Зеленський зустрівся з бізнесом: головні заяви

Підприємці підказали президенту, в яких напрямках слід попрацювати владі

Продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ), дотримання євроінтеграційного вектора і впровадження заходів з дерегуляції – такі тези економічного розвитку країни озвучив президент Володимир Зеленський під час зустрічі з бізнес-спільнотою в Києві 20 червня.

Реклама

Загалом президент налаштований дуже оптимістично, він переконаний: вже через 3-4 роки Україна може увійти до ТОП-10 рейтингу Doing Business і поліпшити оцінки, отримані від міжнародних агентств.

"Ми працюємо для поліпшення кредитного рейтингу. Зараз ми маємо "В-" (низький інвестиційний клас. – Ред.), такий же як Малі, Сальвадор... Це принизливо для європейської країни. Упевнений, за кілька років ми це змінимо", – сказав Зеленський.

Але є і над чим працювати, визнав президент. Для початку – розпрощатися з "нафталіновим" радянським минулим, зокрема застарілим Трудовим кодексом, житловими законами та забороною азартних ігор.

"Україні потрібно позбутися "нафталінового" пострадянського регулювання, яке вводилося для планової економіки – заборона для дорослої людини вільно розпоряджатися своїм майном – землею, валютними цінностями, або заборона вільно займатися діяльністю, що не завдає шкоди іншим, наприклад, грати в легальні азартні ігри, – всі ці заборони повинні бути скасовані. <...> Безнадійно застарілий кодекс законів про працю. Він був створений 1971 року, і фактично повинен був захистити працівника державного заводу від свавілля радянського чиновника. <...> Зараз 2019 рік і досі діє український закон, який регулює житлові відносини! Вибачте, це треш, і це повинно піти в історію", – заявив глава держави.

При цьому він підтримує ідею податкової амністії "на пільгових умовах".

Реклама

"Ми розуміємо, що часто український бізнес виводить гроші з країни не від хорошого життя. А через корупційний тиск. Це нормальне бажання просто захистити свої активи", – вважає Зеленський.

Також команда президента пообіцяла боротися з корупцією. Серед конкретних заходів Зеленський озвучив реформування судової влади, а також "тотальну цифровізацію процесів".

"Роль держави зводитиметься до трьох речей, – підкреслив Зеленський. – Не заважати бізнесу працювати. Побудувати для бізнесу прекрасну інфраструктуру і створити умови, щоб робити бізнес в країні було зручно. По-третє – фокус на освіті, науці і технологіях".

При цьому президент звернувся до бізнесу з питання приватизації і закликав не боятися брати участь у процесі передачі непрофільних держпідприємств в руки "приватників".

"Україні як державі треба позбуватися непрофільних активів. Тому я підтримую масштабну приватизацію. Держава – це сервіс, а не ваш конкурент", – сказав Зеленський підприємцям.

Бізнес – про правила гри

Представниця бізнес-спільноти – виконавчий директор Європейської бізнес асоціації (ЄБА) Анна Дерев'янко підкреслила: новій владі варто продовжити розпочаті реформи. При цьому від імені підприємців вона привітала скасування Зеленським штрафних санкцій в касовій дисципліні, закликала не оголошувати дефолт і продовжувати роботу з Міжнародним фінансовим фондом.

Реклама

"Головна фундаментальна річ, важлива для будь-якого бізнесу – макроекономічна стабільність. Продовження роботи з МВФ – це одна з ключових речей, щоб ми розуміли, що дефолту не буде", – сказала Дерев'янко.

Крім того, важлива справедлива судова система і надійні правоохоронні органи, силові структури – без цього, за словами Дерев'янко, не вдасться забезпечити рівні правила гри для всіх підприємців.

"Ми за єдиний орган з розслідування фінансових злочинів, ми за тотальну демілітаризацію правоохоронних органів у відносинах з бізнесом", – додав президент Союзу українських підприємців (СУП) В'ячеслав Климов.

Крім того, ЄБА очікує дій щодо детінізації економіки – просування безготівкових розрахунків, наведення порядку на митниці. В СУП додають: робити це потрібно шляхом зменшення ставки ЄСВ.

"Потрібно знижувати навантаження на фонд оплати праці. Тому що багато хто отримує зарплату в конвертах. Щоб змінити ситуацію, потрібно не тільки контролювати, а й створити стимули, щоб всі хотіли платити податки з фонду оплати праці", – сказала Дерев'янко.

Читайте також:

Не вирішеним, за словами підприємців, залишається і питання інфраструктури. Тому в ЄБА просять прийняти закон щодо водного та залізничного транспорту.

Податок на виведений капітал і IT-прориви

Ще 4 липня 2018 року в Верховній Раді був зареєстрований президентський законопроект №8557 про податок на виведений капітал. Документ так і не проходив розгляд у сесійній залі, хоча профільний комітет рекомендував його до розгляду. Бізнес просить владу прискоритися з прийняттям позитивного рішення щодо документа.

"Коли ми багато говоримо про іноземні інвестиції, ми забуваємо про власних інвесторів, про потенціал українських підприємців <...> Цей потенціал потрібно звільнити. І ми бачимо як один з інструментів – податок на виведений капітал", – пояснив Климов.

Говорячи про розвиток внутрішніх інвесторів, підприємці нагадали президенту, що IT-індустрія допомогла Україні вирватися у світові лідери з аутсорсу.

Читайте також:

Ці досягнення потрібно зберегти і примножити, переконаний голова Асоціації IT України Тарас Кицмей. Зокрема, за його словами, потрібно підтримати новий законопроект "маски-шоу стоп", щоб запобігти тиску правоохоронних органів на IT-індустрію, а також осучаснити Кодекс законів про працю (КЗпП).

"Бізнесу, в тому числі IT, потрібна прогнозованість і регуляторна стабільність," – зазначив Кицмей.

Крім того, продовжив він, невирішеною залишається проблема "відтоку мізків", вирішити яку потрібно, реформувавши систему вищої освіти.

"Потрібна трансформація університетів зі старою соціалістичної планової економіки в ринкову – з орієнтацією на потреби клієнтів; надання фінансової автономії ВНЗ, впровадження сучасних методів управління університетами, західних способів – створення повноцінних наглядових рад", – перерахував Кицмей.

Також, за його словами, українські IT-компанії потребують промо-підтримки держави – просування продукції на міжнародні ринки.

До речі, і президент, і підприємці позитивно оцінили рішення НБУ про те, що українському бізнесу більше не потрібно в обов'язковому порядку продавати валютну виручку на міжбанку.

У регуляторі раніше заспокоїли: нововведення не позначиться на макрофінансовій стабільності, оскільки навіть в період, коли норма існувала, бізнес продавав понад 90% своїх валютних надходжень. Сайт "Сьогодні" розбирався, чи так це насправді і як скасування обмежень для бізнесу вплине на курс долара.

Читайте також:

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини
Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама
Допомога під час війни
Більше новин
Фінанс-дайджест
Більше новин
Industry
Більше новин
Квартирне питання
Більше новин
Час заробляти
Техно
Більше новин
Комуналка
Більше новин
Наші гроші
Більше новин
Війна в Україні
Більше новин
Money-лайфхакер💰
Головне про гроші
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Валюта
Курс долара в касах банків (купівля/продаж)
1
ПУМБ ПУМБ
35.8/36.3
2
ПриватБанк ПриватБанк
35.5/36.3
3
Ощадбанк Ощадбанк
35.7/36.15
4
Райффайзен Банк Райффайзен Банк
36.4/37.1
5
Укрексімбанк Укрексімбанк
36.2/36.7
6
Альфа-Банк Альфа-Банк
35.5/36.7
7
Укргазбанк Укргазбанк
35.4/36.4
8
Універсал Банк Універсал Банк
35.4/36.9
9
OTP Bank OTP Bank
31.95/35.0
ЗАПРАВКИ
Паливо сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
56,97
56,54
49,56
27,55
57,01
54,51
52,01
24,98
57,36
56,30
52,66
25,59
58,79
56,99
55,09
27,48
59,00
57,00
51,90
26,23
61,88
59,41
55,49
27,66
61,99
59,99
55,99
27,97
61,99
59,99
55,99
27,98
62,99
60,99
56,99
27,98
-
53,05
49,75
25,27
Відставка Бориса Джонсона
Нова обкладинка The Economist
Рейтинг цін
Скільки коштує житло у новобудовах Києва (грн за м²)
1
Печерський Печерський
90 592
2
Шевченківський Шевченківський
57 791
3
Оболонський Оболонський
54 494
4
Подільський Подільський
51 178
5
Голосіївський Голосіївський
46 989
6
Святошинський Святошинський
36 659
7
Дніпровський Дніпровський
35 882
8
Дарницький Дарницький
35 881
9
Деснянський Деснянський
35 364
10
Солом'янський Солом'янський
31 688
Прогноз 🔑
ТОП-5 у сфері IT
Затребувані спеціалізації
Програмування

Програмування

Інженер

Інженер

Системи управління підприємствами

Системи управління підприємствами

Web-інженер

Web-інженер

Web-майстер

Web-майстер

Актуальні пропозиції 🔥
Вибір українців 🚘
Які нові легкові авто купували у червні
1
Toyota Toyota
456
2
Renault Renault
327
3
Volkswagen Volkswagen
263
4
Hyundai Hyundai
172
5
Skoda Skoda
168
6
Mitsubishi Mitsubishi
162
7
BMW BMW
120
8
Nissan Nissan
102
9
Mercedes Mercedes
94
10
Ford Ford
87
Детальніше
Must Know
Штрафи для власників тварин в Україні

Вигул собак небезпечних порід без намордника — від 170 грн

Вигул собак небезпечних порід без намордника — від 170 грн

Вигул собак у заборонених місцях — від 170 грн

Вигул собак у заборонених місцях — від 170 грн

Неприбрані за твариною екскременти — від 170 грн

Неприбрані за твариною екскременти — від 170 грн

Нанесення твариною шкоди майну чи здоров'ю людини — від 1700 грн

Нанесення твариною шкоди майну чи здоров'ю людини — від 1700 грн

Знущання з тварини — від 3400 грн

Знущання з тварини — від 3400 грн
Детальніше
Класи житла
В чому різниця?
Економ

Зазвичай, це типові багатоповерхівки без надмірних архітектурних рішень, схожі одна на одну, але їхнє основне завдання – універсальність та забезпечення квартирами якомога більшої кількості людей. У Києві середня ціна за квадратний метр у "економі" становить 27 тис. грн.

Комфорт

У таких будинках передбачені зони для зберігання дитячих колясок чи велосипедів, є вбиральні, охорона на території, покращений дитячий майданчик та паркінг. У Києві за такі квартири у новобудовах просять у середньому 35,3 тис. грн за кв. м.

Бізнес

У новобудовах є великі підземні паркінги, з одним паркомісцем на квартиру. Зазвичай такі будівлі охороняються, є консьєрж, покращені дитячі майданчики, а для догляду за територією наймають садівників. Мешканці столиці в середньому платять 57,7 тис. грн за квадратний метр у такій квартирі.

Еліт

Над дизайном житла працюють солідні дизайнери. Територія охороняється, а паркомісця облаштовують із запасом. У таких житлових комплексах будують тенісні корти, басейни, супермаркети, приватні школи тощо. У Києві один квадратний метр такого житла коштує в середньому 98,8 тис. грн.

1 /2
Все про квартири
статистика
Курс криптовалюти сьогодні

Валюта

Ціна, usd

Bitcoin (BTC)

66237.56

Dogecoin (DOGE)

0.14

Ethereum (ETH)

3560.98

Litecoin (LTC)

78.78

Ripple (XRP)

0.48

Наша економіка
5 головних цифр
1
Споживча інфляція Споживча інфляція
18%
2
Облікова ставка Облікова ставка
25%
3
Офіційний курс євро Офіційний курс євро
29,7 грн
4
Офіційний курс долара Офіційний курс долара
29,25 грн
5
Міжнародні резерви Міжнародні резерви
$22,8 млрд
Знати більше💡

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти