В Україні піднялася промисловість – МЕРТ

Обсяги виробництва збільшилися в порівнянні з минулим роком

У березні 2016 року промисловість України продовжувала зростати – на 4,8% порівняно з березнем 2015 року; а з урахуванням коригування на ефект календарних днів – на 4,2%. Як наслідок, за підсумками першого кварталу 2016 року спостерігається зростання промисловості на 3,7%. Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку і торгівлі (МЕРТ) України.

"Відмінною особливістю березня стало динамічне нарощування виробництва інвестиційних товарів (за основними промисловими групами обсяг виробництва інвестиційних товарів збільшився на 12,5%): металоконструкцій, продукції машинобудування і будівельних матеріалів", – пояснили в міністерстві.

Реклама

Серед позитивних тенденцій березня МНС зазначає:

  • в металургійному виробництві – зростання на 19,1% (порівняно з березня 2015 р.) через збільшення обсягів іноземних замовлень в умовах поліпшення цінової динаміки на світовому ринку чорних металів. Активізація будівельної діяльності сприяла розширенню внутрішнього попиту на продукцію галузі – обсяг продажів металургійної продукції на внутрішньому ринку за 2 місяці 2016 зросли на 27%.
  • зростання виробництва в машинобудуванні на 8,7% (порівняно з березнем 2015 р.) за рахунок збільшення виробництва комп'ютерів (на 59,7%); зростання виробництва автотранспортних засобів (+ 13,5%) внаслідок збільшення портфеля замовлень; а також зростання виробництва вагонів завдяки диверсифікації зовнішніх ринків збуту.

Аутсайдерами березня стали: харчова, хімічна, деревообробна промисловість і електроенергія (займають близько 50% в промисловості в цілому).

За прогнозом МЕРТ, в I півріччі 2016 року основними факторами впливу на промисловість будуть:

  • поступове поліпшення кон'юнктури на світових товарних ринках (чорні метали та залізні руди);
  • відновлення споживчого та інвестиційного попиту;
  • торгові обмеження РФ.
Реклама

За оцінками Мінекономрозвитку, за підсумками січня-червня 2016 зростання обсягів промислового виробництва очікується на рівні 2 [± 0,5]%.

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал

Рекомендації

Всі новини
Показати ще
Реклама
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Пряма трансляція
статистика
Курс гривні СЬОГОДНІ

Валюта

Ціна (грн)

Долар США ($)

26.67

Євро (€)

31.37

Російський рубль (₽)

0.37

Опитування
Опитування
Опитування

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти