Реформа освіти, підвищення "мінімалки" і урагани в США: підсумки тижня в цифрах і події

Українцям обіцяють по-новому перерахувати пенсії після реформи, а населення продовжує продавати валюту банкам

Суспільство

212 274 українських військових отримали на сьогоднішній день статус учасника бойових дій, повідомили в Міноборони. Всього з початку проведення АТО відзнаками Міністерства оборони нагороджені 43 тис. осіб, 27 тис. отримали державні нагороди.

4 тис. грн – такий розмір мінімальної зарплати закладається в проект держбюджету-2018, стверджують в парламентській фракції "Блок Петра Порошенка". До того ж в Кабміні обіцяють підвищити базову середню заробітну плату до 3764 грн. Цей показник використовується для розрахунку пенсій, його зростанням пропонують компенсувати зниження розрахункового коефіцієнта з 1,35 до 1,00.

Реклама

Зріс на 29% український ринок нових легкових автомобілів за підсумками січня-серпня порівняно з аналогічним періодом 2016 року – до 49 047 од., повідомила група AUTO-Consulting. За підсумками січня-липня ринок зріс на 32%, а січня-червня – на 35%. Динаміка стабільно знижується в міру зростання продажів в абсолютному вираженні.

Ще 6,5 млн євро виділить федеральний уряд Німеччини на гуманітарні заходи Міжнародного комітету Червоного Хреста в Україні, повідомило посольство ФРН. Таким чином, сукупне фінансування Німеччиною проектів і заходів МКЧХ в Україні в 2016-2018 роках збільшиться до 14,5 млн євро.

11,61 млрд доларів протягом 25 років виділив Світовий банк на фінансування проектів в Україні, повідомив Мінфін. Кошти були спрямовані на інституційну розбудову органів державної влади, підтримку окремих напрямків і проектів у пріоритетних галузях і сферах, а також системні проекти, спрямовані на підтримку реформ і збалансування державного бюджету.

Реклама

3 млрд доларів становить на сьогоднішній день сума валютних кредитів, непогашених населенням, і які знаходяться на балансі банків, повідомив заступник голови Нацбанку Дмитро Сологуб.

193,7 млн доларів склав чистий продаж (перевищення продажу над купівлею) готівкової іноземної валюти населенням через банківську систему в серпні. За даними НБУ, з початку року українці продали банкам на $ 1,995 млрд більше валюти, ніж купили.

Вище на 26,6% в Україні в першому півріччі була середньомісячна заробітна плата чоловіків, ніж жінок – повідомив Держстат. Середньомісячна зарплата штатного працівника – чоловіки склала 7779 грн, тоді як жінки – 6243 грн.

Реклама

Збільшили в 10 разів ОСББ і в серпні в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року обсяг залучених кредитних коштів на утеплення багатоквартирних будинків – до рекордної суми в 32 млн грн, повідомили в Держенергоефективності.

5 вересня Верховна Рада прийняла нову редакцію закону "Про освіту", який передбачає введення 12-річного навчання в школі, встановлює щорічне бюджетне асигнування на освіту 7% ВВП і поетапне підвищення окладу педагогічного працівника до трьох мінімальних заробітних плат до 2023 року.

16 посадових осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності рішенням міністра оборони за фактом постачань до військових частин неякісних продуктів харчування.

4,2 млрд грн в липні українці сплатили за житлово-комунальні послуги, що склало 124,1% нарахованих за цей період сум. Найвищий рівень оплати спостерігався в Харківській, Київській та Чернігівській областях (161,9%, 157,4% та 151,8% відповідно), а найнижчий – у Тернопільській, Чернівецькій та Кіровоградській областях (84,5%, 85,5 % і 93% відповідно).

Близько 5 тис. осіб прийнято в цьому році на навчання до військових навчальних установ Міністерства оборони. Серед них близько 1 тис. – учасники АТО.

На 112 млн доларів купили книг українці в 2016 році, в порівнянні з 2015 роком збільшення відбулося на 2-2,5 млн доларів, повідомив президент Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів Олександр Афонін.

Знизилася на 20% в період з 2010 по 2017 рік кількість курців в Україні, повідомило МОЗ. На сьогодні щоденними курцями залишаються 35,9% чоловіків і 7,0% жінок.

Економіка

27 млрд грн склав у січні-липні профіцит державного бюджету завдяки квітневому профіциту спецфонду в 30,52 млрд грн, причиною якого стала спецконфіскація, повідомив Мінфінан. За січень-липень минулого року дефіцит держбюджету склав 49,94 млрд грн.

В 1,9 рази менше в річному вираженні виявився обсяг іноземних капітальних інвестицій в Україну в січні-червні – 2 млрд 344 млн грн, повідомив Держстат. При цьому інвестиції з держбюджету зросли в 3 рази – до 2 млрд 639 млн грн, з місцевих бюджетів – зросли в 2,1 рази, до 7 млрд 854 млн грн. Обсяг коштів населення на будівництво житла збільшився на 15,2% і склав 13 млрд 854 млн грн.

505,4 млн доларів – на таку суму Міністерство фінансів 1 вересня погасило четвертий купон по єврооблігаціях, випущених у рамках боргової операції з державним та гарантованим державою боргом, а також реструктуризації зовнішніх запозичень Києва, "Укравтодору" і держпідприємства "Конструкторське бюро" Південне ім. Янгеля "(Дніпро). Сума першого купонного платежу склала 473,313 млн, другого і третього – 505,429 млн доларів.

Нинішня шоста програма співпраці України з МВФ повинна бути планово завершена і стати останньою, вважає міністр фінансів Олександр Данилюк. У період з 1994 по 2013 роки Україна починала п'ять програм з МВФ, але жодна з них не була доведена до кінця.

394,91 млрд грн склали доходи держбюджету в першому півріччі, за даними Рахункової палати. Це становить 53,3% річного плану і на 48,7% більше показника за аналогічний період попереднього року. При цьому в палаті зазначили, що більш високий рівень виконання плану доходів обумовлений, зокрема, зарахуванням до спеціального фонду конфіскованих коштів та коштів, отриманих від реалізації майна, конфіскованого за рішенням суду за вчинення корупційного і пов'язаного з корупцією правопорушення.

8,82 млрд кубометрів склав транзит російського газу через газотранспортну систему України в серпні – це рекордний показник за кілька останніх років. Причина – високий попит на газ в Європі і ремонти на газопроводі Ямал – Європа. За підсумками року транзит може наблизитися до 100 млрд кубометрів, максимуму з 2011 року. Якщо попит на російський газ в Європі втримається на цьому рівні в найближчі роки, "Газпрому" доведеться піти на переговори з "Нафтогазом України" про новий транзитний контракт: альтернативні газопроводи NordStream 2 і "Турецький потік" не зможуть повністю замінити український маршрут.

929,25 млн грн дивідендів і частини чистого прибутку перерахували в 2017 році в бюджет підприємства, в яких є корпоративні права держави, повідомив Фонд державного майна.

Можливість зниження ренти на газ до 12% доручив Міністерству фінансів прорахувати прем'єр-міністр Володимир Гройсман. Ренту пропонується зробити єдиною, зараз вона для нових родовищ становить 29% для приватних компаній і 50% для державної компанії "Укргазвидобування".

Зниження ренти дозволить підприємствам більше коштів направляти на розвідку і буріння, що має призвести до зростання видобутку газу.

Зросли на 29% в січні-серпні в річному вираженні доходи місцевих бюджетів – до 124 млрд грн. Доходи цих бюджетів завдяки реформі децентралізації зросли в 2016 році на 44% в порівнянні з 2015 роком – до 144 млрд грн.

742 автотранспортних засоби було вироблено у серпні на українських заводах, що на 116% більше результату серпня минулого року і на 45% більше показника липня 2017 року. Про це повідомила асоціація Укравтопром .У загальному обсязі більшу частину склали легкові автомобілі, яких було випущено 642 од.

Світ

Від 150 до 180 млрд доларів знадобиться американському штату Техас для ліквідації наслідків урагану "Харві" – оголосив губернатор штату. Таким чином, "Харві" є найбільш руйнівним стихійним лихом у США. Ураган "Катріна", що спустошив Новий Орлеан у 2005 році, обійшовся економіці США в $ 125 млрд.

200 трлн дол – така зараз загальна вартість всіх об'єктів нерухомості в світі, за даними британської компанії Savills. 84% загальної вартості припадає на житло, а решту частину становить комерційна нерухомість. Понад 70% всієї нерухомості в світі у вартісному вираженні ($ 141,5 трлн ) розташована в десяти країнах: Китаї, США, Японії, Великобританії, Індії, Німеччині, Франції, Бразилії, Італії та Росії.

43 ICO-платформи тобто платформи для первинного розміщення криптовалюти, було в Китаї за станом на 18 липня. В цілому в країні було проведено 65 ICO, в рамках яких було залучено 2,6 трлн юанів (398 млн доларів). Проте 4 вересня Народний банк Китаю визнав незаконним ICO і зажадав негайного припинення всіх подібних операцій. Організаціям і приватним особам, які раніше проводили ICO, наказано повернути інвесторам усі залучені кошти.

Підвищився на 14% видобуток вугілля в США в першому кварталі в річному вираженні, до 197 млн т. Але він впав на третину з 2008 по 2016 рік, з 1,2 млрд т на рік до 800 млн т. У першому півріччі цього року частка вугілля у виробництві електроенергії в Штатах підвищилася до 30,3% з 29,1% в січні-червні 2016 року. Таку динаміку головним чином пояснює зростання цін на газ.

Подорожчали на 6% контракти на заморожений концентрат апельсинового соку з поставкою в листопаді на біржі ICE Futures. Трейдери побоюються загрози урагану у Флориді, що займає друге місце в світі після Бразилії з виробництва апельсинів.

720 тис. кв. км складе площа природної зони навколо острова Пасхи, що особливо охороняється, яка стане найбільшою в Латинській Америці. На ній будуть, зокрема, заборонені будь-які види рибальства, окрім традиційних місцевих способів.

Двох громадян РФ суд у Чорногорії назвав головними організаторами запланованого перевороту в країні. Перед судом постали 14 осіб, але росіян судять заочно.

З 1,9 до 2,2% поліпшив оцінку зростання ВВП єврозони Європейський центробанк. Очікуваний показник – кращий з 2007 року. Базова інфляція в регіоні трохи прискорилася, зростання зайнятості підтримує споживання в приватному секторі і зростання цін, в середньостроковій перспективі інфляція буде поступово посилюватися до цільових 2%.

719 млн тонн можуть скласти світові запаси зернових до кінця нинішнього сезону. Це рекордно високий рівень, в результаті Індекс продовольчих цін за серпень знизився на 1,3%, повідомили в продовольчій і сільськогосподарській організації ООН (ФАО).

Читайте також:

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини
Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама
Допомога під час війни
Більше новин
Фінанс-дайджест
Більше новин
Industry
Більше новин
Квартирне питання
Більше новин
Час заробляти
Техно
Більше новин
Комуналка
Більше новин
Наші гроші
Більше новин
Війна в Україні
Більше новин
Money-лайфхакер💰
Головне про гроші
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Валюта
Курс долара в касах банків (купівля/продаж)
1
ПУМБ ПУМБ
35.8/36.3
2
ПриватБанк ПриватБанк
35.5/36.3
3
Ощадбанк Ощадбанк
35.7/36.15
4
Райффайзен Банк Райффайзен Банк
36.4/37.1
5
Укрексімбанк Укрексімбанк
36.2/36.7
6
Альфа-Банк Альфа-Банк
35.5/36.7
7
Укргазбанк Укргазбанк
35.4/36.4
8
Універсал Банк Універсал Банк
35.4/36.9
9
OTP Bank OTP Bank
31.95/35.0
ЗАПРАВКИ
Паливо сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
51,50
49,54
50,78
27,61
51,90
49,90
50,90
27,89
53,15
51,41
51,67
27,81
53,50
51,50
51,50
28,21
53,99
52,49
53,99
28,48
56,99
54,99
54,99
28,97
56,99
54,99
54,99
28,98
57,88
54,39
54,49
28,65
58,99
56,99
55,99
28,98
-
48,90
49,01
26,98
Відставка Бориса Джонсона
Нова обкладинка The Economist
Рейтинг цін
Скільки коштує житло у новобудовах Києва (грн за м²)
1
Печерський Печерський
90 592
2
Шевченківський Шевченківський
57 791
3
Оболонський Оболонський
54 494
4
Подільський Подільський
51 178
5
Голосіївський Голосіївський
46 989
6
Святошинський Святошинський
36 659
7
Дніпровський Дніпровський
35 882
8
Дарницький Дарницький
35 881
9
Деснянський Деснянський
35 364
10
Солом'янський Солом'янський
31 688
Прогноз 🔑
ТОП-5 у сфері IT
Затребувані спеціалізації
Програмування

Програмування

Інженер

Інженер

Системи управління підприємствами

Системи управління підприємствами

Web-інженер

Web-інженер

Web-майстер

Web-майстер

Актуальні пропозиції 🔥
Вибір українців 🚘
Які нові легкові авто купували у червні
1
Toyota Toyota
456
2
Renault Renault
327
3
Volkswagen Volkswagen
263
4
Hyundai Hyundai
172
5
Skoda Skoda
168
6
Mitsubishi Mitsubishi
162
7
BMW BMW
120
8
Nissan Nissan
102
9
Mercedes Mercedes
94
10
Ford Ford
87
Детальніше
Must Know
Штрафи для власників тварин в Україні

Вигул собак небезпечних порід без намордника — від 170 грн

Вигул собак небезпечних порід без намордника — від 170 грн

Вигул собак у заборонених місцях — від 170 грн

Вигул собак у заборонених місцях — від 170 грн

Неприбрані за твариною екскременти — від 170 грн

Неприбрані за твариною екскременти — від 170 грн

Нанесення твариною шкоди майну чи здоров'ю людини — від 1700 грн

Нанесення твариною шкоди майну чи здоров'ю людини — від 1700 грн

Знущання з тварини — від 3400 грн

Знущання з тварини — від 3400 грн
Детальніше
Класи житла
В чому різниця?
Економ

Зазвичай, це типові багатоповерхівки без надмірних архітектурних рішень, схожі одна на одну, але їхнє основне завдання – універсальність та забезпечення квартирами якомога більшої кількості людей. У Києві середня ціна за квадратний метр у "економі" становить 27 тис. грн.

Комфорт

У таких будинках передбачені зони для зберігання дитячих колясок чи велосипедів, є вбиральні, охорона на території, покращений дитячий майданчик та паркінг. У Києві за такі квартири у новобудовах просять у середньому 35,3 тис. грн за кв. м.

Бізнес

У новобудовах є великі підземні паркінги, з одним паркомісцем на квартиру. Зазвичай такі будівлі охороняються, є консьєрж, покращені дитячі майданчики, а для догляду за територією наймають садівників. Мешканці столиці в середньому платять 57,7 тис. грн за квадратний метр у такій квартирі.

Еліт

Над дизайном житла працюють солідні дизайнери. Територія охороняється, а паркомісця облаштовують із запасом. У таких житлових комплексах будують тенісні корти, басейни, супермаркети, приватні школи тощо. У Києві один квадратний метр такого житла коштує в середньому 98,8 тис. грн.

1 /2
Все про квартири
статистика
Курс криптовалюти сьогодні

Валюта

Ціна, usd

Bitcoin (BTC)

62011.75

Dogecoin (DOGE)

0.14

Ethereum (ETH)

3437.67

Litecoin (LTC)

90.02

Ripple (XRP)

0.62

Наша економіка
5 головних цифр
1
Споживча інфляція Споживча інфляція
18%
2
Облікова ставка Облікова ставка
25%
3
Офіційний курс євро Офіційний курс євро
29,7 грн
4
Офіційний курс долара Офіційний курс долара
29,25 грн
5
Міжнародні резерви Міжнародні резерви
$22,8 млрд
Знати більше💡

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти