Україна втрачає дві третини всього купленого і видобутого газу – Зубко

1 червня 2016, 12:47

Міністр сподівається, що ситуація з енергоефетивності покращиться

В Україні розробили концепцію і план створення Фонду енергоефективності. План представив міжнародним партнерам та донорам міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко.

Реклама

"Створення Фонду енергоефективності, як ключового інструменту реформи енергоефективності, дозволить залучити до фінансування проектів енергоефективних заходів міжнародні та державні кошти. Так ми покращимо житлові умови громадян, знизимо споживання газу і їх рахунки, зробимо крок до енергетичної незалежності України", – цитує Зубка прес-служба відомства.

Загальні втрати газу досягають 11,4 млрд м3, підрахували у Зубка

Міністр зазначив, що в Україні існує вкрай неефективна система поставок, обліку та витрачання газу для опалення.

"Із загальних обсягів газу в 18,6 млрд м3 ефективно використовується лише 7,2 млрд м3. У той же час в системі центрального теплопостачання втрачається 2,4 млрд м3, в будинках – 9 млрд м3, а загальні втрати досягають 11,4 млрд м3", – зазначив Зубко і додав, що створення Фонду – крок до європейських стандартів виробництва, постачання і споживання енергії в Україні.

"План створення фонду передбачає його запуск уже після закінчення опалювального сезону 2016/17. До цього часу має бути прийнята відповідна постанова Кабінету міністрів України про створення Фонду, Закон "Про Фонд енергоефективності", підписана міжнародна угода і передбачено видатки в Законі "Про Державний бюджет-2017", – підкреслив Зубко.

Реклама

За його словами, результатів Фонд досягне вже в перші роки роботи, а істотних – до 2021 року.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти