Україну заполонили нелегальні АЗС

27 жовтня 2018, 07:00

Ігор Сєров Ігор Сєров

Силовики розпочнуть влаштовувати облави на нелегальні заправки

В Україні на тлі подорожчання бензину, дизпалива і автомобільного газу швидкими темпами зростає кідькість нелегальних АЗС. Як правило, "самопал" дешевший легального пального на 5-6 грн за літр, що робить їх популярними серед населення. Як заявили в прокуратурі, тільки з початку року в Україні виявили два десятка великих нелегальних заправок. Експерти паливного ринку підтверджують: рахунок нелегальним АЗС вже йде на сотні. Крім того, що вони створюють реальну загрозу безпеці оточуючих їх будівель, персоналу і клієнтів, паливо на таких АЗС часто сумнівної якості – або контрабандне, або саморобне. За даними Госфіскальной служби, яка також бореться з такими заправками, обсяги вилученого у них палива обчислюються сотнями тисяч тонн.

Реклама

Наливають у гаражах

Днями на Чернігівщині через зростання підпільних заправок правоохоронці навіть скликали термінову нараду. Прокурор області Володимир Комашко назвав ситуацію критичною і заявив про необхідність ухвалення термінових заходів. У прокуратурі додали, що на території області останнім часом було виявлено відразу три нелегальних АЗС, які розташовувалися просто на приватних подвір'ях.

"АЗС були обладнані в приватних гаражах і заправляли бензином і дизпаливом сумнівної якості. Ухвалено рішення створити робочу групу, яка найближчими днями буде аналізувати ситуацію в області", – уточнила спікер прокуратури Тетяна Похилько.

Правоохоронці нагадують, що організаторам незаконного бізнесу загрожують штрафи від 17 тис. до 34 тис. грн з конфіскацією обладнання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Реклама

Тіньовий ренесанс

Експерти паливного ринку також говорять, що за їхніми даними, кількість нелегальних АЗС в країні постійно зростає.

"Ми спостерігаємо справжній ренесанс тіньового ринку, – говорить директор "Консалтингової групи А-95" Сергій Куюн. – Причому, це стосується не тільки нелегальних АЗС, а й незаконного видобутку сировини для подальшої нелегальної переробки. Причина – параліч державних інститутів. Тим часом таких заправок вже понад 1500 по країні".

Куюн додав, що паливо з нелегальних АЗС шкодить всім: автомобілям, екології та державі, адже завдає мільярдних втрат держбюджету.

"Така пальне виводить з ладу систему каталізаторів, двигунів. Швидше може відбуватися руйнування пластмасових і гумових деталей двигуна. Що стосується дизпалива, то його зараз часто змішують з авіаційним гасом. Це "підсушує" дизель, в результаті виникає дефіцит змащувальних речовин для двигуна і зі часом двигун виходить з ладу".

Сировину крадуть у держави

Паливо, яке реалізується на нелегальних АЗС, часто виготовлено із сировини, яку ділки крадуть завдяки врізкам у нафтопровід держвласності. Крім того, як повідомляє Держфіскальна служба, горе-підприємці організовують підпільні підприємства на околицях населених пунктів або ж у віддалених селах. Навесні цього року на Миколаївщині було викрито нелегальне підприємство з багатоступеневим циклом, яке налагодило виробництво пального та навіть продавало паливо легальним АЗС.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти