депутат України Валерія Заружко.

Не пропусти!
Україна – Північна Македонія: онлайн другого матчу нашої команди на Євро-2020
Україна грає з Північною Македонією на Євро-2020
Реклама

Завдяки іноземним та вітчизняним компаніям Україні вдалося отримати 3 мільярди євро інвестицій для зеленої генерації. Українська енергетика стала привабливою для інвесторів і після запуску нового ринку електроенергії. Ще більше грошей галузь отримає після запуску зелених аукціонів.

Поки "зелені" станції дають українській енергосистемі лише 2% енергії. Але вже до 2035 року відповідно до енергетичної стратегії країни, такої енергії буде чверть від усієї виробленої в Україні.

Нагадаємо, Зеленський закликав канадців вкладати гроші в Україну. Від іноземних партнерів чекають інвестицій в зелену енергетику й участі у відновленні Донбасу.

Зараз зелена енергетика в Україні посилено розвивається. Нагадаємо, вже з 1 січня 2020 почне працювати нова європейська модель ринку відновлюваної енергетики в Україні. Це збільшить кількість інвестицій в цьому секторі. Станції, що працюють від енергії сонця, вітру, води зараз дають 2% всієї української електроенергії. В Україні планують, що до 2035 року зелених кіловат в нашій енергосистемі буде вже чверть.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти