Економікам, що розвиваються, загрожує "потрійний шок" – МВФ

16 січня 2015 9:22

Лагард вважає, що до повної нормалізації після кризи світу ще далеко

Зниження цін на нафту і прискорення зростання в США недостатньо, щоб поліпшити перспективи світової економіки. Про це заявила директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард.

Реклама

На її думку, поки зростання в світі "занадто низьке, занадто крихке і занадто однобоке", значні ризики зберігаються. "Багато країн ще переживають наслідки фінансової кризи, включаючи високі рівні боргу і безробіття. Занадто багато компаній і домогосподарств продовжують скорочувати інвестиції і споживання, так як стурбовані низьким зростанням в майбутньому", – сказала Лагард.

У числі ризиків, що стоять перед світовою економікою, Лагард назвала асинхронну нормалізацію монетарної політики в розвинених країнах. Зокрема, сказала вона, майбутнє підвищення процентної ставки Федерального резерву може мати негативні наслідки для країн, що розвиваються і глобальної фінансової стабільності.

По-друге, економіки, що розвиваються, можуть постраждати від потрійного шоку, пов'язаного з підвищенням курсу долара, зростанням процентних ставок у світі, збільшенням волатильності потоків капіталу. Зниження цін на нафту та інші сировинні товари посилює ці ризики, так як такі країни, як Венесуела, Нігерія, Росія, будуть відчувати величезний валютний тиск, сказала Лагард. "Враховуючи розмір цих економік, останні події зможуть мати значні наслідки в регіональному масштабі", – додала вона.

По-третє, існує ризик того, що єврозона і Японія "застрягнуть в світі низького зросту і низької інфляції протягом тривалого періоду часу", вважає глава МВФ.

Реклама

По-четверте, існують геополітичні ризики. Зокрема, сказала Лагард, необхідна додаткова міжнародна допомога для підтримки дій МВФ в Україні.

В тренді
Укрпошта готується підвищити тарифи: як і на що злетять ціни
"Укрпошта" підвищить тарифи. Колаж "Сьогодні"

У цьому зв'язку, вважає Лагард, важливим є збереження стимулюючої монетарної політики, а її нормалізація повинна бути максимально доброзичливою щодо економічного зростання та зайнятості.

При цьому країни мають нарешті прискорити структурні реформи, в тому числі на ринку праці та окремих товарів, активізувати модернізацію інфраструкрури, впевнена Лагард. Країнам-експортерам нафти необхідно знизити шок для своїх економік.

В цілому, зазначила Лагард, всі держави повинні поліпшити свою взаємодію в питаннях підтримки економічного зростання, боротьби зі змінами клімату і розвитку світової торгівлі.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти