Кабмін в проекті бюджету-2017 впроваджує інструмент відшкодування вартості лікарських засобів

4 листопада 2016, 00:15

А також збільшилися витрати на освіту

Кабмін в проекті бюджету-2017 впроваджує інструмент відшкодування вартості лікарських засобів – реімбурсації. Про це заявив міністр фінансів Олександр Данилюк під час засідання Кабміну, передає телеканал "112 Україна".

Реклама

"По охороні здоров'я, тут також відбулися додаткові зміни. Тобто реформи, які ми планували, ми їх ще більше продумали і підкріпили. Уряд впроваджує інструмент відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань, реімбурсація. Це для найбільш важливих ліків на суму 0, 5 млрд грн. А також передбачаються кошти на придбання агіографічного обладнання, 150 млн грн. Таким чином, на додаток до того, що уряд пропонував до першого читання, ми додатково знайшли ресурси на найбільш важливі ініціативи для захисту здоров'я наших громадян", – заявив він.

Як уточнив прем'єр-міністр Володимир Гройсман над цим працювало Міністерство охорони здоров'я, в.о. Уляна Супрун і Кабінет міністрів. "Компенсувати вартість ліків для людей, які страждають на гіпертонічну хворобу. Ввести такі програми щодо захворювання на цукровий діабет і астма. Ми зараз всі ці механізми доопрацюємо, але вже закладаємо з 1 січня таку програму на розмір 500 млн грн. Ще одна річ, дуже важлива, це придбання агіографічного обладнання... Ми закладаємо зараз 150 млн грн. для того, щоб по всій країні на умовах співфінансування з місцевими бюджетами стимулювати створення таких центрів кардіосудинної хірургії", – пояснив Гройсман.

Серед інших додаткових витрат, які знайшов уряд в ході підготовки проекту до другого читання, Данилюк виділив витрати на інклюзивне навчання та профтехосвіту, а також на учасників бойових дій і їхніх дітей. Освіту уряд визначив як пріоритет.

"Тому до другого читання уряд пропонує врахувати додаткові ініціативи. Це підтримка осіб, дітей з особливими потребами, інклюзивне навчання, на суму 210 млн грн. Це обліку витрат на підготовку кваліфікованих робітників за професіями загального державного значення, 170 млн грн, Стосується фінансування ПТУ додаткове. Облік в сфері освіти субвенції витрат на отримання повної загальної середньої освіти в професійно-технічних навчальних закладах на суму 2 млрд грн. А також обліку цільових витрат на надання державної підтримки учасникам бойових дій та їх дітям на 184 млн грн. За рахунок цих змін і збільшення мінімальної заробітної плати у нас відбувається збільшення зарплат як у сфері освіти, так і в сфері охорони здоров'я", – пояснив він.

Реклама

Він також уточнив, що пропоноване Кабміном з 1 січня 2017 року підвищення мінімальної зарплати вдвічі – до 3200 грн в місяць – торкнеться 3,5 млн осіб, з яких 2,6 млн осіб в приватному секторі.

В тренді
Закони для МВФ і подорожчання горілки – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ

"Таке підвищення підкріплено реальними доходами за рахунок детінізації... Збільшилися загальні параметри бюджету, вони підкріплені реальним ресурсом", – підсумував глава Мінфіну, передає "Інтерфакс-Україна".

Він підкреслив, що в ході доопрацювання документа були збережені чотири основні принципи, на яких він базується: реалістичність, прозорість, перспективність і пріоритизація.

Нагадаємо, раніше Гройсман пообіцяв у 2017 році забезпечити громадян достатньою кількістю безкоштовних ліків за держпрограмами.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти