Німеччина не готова приймати до єврозони всіх бажаючих

14 вересня 2017, 13:17

Німецький міністр фінансів застеріг Єврокомісію від поспішних рішень

МіністрфінансівНімеччиниВольфгангШойблестримановисловлюєтьсяпро можливе поширенняєврозонинавсі країни-члениЄвропейськогоСоюзу,передаєDeutsche Welle.
Шойблезазначив,щовціломупідтримуєплани глави Європейської комісії Жан-Клода Юнкера про входження в майбутньому в єврозону всіх країн-членів ЄС. Втім,на думкуШойбле,кандидатиначленствовєврозоніповиннівідповідатипевнимекономічнимкритеріям.

Длятого,щобвсеробити"правильно",на його думку,слід,зокрема,переконатинаселеннякожноїкраїнивдоцільностівведенняспільної європейськоївалюти.Аленайголовніше,щобкраїни-члениЄСнавчилисяжитиіпроводитиекономічнуполітикупо"стабільній"і"твердій"валюті,якувонивжене зможутьсамостійнознецінювати,зазначивШойбле.

"Якщоце(введенняєвро.-Ред.)зробитизанадторано,тодібудутьпроблеми",-підкресливШойбле,згадавшиГреціюякнегативнийприклад.
Реклама

Як відомо, Греція приєдналася до зони євро з 2001 року. З цього моменту грецька влада свідомо і регулярно підправляла статистику і дані про економічну та фінансову ситуацію в країні, щоб показати річний дефіцит бюджету на рівні 3% ВВП. Даний рівень залишав відкритим доступ до нових запозичень за низькою відсотковою ставкою. Факти заниження дефіциту бюджету і істинний дефіцит були оприлюднені тільки в 2009 році міністром фінансів Йоргосом Папаконстантіну в уряді прем'єр-міністра Георгіоса Папандреу. Боргова криза в Греції розгорілася вже в 2010 році.

В тренді
Податки для заробітчан і французький мільярд – найголовніше про гроші СЬОГОДНІ
В тренді
Через війну в Ізраїлі МАУ скасувала авіарейси до Тель-Авіва: що робити з квитками
МАУ відкриває нові рейси з Києва і скасовує плату за зміну дати вильоту
В тренді
Долар в Україні знову подешевшав, євро припинив зростати: курс валют

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти