Нацбанк вводить низку новацій з фінмоніторингу: що зміниться

27 квітня 2020, 22:14

Вікторія Подолянець Вікторія Подолянець

Пильна увага аналітиків переключиться з банківських операцій підприємств на фізичних осіб

Після набуття чинності нового закону про протидію відмиванню нелегальних доходів, Національний банк України, який дозволив розкривати банківську таємницю без рішення суду, підвищив граничну суму валютних операцій, для яких встановлені спрощені вимоги до валютного нагляду зі 150 тис. грн до 400 тис. грн (в еквіваленті).

Реклама

Зазначені зміни затверджені постановою правління НБУ №57 від 27 квітня і набувають чинності 28 квітня.

"Це сприятиме зниженню адміністративного навантаження як на банки, так і на бізнес. Значна кількість операцій українських підприємств на невеликі суми буде виведено з-під додаткового контролю підрозділами валютного нагляду банків", – сказано в повідомленні.

До того ж, постановою Нацбанку врегульовано низку питань щодо проведення окремих операцій нерезидентами на території України.

"Зокрема, завдяки цим змінам фізичні особи-нерезиденти зможуть використовувати власні поточні рахунки в українських банках для проведення розрахунків за договорами страхування життя, операціями з продажу корпоративних прав та нерухомості", – наголошується в повідомленні.

Реклама

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила закон "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення" у грудні 2019 року. Він набуває чинності з 28 квітня 2020 року.

Серед іншого, законом запроваджено ризик-орієнтований підхід суб'єктами первинного фінансового моніторингу (СПФМ) під час перевірки клієнтів та збільшена гранична сума операцій.До того ж, розширено коло СПФМ, які повідомлятимуть Держфінмоніторинг про підозрілі фінансові операції, особами, які надають інформаційно-консультаційні послуги з питань оподаткування.

В тренді
Долар пробив психологічну позначку, євро на піку з початку березня: курс валют

Також вдосконалено процедуру розкриття суб'єктами господарювання своїх кінцевих бенефіціарів власників (контролерів) і посилено вимоги до виявлення СПФМ бенефіціарних власників своїх клієнтів.

Раніше сайт "Сьогодні" писав про те, що за даними компанії Ernst&Young, тіньові операції в Україні складають 23,8% офіційного ВВП, або 846 млрд гривень.

Служба фінансового моніторингу за 2019 рік виявила операції, які можуть бути пов'язані з легалізацією коштів, на суму 92,2 млрд гривень.

Реклама

Національне агентство з питань запобігання корупції передало до правоохоронних органів результати перевірки 67 декларацій, в яких виявлені 874,7 млн гривень прихованих доходів.

Рахункова палата підрахувала, що за два роки обсяг тіньового ринку бензину та дизпаливадосяг 4,6 млн тонн, а держбюджет недоотримав акцизного податку на суму 25 млрд грн.

А новини "Сьогодні" розбиралися, скільки ще протягнуть українці без заощаджень. Детальніше про це дізнавайтеся з сюжету:

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти