Інсулін 2019 року повністю оплатить держава – МОЗ

19 жовтня 2018, 15:44

Кошти на повне покриття вартості препаратів інсуліну будуть виділені з держбюджету

Відшкодування вартості препаратів інсуліну наступного року повністю здійснюватиметься за кошти державного бюджету, на що планується виділити 925 млн грн. Про це повідомили в прес-службі Міністерства охорони здоров'я України.

У відомстві нагадали, що наразі реімбурсація – держкомпенсація вартості, – медикаментів для хворих на діабет здійснюється за кошти як державного, так і місцевих бюджетів.

"В результаті надходить багато скарг від пацієнтів в тих регіонах, де місцева влада не може дофінансувати свою частину. 2019-го держава повністю фінансуватиме закупівлю препаратів інсуліну, тим самим забезпечивши потреби всіх пацієнтів в інсулінотерапії", - стверджують в МОЗ
.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Реклама

Якзазначили у відомстві,розрахуноккоштів,необхіднихдляреімбурсації,здійснюєтьсянапідставіданихелектронногореєструпацієнтів,які потребуютьінсулінотерапії.Реєстрдозволяємоніторитиданіпро кількістьтакихпацієнтів,атакожінформаціюпро те,який самеінсулін,із яких причинпризначаєтьсяпацієнтові.

Реєстр також дозволяє на підставі даних про отримані пацієнтами препарати розраховувати загальну потребу в медикаментах. При цьому в разі відсутності пацієнта в реєстрі за 2018 рік, відшкодування вартості препаратів для нього здійснюватметься за кошти місцевого бюджету.

Раніше в міністерстві повідомляли, що створення електронного реєстру хворих на цукровий діабет дозволило виявити близько 40 тис. "мертвих душ" – пацієнтів, які фігурують у звітах обласних департаментів охорони здоров'я, але в дійсності за лікуванням не звертаються.

Нагадаємо, про проблеми з інсуліном в Харкові ми писали ще в червні, коли
пацієнтам з діабетом зменшили місячні дози життєво необхідного препарату. Лікарітодівиправдовувалися:занього непроплатили,бонемаєгрошей.

В тренді
Закони для МВФ і подорожчання горілки – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ

Варто додати, що понад мільйон українців страждають від підступної хвороби – цукрового діабету, якапошкоджуєсудиниі,якщоїїне лікувати,можеперетворитилюдину на інваліда.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти