Бум афер з онлайн-кредитами: у українців масово крадуть особисті дані і гроші

27 жовтня 2018, 08:09

Стало відомо, яку схему використовують шахраї і чи можна захиститися

Зловмисники крадуть персональні дані українців і з їх допомогою оформляють кредити в інтернеті. Жертва може навіть не здогадуватися, що хтось оформляє позики на її ім'я – якщо раніше для цього потрібно було хоча б паспорт, тепер вистачає просто інформації.

Знайти персональні дані для зловмисника – не проблема. Їх беруть з відкритих реєстрів, з сайтів публічних закупівель, соціальних мереж. Крім того, існують бази даних, якими нелегально торгують колишні співробітники фінансових установ. Такі дані можуть потрапити в руки шахраїв і за допомогою хакерів.

Аферисти вже навчилися вправно використовувати отриману інформацію. Одним з потерпілих від дій шахраїв став киянин Валерій Яковенко
.

"Меніприйшов лист,вякомувказанасумазаборгованості- 9300 гривень",-розповідаєВалерій.

Реклама

Улистінаголошується,всередині серпнячоловікнібитооформивонлайн-кредит.Іза цією позикоювженабігливідсоткиіштрафинакількатисячгривень.ОднаксамЯковенкозапевняє,щоніякихкредитіву зазначеноївлистіорганізаціїне брав.

"Дзвонювбанк,кажу,щокредитуне брав.Іменірозповідають,щотакаситуаціяне перша.Моїдокументихтосьзавантаживвсистему,ввівмоєім'я,прізвище,ІПН,доклавсканипаспортів,апотімввівданікредиткитретьої особи,якоїяне знаю",-ділитьсяВалерій.

Такимчиномстороння людинашахрайськимшляхомотрималагроші,апотерпілий-борги.ПерсональніданіВалеріяперебувалиу відкритомудоступі-велектроннихреєстрахтасуспільній системізакупівель,аджечоловікзаймаєтьсябізнесом.ТеперЯковенкозвинувачуєфінансовукомпаніювнедбалості,аджевона неперевірила,комуналежитькарта,наякуоформлявсякредит.

Втім,у фінансовійорганізаціївизнаютьпроблему,але несвоюпровину.

"Однозначно,цезовнішнєшахрайствоіцеявноякасьгрупа.Якимчиномідевонибралибази-природно,унаснемаєтакоїінформації.Крадутьсябазипаспортів,ІПН-кодів,фінансовихномерів,роблятьсяклонимобільнихSIM-карт",-відзначаєдиректоркредитноїкомпаніїОленаАндроннікова.

Увідповідьнаскаргипотерпілихкомпаніянавітьперевіриласпівробітниківза допомогоюдетекторабрехні-щобдізнатися, чи несприявчи хтосьз нихзлочиннимсхемам.Однакзрадників незнайшли.Нині справу розслідуютьодразукількавідомств,зокрема,кіберполіція.

Реклама

ЮристМихайлоКуян,якийпрацюєвIT-сферізазначає,щожертвамтакихсхемв жодному разіне можназволікати.

"Перш за все,потрібнозвернутисяворганізацію,яканібитовидавалацейкредитіповідомити,щозаймзазначена особане отримувала.Існуєвстановленийзакономчасдлярозглядутакихзвернень-цемісяць",-зазначаєКуян.

За неофіційною інформацією,відкібершахрайствазаостаннійрікпостраждалибільше тисячіукраїнців.

Щобзменшитиризики,фахівцірадять нерозміщуватиперсональніданіу відкритихджерелахі непересилатикопіїдокументівпонезахищених каналах.

Нагадаємо, раніше шахраї придумали новий спосіб "обчищати" картки українців навітьбезPIN-коду.До слова,длябанківськихопераційрадятьзавестиокремуSIM-картуіне повідомлятиїїномерстороннімособам.

Також експерти називали найпопулярніші схеми шахраїв по крадіжці грошей з банківських карт.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти