Що робити, якщо господар квартири, яку ви знімаєте, несподівано підвищує ціну оренди

20 січня 2016, 08:00

Уважно читаємо договір і йдемо в суд

"Я знімаю квартиру. У моєму договорі оренди вказана конкретна ціна, але господар нещодавно вирішив її підвищити. І тепер заявляє, що якщо я її не хочу платити, то повинен негайно звільнити квартиру. З'їжджати мені поки нікуди, та я й не хочу – я там розташувався надовго, мене все влаштовувало. Що я можу в цьому випадку зробити?" - Сергій Талащенко, м. Дніпропетровськ

Реклама

Відповідає Анатолій Жила, провідний спеціаліст "УкрЮрЦентр":

"В даному випадку потрібно обов'язково враховувати наступні пункти укладеного вами договору та чинного законодавства України. Розмір плати за користування житлом встановлюється у договорі оренди. Одностороння зміна розміру орендної плати не допускається, якщо ви не домовитеся про це при укладенні договору, або ж це вже встановлено законом (стосовно оренди житла, що перебуває у державній або комунальній власності). Як правило, строк внесення плати за орендоване житло встановлюється у договорі, а якщо ні, то орендар вносить її щомісяця. Якщо ви вселяється з сім'єю, то необхідно вказати в договорі осіб, які будуть проживати спільно з вами, а ви, у свою чергу, будете нести відповідальність перед орендодавцем за порушення ними умов договору.

У відповідність до ст. 821 ГК України, договір найму укладається на строк, встановлений угодою сторін. Якщо строк не встановлений, то договір вважається укладеним на п'ять років. Більше того: орендар має переважне право на оренду житла на новий строк. Ця ж норма встановлює, що не пізніше, ніж за три місяці до закінчення строку договору оренди, орендодавець може запропонувати орендарю укласти договір на тих самих або інших умовах, або попередити орендаря про відмову від укладення договору на новий термін. Якщо орендодавець не попередив орендаря, а орендар не звільнив помешкання, договір вважається укладеним на тих же умовах і на той самий строк.

В тренді
Рекорд з 2018 року: ціни на нафту вийшли на доковідний рівень

Що стосується припинення договору оренди житлового приміщення, то орендар має право за згодою інших осіб, які постійно з ним проживають, в будь-який час відмовитися від договору оренди, письмово повідомивши про це орендодавця за три місяці. У тому випадку, якщо орендар звільнив помешкання без попередження, орендодавець має право вимагати від нього плату за користування житлом за три місяці, якщо доведе, що не зміг укласти договір на таких самих умовах з іншою особою (зрозуміло, в судовому порядку). Статтею 825 ЦК передбачені й інші підстави для припинення (розірвання) договору найму житлового приміщення. У разі розірвання договору оренди житла орендар та інші особи, які проживають з ним спільно, підлягають виселенню на підставі рішення суду, без надання їм іншого житла.

Реклама

З урахуванням вище зазначеного, а також судової практики, можна з упевненістю сказати, що в нашому випадку за допомогою подачі позову до суду, ви як мінімум зможете відстояти свої законні права, а також на 85% досягнете компенсації моральної й іншого збитку без задіяння серйозного адміністративного ресурсу".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...
Хочеш бути в курсі останніх подій?
Підпишись на повідомлення. Показуємо тільки термінові і важливі новини.
Хочу бути в курсі
Я ще подумаю
Будь ласка, зніміть блокування повідомлень в браузері!

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти