ФМУ просить президента і уряд погасити борги перед підприємствами

21 травня 2015, 13:03

Крім того, відповідні листи направлені головам Європейської бізнес-асоціації та Американської торговельної палати в Україні

Федерація металургів України (ФМУ) вказує на значну заборгованість держави перед підприємствами гірничо-металургійного комплексу (ГМК) з податку на додану вартість (ПДВ) за поставлену на експорт продукцію, що призвело до їх нестабільної роботи і загрозу подальшого зниження виробництва аж до зупинки через брак обігових коштів.

Реклама

Як повідомляється в листах ФМУ, копію яких має агентство "Інтерфакс-Україна", направлених на адресу президента, прем'єр-міністра, міністра фінансів, а також головам Європейської бізнес-асоціації та Американської торговельної палати в Україні, для нормалізації ситуації в ГМК необхідно в стислі терміни налагодити відшкодування ПДВ та погасити борги перед підприємствами.

Як зазначає голова ФМУ Сергій Біленький, останнім часом ГМК України зіткнувся зі складною проблемою – несвоєчасним і не в повному обсязі відшкодуванням ПДВ. Так, за даними об'єднання підприємств "Металургпром", станом на 1 квітня 2015-го заборгованість держави з ПДВ тільки перед метпідприємствами досягла 5,6 млрд грн. Відповідно до офіційної інформації Державної казначейської служби України, відшкодування ПДВ підприємствам ГМК по місяцях поточного року не перевищувало 47,5% від загального обсягу заборгованості, а в квітні зменшилася до критичних 28,9%.

Крім того, в середині травня ряд підприємств ГМК з різних регіонів України виявився фактично відключеним від системи автоматичного відшкодування ПДВ. При цьому таке відключення відбулося з грубим порушенням норм Податкового кодексу України та без будь-яких попереджень чи пояснень з боку Державної фіскальної служби (ДФС).

"Слід зазначити, що вкрай несприятлива кон'юнктура на зовнішніх ринках збуту продукції ГМК, хронічна нерозвиненість внутрішнього ринку (близько 90% металопродукції вимушено експортується), тривалий військовий конфлікт на сході країни, нестабільність фінансової системи, зниження кредитних рейтингів (як України в цілому, так і окремих вітчизняних компаній) і пов'язаних з цим обмежень по доступу до зовнішніх ринків капіталу призвели до системної кризи в галузі", – констатується в листах ФМУ.

Реклама

За оперативною інформацією "Металургпрому", за підсумками першого кварталу 2015 метпідприємства країни наростили негативний фінрезультат від звичайної діяльності до оподаткування на 65,4% порівняно з відповідним періодом 2014 року – до 21 млрд грн. Експорт української металопродукції впав у вартісному вираженні на 38,2% – до $2,1 млрд. Тобто, держава втрачає вкрай необхідну для стабілізації сальдо платіжного балансу і курсу гривні валютну виручку.

ФМУ попереджає, що зволікання з вирішенням питання відшкодування ПДВ може мати як для ГМК, такі для всієї економіки України непоправні наслідки. Вже зараз через брак обігових коштів великі містоутворюючі підприємства, в останні роки генерувати багатомільярдні надходження до бюджетів усіх рівнів, опинилися під загрозою зупинки. Дефіцит обігових коштів змушує підприємства нарощувати заборгованість перед постачальниками сировини, матеріалів, енергоресурсів, транспортних послуг та підрядними організаціями. Таким чином, вірогідність зростання соціальної напруженості поширюється не тільки на 350 тис. працівників, безпосередньо задіяних у галузі, а й ще майже на 1 млн. працівників суміжних галузей.

Україна перебуває на межі реального соціально-економічного колапсу, констатує С.Біленький.

В тренді
У скільки обійдеться українцю великодній кошик-2021 (відео)

"Враховуючи це, просимо втрутитися в ситуацію, що склалася з відшкодуванням ПДВ підприємствам ГМК і віддати доручення відповідним центральним органам виконавчої влади щодо погашення існуючої заборгованості та недопущення її виникнення в майбутньому", – резюмується в листах ФМУ, спрямованих до вищих органів влади країни. У зверненнях до закордонних бізнес-структурам міститься прохання посприяти вирішенню даної проблеми.

Як повідомлялося з посиланням на гендиректора ММК ім. Ілліча Юрія Зінченка, з 15 травня підприємство відключено від системи автоматичного відшкодування ПДВ за поставлену на експорт продукцію.

Реклама

За інформацією ФМУ, такі ж обмеження можуть стосуватися і ряду підприємств у Донецькій, Дніпропетровській та Полтавській областях.

У свою чергу, глава представництва ЄС в Україні Ян Томбінський в ході відвідування делегацією європейських дипломатів ММК ім. Ілліча констатував, що питання відшкодування ПДВ є найбільшою проблемою для українських експортерів і європейських компаній, що працюють в Україні.

"Ми говоримо про гроші, які можна використовувати для інвестицій, заробітної плати... Потрібен відкритий діалог держави з бізнесом", – зазначив він.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти