Справа Гримчака, ліквідація УАПЦ і рекордне зростання економіки: підсумки тижня

Курс гривні за день відіграв практично всі втрати, а українці декларують все більше доходів

Суспільство

16 серпня Деснянський районний суд Чернігова обиратиме запобіжний захід для заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Юрія Гримчака. Прокуратура просить суд взяти Гримчака під варту з можливістю внесення застави в 12,5 млн грн. 14 серпня правоохоронці затримали Гримчака і його помічника при отриманні 480 тис. доларів хабара.

Реклама

Тепер 78 безкоштовних препаратів знаходиться в реєстрі програми "Доступні ліки". Їх стало на 14 більше, повідомила Національна служба здоров'я України. У реєстрі лікарські засоби не тільки українських фармацевтичних компаній, але і виробників з країн ЄС та Ізраїлю.

274 учасника ЗНО в цьому році отримали 200 балів, 8 з них отримали 200 балів з двох предметів і один – з трьох. При цьому з математики 200 балів отримали 98 абітурієнтів, з хімії – 77, з англійської мови – 36, з біології – 26, з української мови та літератури – 17, з історії України – 13, з фізики – 4, з німецької мови, іспанської мови та географії – по одному. Найбільша кількість 200-бальників у Києві (63), у Львівській області (41), Харківській (25) та Дніпропетровській областях (20).

Збільшилася на 14 тис. за минулий рік кількість поданих українцями декларацій, а задекларованих доходів – на 27 млрд грн. Сума податку на доходи фізичних осіб зросла на 1 млрд грн, військового збору – на 200 млн грн. Найбільші суми податку на доходи сплачено киянами (2 млрд грн), жителями Київської (120 млн грн), Харківської (106 млн грн) і Одеської (104 млн грн) областей.

Реклама

Піднявся до 35 ° С в столиці 13 серпня стовпчик термометра, вперше в цьому році. Історично ж найспекотнішим було 13 серпня 2010 року, коли температура досягла 36,6 ° С.

Винесли 16 497 постанов патрульні Київської області за січень-липень за перевищення швидкості руху. З них: за перевищення більш ніж на 20 км / год – 14 233 постанови; за перевищення більш ніж на 50 км / год – 2 264 постанови. Поліцейські фіксували порушення за допомогою лазерного вимірювача швидкості TruCAM.

З чотирьох предметів, а не як зараз – з трьох, в 2021 році абітурієнти проходитимуть державну підсумкову атестацію у формі ЗНО. Два предмети – українська мова та математика – будуть обов'язковими для всіх, незалежно від типу навчального закладу. Третій предмет – історія України або іноземна мова. Четвертий предмет – за вибором абітурієнта – з існуючого і зараз переліку. Тести з української мови та математики будуть дворівневими.

Реклама

Налагодило серійну модернізацію танків Т-64 державне підприємство "Львівський бронетанковий завод". Раніше таку модернізацію проводив тільки Харківський бронетанковий завод, який вже направив в українську армію близько півтори сотні танків.

Одну золоту, дві срібні та шість бронзових медалей завоювали українські школярі на міжнародних олімпіадах з інформатики та астрономії. Учасниками олімпіади з інформатики були 335 школярів з 88 країн. В олімпіаді з астрономії змагалися 270 учасників з 47 країн.

Направили в суд справи щодо 38 суддів станом на 30.06.2019 детективи НАБУ і повідомили про підозру ще шести суддям. При цьому по жодній з цих справ не винесено рішення.

20% українців, які довгостроково працювали за кордоном, не планують повертатися туди на заробітки. Основною причиною виявився психологічний дискомфорт, пов'язаний з переїздом і віддаленістю від рідних – 4 з 10 респондентів. У третини зникла необхідність виїжджати на роботу за кордон, так як вони почали заробляти достатньо в Україні.

Отримала 2043 заяви та повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності Національна поліція за сім місяців 2019 року.

Єдиний держреєстр ветеранів війни з'явиться в Україні – Кабінет міністрів схвалив положення про нього. Створення реєстру доручено Міністерству з питань ветеранів.

Кабмін затвердив угоду з урядом Співдружності Домініки про скасування візових вимог. Вона передбачає, що візи не потрібні за умови, що тривалість перебування в країні не перевищує 90 днів протягом 180 днів.

Додаткові 2 млрд грн спрямовані на ремонт доріг – Кабмін направив залишок коштів Державного агентства автомобільних доріг ( "Укравтодор") в сумі 1,92 млрд грн і нерозподілені витрати 2019 року в розмірі 94,142 млн грн на розвиток автомобільних доріг загального користування державного значення.

УАПЦ офіційно припинила існування – відповідне повідомлення опубліковано в парламентській газеті "Голос України" від 14 серпня. 29 липня 2019 в Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських об'єднань внесено запис про припинення існування релігійної організації "Патріархія Української автокефальної православної церкви" шляхом реорганізації, а саме: шляхом приєднання до релігійної організації "Київська митрополія Української православної церкви (Православної церкви України).

Згода не менше 75% мешканців буде вимагатися для початку реконструкції старого житла. Про це йдеться в законопроекті "Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду", розробленому Мінрегіоном.

Не зможуть відвідувати дитсадки і школи діти, не вакциновані за календарем щеплень. Про це повідомили в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун і міністр освіти Лілія Гриневич, закликавши батьків до 1 вересня зробити дітям всі необхідні щеплення. У квітні 2019 року Верховний суд України підтвердив, що навчальні заклади мають право не допускати дітей без щеплення в освітні установи.

Економіка

Зміцнив на 18 копійок до 25,14 гривень за долар національну валюту Національний банк на 19 серпня порівняно з попереднім банківським днем, 16 серпня. Весь минулий тиждень гривня стабільно дешевшала, але в кінці тижня відразу відіграла практично всі падіння.

Зріс на 4,6% за підсумками другого кварталу 2019 року реальний ВВП України в річному вираженні. Цей показник є найвищим з четвертого кварталу 2016 року. У першому кварталі 2019 року зростання реального ВВП становив 2,5%. При цьому по відношенню до першого кварталу 2019 року ВВП у другому кварталі зріс на 1,6%.

Читайте також:

Прискорилося до 10,3% в річному вимірі в липні, за даними Нацбанку, зростання цін на сирі продукти харчування. Через несприятливі погодні умови суттєво подорожчали огірки, помідори, кабачки і баклажани.

11,3 млн пенсіонерів налічувалося в Україні станом на 1 липня. Пенсіонери за різними категоріями розподілилися наступним чином: за віком (76%) – середня пенсія 3009 грн, по інвалідності (12%) – 2547 грн, при втраті годувальника (6%) – 2853 грн, за вислугою років (5%) – 4124 грн, соціальні пенсії (1%) – одна тисяча п'ятсот сімдесят одна грн.

Завершити процес стягнення боргу в 3 млрд доларів з "Газпрому" розраховує "Нафтогаз України" в кінці 2020 року, повідомив виконавчий директор компанії Юрій Вітренко. Нафтогаз домігся арешту активів Газпрому у Великобританії і Нідерландах, а також обмежувальних заходів у Люксембурзі і Швейцарії, оскільки в цих країнах немає активів російської компанії, які можна було б заморозити.

Склало 1,619 млрд доларів негативне сальдо зовнішньоторговельного балансу України в першому півріччі, що на 65,6% більше, ніж у січні-червні 2018 року, повідомила Державна служба статистики. При цьому експорт товарів і послуг зріс на 5,9% – до 29,544 млрд доларів, імпорт – на 7,9%, до 31,164 млрд доларів.

Працівниками Державтоінспекції зафіксовано 36 випадків захворювання АЧС (африканської чуми свиней) на території 16 областей за 7 місяців, що в 2,6 рази менше, ніж за аналогічний період попереднього року, повідомила Держпродпотребслужба. В цілому з 2012 по 2019 роки в Україні через вірус АЧС знищено 194 тис. свиней, в тому числі 175 тис. – у спеціалізованих господарствах і 19 тис. – у приватному секторі.

Знизилися на 0,6% споживчі ціни в липні по відношенню до червня цього року, тоді як в річному вимірі інфляція зафіксована на рівні 9,1%, повідомила Державна служба статистики.

Ощадбанк відновив видачу "теплих" кредитів для об'єднань співвласників багатоквартирних будинків. 8 серпня їх видачу відновили також ПриватБанк і Укргазбанк.

На рівні 409,8 млн грн встановлена ​​стартова ціна аукціону з продажу пулу активів 17 збанкрутілих банків. Раніше ці активи виставлялися на продаж від 2 до 23 разів, але не знайшли покупців. Нові торги пройдуть 12 вересня за "голландською" моделлю.

120 млн грн збитків зазнали українські бджолярі в 2019 році через отруєння бджіл пестицидами та отрутохімікатами, повідомили в Союзі пасічників України. Загинуло близько 40 тис. бджолиних сімей.

Збільшився на 20% експорт продукції м'ясної групи з України за півроку в порівнянні з аналогічним періодом минулого року і склав 364 млн доларів, повідомили в Національному науковому центрі "Інститут аграрної економіки". Одна з причин зростання – розширення географії поставок.

Імпортувала 124,3 тис. тонн пальмової олії в січні-липні Україна на 82,3 млн. Найбільший обсяг був завезений з Індонезії – на 65,8 млн дол. З Малайзії – на 15,2 млн дол., зі Швеції – на 589 тис. дол. У 2018 році імпорт пальмової олії в Україну склав рекордні 220 тис. тонн.

Ініціює підвищення в середньому на 15% Міністерство інфраструктури тарифів "Укрпошти" на доставку періодичних видань з 1 січня.

Склав 7,47 млрд грн обсяг ресурсів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб станом на початок серпня, що на 1,54 млрд грн, або на 17%, менше показника місяцем раніше. У липні Фонд завершив ліквідацію шести банків і в даний час продовжує ліквідацію 75 банків, визнаних неплатоспроможними з 2014 по 2018 рік.

Підвищило на 2,5 млн тонн міністерство сільського господарства США прогноз врожаю кукурудзи в Україні в 2019-2020 маркетинговому році (липень 2019 – червень 2020) в порівнянні з липневим прогнозом – до 36,5 млн тонн. Експорт кукурудзи може скласти 30 млн тонн, що на 2 млн тонн перевищує попередню оцінку американського відомства. Крім того, збільшений прогноз виробництва української пшениці в поточному маркетинговому році в порівнянні з липневим прогнозом на 0,2 млн тонн – до 29,2 млн тонн, а прогноз експорту – на 0,5 тис. тонн – до 19,5 млн тонн.

Збільшився на 31% обсяг перевезень по Дніпру в січні-липні в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року і склав 5,5 млн тонн. При цьому кількість рейсів зменшилася на 31% – до 5775.

Привернуло до бюджету 1,96 млрд грн на аукціонах з продажу ОВДП 13 серпня Міністерство фінансів. Обсяг випуску облігацій стабільно скорочується, а їх прибутковість зменшується, тому що Мінфін вже майже повністю використав квоту на внутрішні запозичення на 2019 рік.

4,5 тис. разів митниця в січні-липні припиняла оформлення товарів через підозри в порушенні прав інтелектуальної власності, при цьому було порушено всього сім справ за фактами ввезення товарів, які включені до митного реєстру об'єктів права інтелектуальної власності. Станом на 1 серпня до цього реєстру об'єктів за заявами правовласників внесено 4096 об'єктів.

Державний концерн "Укроборонпром" став переможцем тендеру, оголошеного Міністерством внутрішніх справ Перу на покупку військово-транспортних літаків для заміни наявних у них Ан-32Б. Поставлятися будуть літаки Ан-178.

Скоротився на 12,9% транзит нафти по території України трубопровідним транспортом в країни Європи в січні-липні в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року – до 6 млн 632,6 тис. тонн, свідчать дані "Укртранснафти". Обсяг транспортування нафти на нафтопереробні заводи України за сім місяців склав 1 млн 293,9 тис. тонн, що на 7,7% більше, ніж за аналогічний період 2018 року.

60 тис. громадян, які отримують дохід від продажу сільськогосподарської продукції, протягом травня-липня додатково залучено до декларування. Про це повідомили в ДФС. Також залучено 5 тис. громадян, які надають послуги з обробки та збору врожаю.

Світ

25 тис. українців, які проживають в Донецькій і Луганській областях, вже отримали російське громадянство. Про це повідомили в МВС РФ. Заяв же на отримання російських паспортів подано 60 тис.

Злетіли на 1000% у період з 1978 по 2018 рік зарплати головних виконавчих директорів (СЕО) в США, тоді як зростання зарплат звичайних співробітників склало 12%, показало дослідження аналітичного центру Economic Policy Institute. Глави 350 найбільших компаній країни в 2018 році в середньому отримали по 17,2 млн доларів, в той час як середньостатистичні співробітники заробили 64,5 тис. У цілому зарплата гендиректорів перевищує зарплату звичайних співробітників у 278 разів, тоді як в 1989 році CEO отримували в 58 раз більше, а в 1965 році – в 20 разів.

Google залишається найпопулярнішим пошукачем у США: 94% всіх пошукових запитів відправляються з сервісів, що належать компанії Google. На основний пошуковик доводиться 69,4%, Google Images -20,5%, YouTube – 2,98%, Google Maps – 0,75%. Вище 1% частка тільки у Amazon (1,99%), Yahoo! (1,41%) і Bing (1,18%).

Центральний банк Бразилії продаватиме готівкові долари з валютних резервів через падіння курсу національної валюти – реала. Всього планується продати близько 3,8 млрд доларів, що становить 1% від загального розміру резервів. Влада Бразилії вирішила піти на такий крок вперше з 2009 року.

Кілька тисяч військових КНР зосереджені поблизу кордону з Гонконгом, де не припиняються протести громадян.

НАСА виявило астероїд, що наближається до Землі, розміром з піраміду Хеопса. Він наблизиться до Землі на мінімальну відстань 28 серпня. У цей день він буде в 40 разів ближче до Землі, ніж планета Венера.

В сумі володіють капіталом 1,4 трлн доларів 25 найбагатших сімей світу, йдеться в щорічному рейтингу Bloomberg. Першу сходинку в ньому зайняла американська сім'я Уолтон (мережа магазинів Walmart), статок якої оцінюється в 190,5 млрд доларів. Це на 39 млн більше, ніж торік.

Досягли шестирічного максимуму ціни на золото 13 серпня, на тлі світового економічного спаду. Вартість грудневого ф'ючерсу на Нью-Йоркській біржі Comex склала 1 535 доларів за унцію. Це максимальний показник з 2013 року. В цілому вартість золота за останні три місяці зросла на 20%.

Читайте також:

На суму близько 260 млн доларів отримають держпідтримку в Казахстані півмільйона людей відповідно до президентського указу про заходи щодо зниження боргового навантаження громадян. Передбачається, що у тих, хто отримає цю допомогу, боргове навантаження в середньому знизиться на 40%, а у 260 тисяч громадян борги перед банками і мікрофінансовими організаціями будуть погашені повністю. Щоб погасити борги, одержувачам допомоги не потрібно йти в кредитні організації, кредитори самі все за них оформлять. Люди тільки отримають повідомлення про списання боргів.

На 8 з 10 смартфонів у світі зараз встановлена ​​операційна система Android, відзначається в дослідженні Bloomberg.

Скоротилася вдвічі за останні 50 років кількість тварин у лісах на планеті, заявляють дослідники Всесвітнього фонду дикої природи (WWF). Найбільш постраждалими категоріями дослідники називають амфібій і ссавців.

Втратив 3-5 млрд доларів Дональд Трамп за час свого президентства (з січня 2016 року). За його словами, він найбільше витрачає на послуги адвокатів.

108 тис. пляшок односолодового скотча (шотландського віскі) на суму 40,7 млн ​​доларів було продано в 2018 році на аукціонах. За даними англійського дилера алкоголю Rare Whisky 101, це на 62,7% перевищує обсяг угод на торгах роком раніше. Середня вартість аукціонної пляшки скотча в 2018 році склала майже 388 доларів, додавши за рік понад чверть в ціні. За підсумками минулого року інвестиції в скотч з "золотої" тисячі принесли б покупцеві близько 30% річних (роком раніше – 27,5%). Рекордним залишається 2016 рік – тоді тисяча найкращих пляшок скотчу сукупно подорожчала на 38,3%.

Читайте також:

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини
Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама
Допомога під час війни
Більше новин
Фінанс-дайджест
Більше новин
Industry
Більше новин
Квартирне питання
Більше новин
Час заробляти
Техно
Більше новин
Комуналка
Більше новин
Наші гроші
Більше новин
Війна в Україні
Більше новин
Money-лайфхакер💰
Головне про гроші
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Валюта
Курс долара в касах банків (купівля/продаж)
1
ПУМБ ПУМБ
35.8/36.3
2
ПриватБанк ПриватБанк
35.5/36.3
3
Ощадбанк Ощадбанк
35.7/36.15
4
Райффайзен Банк Райффайзен Банк
36.4/37.1
5
Укрексімбанк Укрексімбанк
36.2/36.7
6
Альфа-Банк Альфа-Банк
35.5/36.7
7
Укргазбанк Укргазбанк
35.4/36.4
8
Універсал Банк Універсал Банк
35.4/36.9
9
OTP Bank OTP Bank
31.95/35.0
ЗАПРАВКИ
Паливо сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
57,36
56,30
52,66
25,59
57,49
54,99
52,01
24,98
58,05
57,61
49,56
27,54
59,00
57,00
51,90
26,23
59,09
57,29
55,09
27,48
61,88
59,41
55,49
27,54
61,99
59,99
55,99
27,97
61,99
59,99
55,99
27,98
62,99
60,99
56,99
27,98
-
53,05
49,79
25,21
Відставка Бориса Джонсона
Нова обкладинка The Economist
Рейтинг цін
Скільки коштує житло у новобудовах Києва (грн за м²)
1
Печерський Печерський
90 592
2
Шевченківський Шевченківський
57 791
3
Оболонський Оболонський
54 494
4
Подільський Подільський
51 178
5
Голосіївський Голосіївський
46 989
6
Святошинський Святошинський
36 659
7
Дніпровський Дніпровський
35 882
8
Дарницький Дарницький
35 881
9
Деснянський Деснянський
35 364
10
Солом'янський Солом'янський
31 688
Прогноз 🔑
ТОП-5 у сфері IT
Затребувані спеціалізації
Програмування

Програмування

Інженер

Інженер

Системи управління підприємствами

Системи управління підприємствами

Web-інженер

Web-інженер

Web-майстер

Web-майстер

Актуальні пропозиції 🔥
Вибір українців 🚘
Які нові легкові авто купували у червні
1
Toyota Toyota
456
2
Renault Renault
327
3
Volkswagen Volkswagen
263
4
Hyundai Hyundai
172
5
Skoda Skoda
168
6
Mitsubishi Mitsubishi
162
7
BMW BMW
120
8
Nissan Nissan
102
9
Mercedes Mercedes
94
10
Ford Ford
87
Детальніше
Must Know
Штрафи для власників тварин в Україні

Вигул собак небезпечних порід без намордника — від 170 грн

Вигул собак небезпечних порід без намордника — від 170 грн

Вигул собак у заборонених місцях — від 170 грн

Вигул собак у заборонених місцях — від 170 грн

Неприбрані за твариною екскременти — від 170 грн

Неприбрані за твариною екскременти — від 170 грн

Нанесення твариною шкоди майну чи здоров'ю людини — від 1700 грн

Нанесення твариною шкоди майну чи здоров'ю людини — від 1700 грн

Знущання з тварини — від 3400 грн

Знущання з тварини — від 3400 грн
Детальніше
Класи житла
В чому різниця?
Економ

Зазвичай, це типові багатоповерхівки без надмірних архітектурних рішень, схожі одна на одну, але їхнє основне завдання – універсальність та забезпечення квартирами якомога більшої кількості людей. У Києві середня ціна за квадратний метр у "економі" становить 27 тис. грн.

Комфорт

У таких будинках передбачені зони для зберігання дитячих колясок чи велосипедів, є вбиральні, охорона на території, покращений дитячий майданчик та паркінг. У Києві за такі квартири у новобудовах просять у середньому 35,3 тис. грн за кв. м.

Бізнес

У новобудовах є великі підземні паркінги, з одним паркомісцем на квартиру. Зазвичай такі будівлі охороняються, є консьєрж, покращені дитячі майданчики, а для догляду за територією наймають садівників. Мешканці столиці в середньому платять 57,7 тис. грн за квадратний метр у такій квартирі.

Еліт

Над дизайном житла працюють солідні дизайнери. Територія охороняється, а паркомісця облаштовують із запасом. У таких житлових комплексах будують тенісні корти, басейни, супермаркети, приватні школи тощо. У Києві один квадратний метр такого житла коштує в середньому 98,8 тис. грн.

1 /2
Все про квартири
статистика
Курс криптовалюти сьогодні

Валюта

Ціна, usd

Bitcoin (BTC)

64895.7

Dogecoin (DOGE)

0.12

Ethereum (ETH)

3522.31

Litecoin (LTC)

74.17

Ripple (XRP)

0.49

Наша економіка
5 головних цифр
1
Споживча інфляція Споживча інфляція
18%
2
Облікова ставка Облікова ставка
25%
3
Офіційний курс євро Офіційний курс євро
29,7 грн
4
Офіційний курс долара Офіційний курс долара
29,25 грн
5
Міжнародні резерви Міжнародні резерви
$22,8 млрд
Знати більше💡

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти