Газовидобування в ізоляції

27 квітня 2020, 19:44

"Працюючи в нафтогазовій галузі, особливо усвідомлюєш, наскільки важлива безперебійна робота енергетичної сфери"

З початком карантину усі виробничі об’єкти ДТЕК Нафтогаз почали працювати в ізольованому режимі. Газовидобувники працюють вахтами по два тижні, живуть у спеціально створених вахтових селищах поблизу промислових ділянок. Перед тим як розпочати вахту, працівникам роблять ПЛР-тест на COVID-19. Такий режим обрано для того, щоб зберегти здоров’я співробітників, їхніх родин та протистояти поширенню коронавірусу.

Реклама

Один з газовидобувників, які працюють в ізоляції, – Віталій Лоза, слюсар контрольно-вимірювальних приладів і автоматики ДТЕК Нафтогаз. Віталій почав працювати в ДТЕК у 2014 році – у відділі з технічної підтримки. Згодом прагнення до нових знань та навичок спонукало його змінити професію IT-спеціаліста і реалізувати себе в нафтогазовій галузі.

Віталій Лоза, слюсар контрольно-вимірювальних приладів і автоматики ДТЕК Нафтогаз.

Віталій Лоза, слюсар контрольно-вимірювальних приладів і автоматики ДТЕК Нафтогаз.

Як пов’язані IT і видобуток газу?

Реклама

Зараз в час цифрових технологій жодна галузь не обходиться без комп’ютеризації технологічних процесів та побудови цифрових каналів зв’язку. У ДТЕК Нафтогаз багато процесів автоматизовано – це цифрові родовища, системи оперативно-диспетчерського управління, раннього виявлення надзвичайних ситуацій та багато іншого. В нас дуже багато сучасного, високотехнологічного обладнання. Наша мета – 100% цифровізація. Тому моя попередня спеціальність, IT, стала в нагоді новій професії. Охоче переймаю досвід колег у газовидобуванні та ділюся своїми навичками. Працюючи в нафтогазовій галузі, особливо усвідомлюєш, наскільки важлива безперебійна робота енергетичної сфери. Тому ми прагнемо постійно вдосконалювати виробничий процес.

Як газовидобувники поставилися до роботи в режимі ізоляції?

Всі колеги з розумінням, готовністю та відповідальністю поставилися до нових умов праці. Адже ми працюємо для того, щоб зробити внесок у забезпечення енергетичної стабільності та незалежності нашої країни. Приємно, що навіть в режимі ізоляції компанія забезпечує хороші, а головне – безпечні умови праці та відпочинку.

Чи важко було в перші дні вахти?

Звісно, такий режим не зовсім звичний. Ми живемо у вагончиках по чотири людини. Спочатку спати трошки заважали сусіди. Можливо, і я комусь заважав. Щоб потрапити без черги в душ, доводилося рано вставати. Але згодом ми призвичаїлися один до одного. Адже всі співробітники в нас чуйні, неконфліктні, відзиваються на прохання, з усіма є порозуміння. Перший тиждень був особливо емоційний – нові враження, нові знайомства в карантинному містечку.

Реклама

Як проходять ваші робочі дні?

Зараз проходять пусконалагоджувальні роботи на новому стратегічно важливому об’єкті – дотискній компресорній станції, тому роботи дуже багато. Працюємо й на промисловій ділянці, на свердловинах. Дні бувають досить важкі, ненормовані – іноді повертаємось з роботи близько 9 чи 10 години вечора. Але всі знають, що це виробнича необхідність, адже процес видобутку має бути безперервним. Коли ввечері є трошки вільного часу, після вечері збираємося з хлопцями – граємо на гітарі та співаємо. Приємно, що тут є люди, які, як і я, захоплюються музикою.

В тренді
ФОПам повернули карантинні 8000: закон про виплати набув чинності

Як вас годують?

Вдячні нашим кухарам, які завжди нас чекають з теплою вечерею – в будь-який час. Годують дуже смачно. Великдень припав на період моєї вахти, і в цей день в нас був святковий сніданок – пасочки, крашанки.

Що подобається в такому режимі роботи?

Реклама

Для мене як для любителя природи є великою відрадою працювати в такому мальовничому куточку. Переміщуючись від дотискної компресорної станції до промислової ділянки, є можливість пройтися мальовничою лісовою стежкою. Звичайно, ми тут не відпочиваємо, але приємно, що шлях проходить саме так. Свердловини, які ми обслуговуємо, знаходяться в лісі, в полі. Так що іноді колеги, які працюють дистанційно вдома, нам трохи заздрять (жартома – ред.).

До речі, мені дуже імпонує екологічна політика ДТЕК в зонах присутності виробництва – компанія бережно ставиться до природи, а вплив на навколишнє середовище – мінімальний. Свідченням цього є велика кількість тварин і птахів, що живуть навколо наших виробничих об’єктів. Вчора, дорогою зустрілася козуля. Є в нас і лисиці, луки з безліччю лелек, водойми з лебедями.

Тож, які б не були важкі завдання, психологічне розвантаження гарантоване лише від погляду навколо.

Скільки вже триває ваша вахта?

Моя вахта вже перевалила за половину, з двох тижнів залишилось три дні. Втома – емоційна та фізична – відчувається в кожного. Звичайно, скучив за рідними, хочеться вже всіх побачити. Але я знаю, що від роботи нашого відділу залежить управління, контроль та моніторинг виробничих процесів видобутку та підготовки газу. А це необхідно для забезпечення безперебійного видобутку газу. Тому ми залишаємося тут заради вас, а ви залишайтесь вдома заради свого здоров’я!

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти