У Білорусі назвали терміни з очищення "Дружби" від "брудної" нафти

24 червня 2019 17:05

Прокачування забрудненої нафти тривало п'ять днів, тепер її витісняють з труби

Cистема нафтопроводів "Дружба" працюватиме "упівсили" в найближчі 12 місяців через тривалий період очищення від забрудненої хлоридами нафти. Такий прогноз озвучив головний інженер білоруського оператора південної гілки "Дружби" – компанії "Гомельтранснафта Дружба" – Андрій Вериго.

Реклама

"Найближчий рік нафтопровід працюватиме упівсили. Навіть за оцінками російських експертів, для очищення трубопроводів ПАТ "Транснефть" буде потрібно мінімум вісім місяців. Тільки після цього система "Дружба" зможе вийти на звичну потужність. Це тільки попередні оцінки", - цитує його журнал "Вісник Белнефтехіму".

За словами Вериго, прокачування "брудної" нафти тривало протягом п'яти днів, а витісняти її будуть протягом двох місяців, оскільки максимальна швидкість зворотного потоку вчетверо нижче за звичну.

Білоруська сторона прогнозує, що загалом з території республіки повинні витіснити 1,328 млн т забрудненої діхлоретаном нафти.

"Дорожня карта" передбачає закінчення робіт з витіснення некондиційної нафти 15 серпня. Російська сторона збільшила ліміт приймання нафти в Унечі (місто в Брянській області. – Ред.), тому є всі передумови впоратися достроково і вже в липні забезпечити витіснення всієї "брудної" нафти із системи ВАТ "Гомельтранснафта Дружба", - додав Вериго.

В тренді
Укрпошта готується підвищити тарифи: як і на що злетять ціни
"Укрпошта" підвищить тарифи. Колаж "Сьогодні"
Реклама

Раніше новини "Сьогодні" повідомляли, що, згідно із заявою "Укртранснафти", на очищення української ділянки "Дружби" від неякісної нафти з Росії знадобиться від трьох до п'яти місяців.


Нафтопровід "Дружба" починається в російському Татарстані, потім проходить через інші регіони РФ в білоруський Мозир. Там "Дружба" розгалужується на дві ділянки. Північний прокладений в Білорусі, Латвії, Литві, Польщі і Німеччини. Південний – в Україні, Чехії, Словаччини та Угорщини. Крім того, з російського Брянська через Білорусь прокладений маршрут до Литви і Латвії.

Наприкінці квітня Білорусь заявила про надходження забрудненої нафти з Росії по "Дружбі" і призупинила транзит палива до Європи. Аналогічні заяви були зроблені і в "Укртранснафті". 11 травня українська компанія відновила прокачування нафти, а через шість днів знову заявила про припинення. Остаточно транзит був відновлений 21 травня.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти