ТОП-10 нових професій в українській промисловості

Всього через 30 років навіть кросівки матимуть більший обсяг обчислювальних потужностей, ніж мозок людини

Ми ніколи не знали напевно, ким станемо, коли виростемо. У нинішнього покоління серйозніші турботи. 60% дітей, які сьогодні йдуть до початкової школи, ймовірно, працюватимуть за такими професіями, яких наразі не існує. Це означає, що дітям доведеться адаптуватися до швидко змінюваних потреб суспільства, пише Liga.net.

Така ситуація створить спонтанні можливості для країн, щоб поліпшити їх продуктивність в абсолютно несподіваних нішах. У тому випадку, якщо нове покоління знайде себе в житті, а держава і бізнес цьому посприяють. Або, навпаки, країна ризикує втратити все, якщо молодь не матиме можливості отримати нові навички. Про це йдеться в доповіді Future of Jobs на Всесвітньому економічному форумі.

Реклама

У давоського форуму є Human Capital Index. Він демонструє, наскільки освіту в різних країнах відповідає місцевим реаліям і поточним потребам локальних роботодавців. Зокрема, індекс показує, чи є навчання надмірним або недостатнім, порівняно з наявними можливостями працевлаштування.

Примітно, що Україна опинилася на досить високій позиції в індексі Всесвітнього економічного форуму 2016 року. Ми займаємо 23-тю позицію в світі за якістю освіти по відношенню до потреб працевлаштування та сусідимо в рейтингу з Латвією та Чехією.

60% дітей, які сьогодні йдуть до початкової школи, ймовірно, працюватимуть за такими професіями, яких наразі не існує

Країни, яким найкраще вдається утримувати свій людський капітал в тонусі, – це Фінляндія і Японія. Причому в останній освітня модель практично збіглася з потребами працевлаштування. Це означає, що країна практично не готує фахівців, які залишаться непотрібними в новій економіці.

Реклама

Україна, так само як і інші пострадянські країни, знаходиться на високій позиції в тому числі тому, що більшість професій і трудових місць були сформовані ще за часів СРСР: освіта того часу добре поєднувалося з тодішніми потребами суспільства. На відміну від мусульманських країн, наприклад, де слабкою ланкою (в нашому уявленні) завжди було працевлаштування жінок, наша країна вже як тривалий час дає рівні шанси для професійного розвитку з точки зору статі і віку.

tild3234-6662-4232-a466-666230613231____1

Реклама

В Україні на перший погляд все добре: вищу освіту 2016 року отримало в кілька разів більше громадян, ніж на рік здобуття незалежності – 1991 року. Але студенти часто йдуть до університету заради престижу і "корочки". Комплементарних знань вони не отримують. Це створює дефіцит кадрів при високій пропозиції. Робота начебто і є, а працювати нікому.

"Не кожній людині потрібна вища освіта", – заявив нещодавно прем'єр-міністр Володимир Гройсман. Він підкреслив, що економіці зараз не вистачає фахівців саме за робочими спеціальностями (яких раніше готували технікуми).

Виходить, що Україна опинилася в дивній ситуації, з одного боку людей з дипломами і теоретичними знаннями накопичилася критична маса, а з іншого боку, бізнес вимагає все більше кадрів з практичними навичками, яких не існує.

Україна займає 23-тю позицію в світі за якістю освіти по відношенню до потреб працевлаштування

Окремо стоїть IТ-сфера: армія з 100 тисяч українських фахівців працює на робочих місцях в українських компаніях, які з'явилися не більше десятиліття тому і відразу ж почали працювати на глобальних ринках. У традиційних індустріях з новими кадрами і сучасними робочими місцями сутужно. Але в деяких з них трансформації теж вже почалися. Як попит на професіоналів, так і їх навчання поступово мігруватиме в бік цифрового світу.

Люди проти комп'ютерів

Через 30 років у світі буде близько одного трильйона підключених до інтернету пристроїв з вбудованими суперрозумними чіпами, які будуть розумніше людського мозку, вважає CEO японського технологічного гіганта Softbank Масаесі Сон. На його думку, комп'ютери перевершать людський мозок протягом трьох десятиліть, що можна буде вважати досягненням точки сингулярності.

Роботів буде величезна різноманітність: літаючі, плаваючі, двоногі, мікророботи, багатоногі і так далі. Комп'ютер матиме IQ, який в 100 разів перевищує середній IQ людини. Навіть такі прості елементи одягу, як кросівки, матимуть більший обсяг обчислювальних потужностей, ніж мозок людини.

Масаесі Сон

CEO японського технологічного гіганта Softbank

Якщо нинішній людський геній може похвалитися IQ на рівні 200, то машини матимуть середній показник 10 000. Наш мозок складається з 20 млрд нейронів, які працюють, як транзистори в чіпі. Я 20 років тому вважав, коли кількість транзисторів в чіпі і нейронів зрівняється: це буде 2018 рік. Нещодавно перерахував: знову виходить, що 2018 року. Якщо навіть я помилюся на 3-5 років, я не особливо сильно про це переживаю. Головна думка тут в тому, що за тисячі років кількість нейронів у нас не змінилося. Ми не наростили наше "залізо". Тоді як кількість транзисторів в чіпі до 2040 року збільшиться в мільйон разів.

На глобальному рівні тенденція до автоматизації робочих місць простежується досить чітко. Згідно з дослідженням McKinsey Global Institute, лідером щодо заміни ручної праці в світі буде сільське господарство, де зайнята найбільша кількість працівників. Європа ж активніше за інших галузей автоматизує переробну промисловість.

tild6639-3335-4033-b132-613936376439__10___4

Крістофер Піссарідес

Лауреат Нобелівської премії з економіки 2010 р. за дослідження, присвячені ринку праці

Робочі місця в міру роботизації перерозподілятимуться всередині сектора послуг, переміщатимуться до інших його областей. З деякими це вже сталося, інші з'являтимуться з часом, у міру того, як виробництво товарів все більше автоматизуватиметься. Але є і такі робочі місця, які, можливо, ніколи не зможуть бути механізовані. Наприклад, догляд за хворими та людьми похилого віку, робота з дітьми в дошкільних установах. Ви не довірите догляд за своєю дитиною комп'ютеру, не дасте самокерованому автомобілю везти її до школи. Тому, коли говорять, що через автоматизацію транспорту водії скоро будуть не потрібні, я думаю, ще дуже далеко до того, як люди зможуть повністю довіряти такому сервісу.

Хто готується до економіки майбутнього

ТОП-3 промислові галузі, де трансформації вже почалися

1. Коли однією пігулкою перестануть лікувати від усіх хвороб

Як розповідає HR-директор фармацевтичної компанії Тева Україна Світлана Куценко, фармацевтична галузь розвивається в тісному зв'язку зі сферами інформаційних технологій, управління великими даними (BigData), інтернету речей, телемедицини, біотехнологій, мобільних пристроїв.

У зв'язку з цим галузі, за її словами, вже зараз потрібні нові компетенції, з'являються нові посади. Наприклад, фахівець з роботи з великими даними або менеджер проектів в сфері телемедицини.

Обробка медичних даних за допомогою bigdata-алгоритмів в найближчому майбутньому помітно змінить вигляд професії фармацевта і лікаря. Адже чим більше даних про пацієнтів оброблятиметься, чим точніше можна сформувати підхід до кожного з них.

З'являється все більше датчиків і гаджетів, які збиратимуть інформацію безпосередньо з тіла людини і передавати їх до хмари. У медицини з'явився шанс стати предикативною і профілактичною, оскільки проблеми зі здоров'ям можна буде виявляти на ранніх етапах.

2. Раніше агрономи працювали на полях, тепер – на планшетах

"Майбутнє настало вже сьогодні", – розповідає директор з персоналу та комунікацій Кернел Наталя Хвостова.

Кардинально змінюються і вимоги до знань і навичок давно існуючих професій. "Сьогодні агроном працює не стільки з ґрунтом і рослиною, скільки з аналітикою Інформсистему, супутниковими знімками полів", – розповідає Хвостова.

Людина сама віддалено контролює процес, визначає проблему і приймає рішення на основі цифрових даних.

"На сьогодні ринок піднімає вимоги до співробітників – нова техніка, агрегати, сучасні технології виробництва, обладнання для точного землеробства – все це вимагає нових знань, регулярного навчання, обміну досвідом. З'явилися нові спеціальності – пілот дронів, диспетчер до центру моніторингу, інженер з систем точного землеробства, ГІС-аналітик", – додає засновник компанії Smart Farming Артем Беленко.

Однак, система освіти, на жаль, не встигає відповідати новим бізнес потребам. "У зв'язку з чим компанії самостійно шукають способи підготовки і розвитку своїх фахівців", – додає Хвостова.

3. Енергетика змін

Зміни починаються з бізнесу. Спочатку бізнес змінює бачення себе і формує завдання на перспективу, а потім з'являються нові напрямки.

"Таким чином, створюється ринок, і він визначає, які потрібні професії, які навички ключові і ступінь їх затребуваності. Ми бачимо, що розвиток бізнесу і співробітників тісно взаємопов'язані. І прагнемо кожному співробітнику забезпечувати навчання, щоб його навички постійно відповідали завданням", – каже директор АкадеміїДТЕК Євген Бондаренко.

Розвиток технологій змінив кожну професію. На станціях відновлюваної енергетики працює менше людей, ніж на підприємствах традиційної генерації. "Зелені" створюють багато робочих місць на етапі будівництва станцій, але не вимагають великої кількості кадрів в експлуатації через високого рівня автоматизації. Наприклад, на Ботієвській ВЕС працює 21 співробітник. А для отримання такої ж кількості електроенергії від ТЕС знадобилося б в рази більше персоналу.

У газодобувній галузі також відбувається автоматизація. На установці з підготовки газу ДТЕК Нафтогаз впровадив автоматизовану систему управління. Вона постійно контролює понад 300 параметрів свого стану і управляє більш ніж 80 механізмами. Зрозуміло, з'явилася потреба в працівниках, які аналізують роботу таких систем. Але це не означає, що співробітники з низькою кваліфікацією втрачатимуть роботу. Завдання бізнесу – розвивати співробітників, щоб вони могли вирішувати все складніші завдання, і зростати разом з компанією.

Майбутнє вже сьогодні

Представники нових

Представники нових професій розповідають про те, чим вони займаються і як потрапили до професії

Євген Солодкий

Начальник відділу з моделювання родовищ ДТЕК Нафтогаз

Я геолог в третьому поколінні. Коли йшов вчитися до університету – це скоріше була цікавість, ніж бажання вивчитися на геолога. Просто вирішив спробувати, але, в підсумку, закохався в цю професію. Після того як в університеті почали читати предмет "Геологія", думки про зміну спеціальності випарувалися. Звісно, була ще мрія стати кухарем, але все залишилося на рівні захоплення. Те, що ми вивчаємо, знаходиться на великих глибинах – іноді 3 км, а в нашому випадку – 5-6 км і більше. Просто заглянути і подивитися, що там є, ми не маємо можливості. Перш ніж почати розробку того чи іншого родовища, потрібно зібрати і обробити величезну кількість інформації. Раніше дані наносили на паперові карти, що допомагало скласти лише двомірне подання про родовищі. Зараз же можна створювати 3D і 4D моделі родовища – адже властивості породи змінюються з часом.

Богдан Кривицький

Керівник департаменту точного землеробства аграрної компанії ІМК

Закінчивши факультет екології і біотехнологій, займався автоматизацією виробничих процесів, контролем витрат товарно-матеріальних цінностей в компанії Сварог Вест Груп. Але поступово перед відділом ставилися нові завдання щодо частини впровадження систем точного землеробства – автопілотування і картографування врожайності. Ці напрямки пропрацювали, і я точно зрозумів, що хочу займатися в житті. Після двох років роботи в Сварога надійшла пропозиція створити і очолити відділ точного землеробства в холдингу ІМК. Від такої пропозиції гріх відмовлятися. Зараз завдання бувають різні. Ми, наприклад, знаходимося в процесі обладнання тракторів системами автопілотування. Наведу приклад з досвіду. Робота 500-сильного трактора з глибокорозпушувача. Ширина агрегату 5,93 м. Але механізатор підстраховується. У підсумку він кожен раз перекриває не менше 0,5 м, щоб уникнути похибок. Таким чином, фактичний щорічний обсяг робіт – 2350 га. За рахунок раціональнішого використання робочої ширини можна довести до 2550 га. Система автопілотування окупить себе приблизно за рік.

Юрій Жабський

Директор Приморської вітроелектростанції ДТЕК ВДЕ

1993 року я був у відрядженні в Голландії. І там вперше побачив великі вітроагрегати. Зацікавився цим. Приїхав до України і знайшов однодумців, які в той час готували програму розвитку вітроенергетики в нашій країні. Так я і потрапив до цієї сфери. Стояв біля її витоків. Я будував Новоазовську вітроелектростанцію потужністю 25 МВт. На початку нульових вона була найбільшою в Східній Європі. 2012 року в команді ДТЕК ВДЕ запускав Ботієвську вітроелектростанцію потужністю 200 МВт, яка сьогодні залишається найбільшою в Україні і входить до ТОП-10 найбільших у Центральній та Східній Європі. Зараз керую проектом будівництва Приморської ВЕС в Запорізькій області. Вітроенергетика – один з секторів енергетики в світі, що найшвидше розвиваються. Щоб реалізовувати ефективні проекти в "вітрі", потрібно постійно стежити за трендами на ринку і бути в курсі останніх технічних рішень і інновацій.

Сергій Андрушенко

Керівник групи пілотів

До того, як влаштуватися в Drone.ua, проходив службу в АТО, де також займався безпілотниками. До моєї групи входить чотири особи. Замовлення на обльоти і зйомку надходять від різних компаній: від агро до геодезії. Багато хто думає: для того, щоб бути пілотом, потрібно просто купити дрон. Але це далеко не так. Тут потрібні технічні знання і хороша підготовка. Обов'язкові вимоги – наявність прав. Я всю Україну вже об'їздив. Поєдную корисне з приємним. Працюю пілотом і подорожую.

ТОП-10 
нових професій в українській промисловості
(за даними ринкового опитування)

  • Спеціаліст з агромоделювання

Цей фахівець працює з супутниковими знімками і електронними картами полів для того, щоб максимально ефективно використовувати площу посівів, контролювати урожай на різних стадіяхх.

  • Оператор дрона

Набирає оберти моніторинг посівів за допомогою безпілотних літальних апаратів – дронів. Поки що без людини не обійтися – потрібен оператор. На Work.ua зарплати таких фахівців стартують від 10 тисяч гривень. Агро є однією з основних індустрій, в якій застосовуються дрони. Останнім часом оператори дронів користуються попитом також і в будівництві, геодезії і для обльоту промислових об'єктів.

  • Інженер-механізатор

Механізатор, який раніше керував трактором "на око", сьогодні керує складним інноваційним агрегатом з 3-4 моніторами. Він виконує роботи за заданими техкартами, регулює подачу добрив залежно від швидкості руху.

  • Геолог з 3D-моделювання родовищ

Створює об'ємні моделі родовищ. Для цього вони вивчають дані сейсморозвідки, геофізичних і газогідродинамічних досліджень, аналізують роботу свердловин. 3D-модель допомагає знайти кращі місця для буріння, визначити кількість свердловин, які потрібно пробурити, зменшити геологічні ризики. 3D-модель показує, з яких свердловин можна добути більше газу, якщо провести заходи щодо інтенсифікації. Все це допомагає оптимізувати інвестиції та підвищити прибутковість компанії. В Україні потреба на таких фахівців з'явилася близько десяти років тому. І зараз таких професіоналів кількадесят.

  • GPS-менеджер

У деяких українських агрохолдинги є такі відділи, як відділи GPS і GIS, які складаються з фахівців для моніторингу руху сільськогосподарської техніки; дослідження причин простою; ведення звітності. Від них вимагають в тому числі і вміння робити GPS-моніторинг.

  • Менеджер проектів ВДЕ

Стартом розвитку відновлюваної енергетики в Україні вважається 2009 рік, коли був ухвалений закон, який встановив зелений тариф на електроенергію. Професія менеджер проектів ВДЕ з'явилася разом з галуззю, і вона знаходиться на стику декількох експертиз, які неможливо отримати в рамках одного базового освіти. Це поєднання знань в енергетиці, електротехніці, будівництві, землевпорядкуванні та управлінні проектами. Сьогодні, коли кількість проектів в зеленій енергетиці стрімко зростає, потреба в таких фахівцях критично загострилася.

  • Енергоаудитор

Експерт, який допомагає визначити потенціал енергозбереження та стан енергоефективності в будівлі, споруді або промисловому підприємстві. Також він допоможе скласти план енергоефективних заходів, спрогнозує їх вартість, порівняє різні інструменти і джерела фінансування.

У ДТЕК ЕСКО зараз, наприклад, працюють 6 енергоаудиторів, які провели понад 500 енергоаудитів різних об'єктів: будівель і споруд, а також 12 енергоаудитів великих промислових підприємств, таких як ТЕС, шахти, вугільні збагачувальні фабрики і обленерго.

  • Менеджер CRM і цифрового маркетингу в агрофірмі

Раніше таку посаду можна було зустріти хіба що в українських інтернет-проектах. У компанії Syngenta сьогодні, наприклад, працює менеджер CRM і цифрового маркетингу – спеціальність на стику професійних знань в агрономії, маркетингу та IT. Йдеться про розробку мобільних додатків для аграріїв, розробці та впровадженні інформаційно-аналітичних систем для управління аграрним бізнесом. Це може бути, скажімо, інструмент прогнозування появи хвороб і шкідників в полях і надання рекомендацій щодо запобігання їх розвитку.

  • Інженер сонячної електростанції

З розвитком альтернативних джерел енергії все затребуванішими стають інженери з виготовлення та встановлення сонячних електростанцій. На Work.ua роботодавці пропонують фахівцям з монтажу СЕС від 7,5 до 30 тисяч грн на місяць. Вивчитися на фахівця з сонячної енергетики можна на кафедрах екології різних ВНЗ України (наприклад, в Києві в КПІ ім. І. Сікорського).

  • Менеджер з експертизи інвестиційних проектів

Посада з'являється в різних промислових галузях в міру того, як починають з'являтися нові бізнес-ніші, найчастіше пов'язані з впровадженням нових технологій. У ДТЕК, наприклад, така посада з'явилася 2016 року в зв'язку з необхідністю глибшого аналізу інвестпроектів і визначення їх пріоритетності з урахуванням новітніх тенденцій в галузі..

Ендрю МакАфіи

Економіст, викладач Массачусетського технологічного інституту

У світі майбутнього, який ми зараз дуже швидко створюємо, ми скоро почнемо бачити все більше і більше речей, схожих на наукову фантастику, і все менше речей, схожих на роботу. Наші машини скоро стануть їздити самі. Це означає, що нам буде потрібно менше водіїв вантажівок. Ми підключимо Siri до суперкомп'ютера Вотсон і використовуватимемо це для автоматизації роботи, яку зараз виконує обслуговуючий персонал і технічні підтримки. Ми вже взяли дроїд R2D2, пофарбували його в помаранчевий колір і відправили перевозити вантажі по складу. Це означає, що тепер у нас буде куди менше людей, які бродять туди-сюди складськими проходами.

Куди рухаємося

Чи варто українським фахівцям побоюватися роботизації і які навички розвивати

Світ стрімко змінюється, і нові вакансії, які з'являються в індустрії, починають все більше не відповідати професійній підготовці кадрів. Глобальна причина – наступають роботи.

"Згідно з глобальним прогнозом EY, 47% професій в розвинених країнах світу з великою часткою ймовірності будуть автоматизовані протягом найближчих 20 років", – говорить менеджер відділу консультаційних послуг з підвищення ефективності EY в Україні Олексій Шмуратко.

За його словами, пора б задуматися про те, яка кваліфікація буде і далі затребувана роботодавцем, а які завдання в найближчі 10-15 років будуть передані роботам на виробництві або в офісі.

"2/3 спеціальностей схильні до автоматизації", – додає керівник департаменту з розвитку талантів Deloitte Ukraine Ангела Піддубна.

Якщо говорити власне про ринок праці в Україні, то поки що не слід сильно панікувати через нашестя роботів.

"Скоріше, йдеться про проникнення IT (нових прикладних інструментів) все глибше в бізнес", – підкреслює керівник експертно-аналітичного центру Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна Катерина Криворученко.

Використання цих сучасних інструментів вимагає від компаній і їх співробітників гнучкості та адаптивності, готовності "прокачувати" навички.

Крім IT, експерт виділяє в Україні також таку тенденцію як ставка крос-функціональність персоналу.

"Дуже цінуються фахівці, які працюють "на перетині" професій. Багато компаній прагнуть сформувати команди професіоналів, які володіють знаннями відразу в декількох галузях", – підкреслює Криворученко.

Ще одна важлива якість – мобільність. Дослідники припускають, що незабаром люди опановуватимуть 10-14 професій до 38 років.

Читайте також:

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини
Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама
Допомога під час війни
Більше новин
Фінанс-дайджест
Більше новин
Industry
Більше новин
Квартирне питання
Більше новин
Час заробляти
Техно
Більше новин
Комуналка
Більше новин
Наші гроші
Більше новин
Війна в Україні
Більше новин
Money-лайфхакер💰
Головне про гроші
Всі новини
Останні новини
Показати ще
Валюта
Курс долара в касах банків (купівля/продаж)
1
ПУМБ ПУМБ
35.8/36.3
2
ПриватБанк ПриватБанк
35.5/36.3
3
Ощадбанк Ощадбанк
35.7/36.15
4
Райффайзен Банк Райффайзен Банк
36.4/37.1
5
Укрексімбанк Укрексімбанк
36.2/36.7
6
Альфа-Банк Альфа-Банк
35.5/36.7
7
Укргазбанк Укргазбанк
35.4/36.4
8
Універсал Банк Універсал Банк
35.4/36.9
9
OTP Bank OTP Bank
31.95/35.0
ЗАПРАВКИ
Паливо сьогодні
95+
95
ДП
ГАЗ
51,50
49,54
50,78
27,61
51,90
49,90
50,90
27,89
53,15
51,41
51,67
27,81
53,50
51,50
51,50
28,21
53,99
52,49
53,99
28,48
56,99
54,99
54,99
28,97
56,99
54,99
54,99
28,98
57,88
54,39
54,49
28,65
58,99
56,99
55,99
28,98
-
48,90
49,01
26,98
Відставка Бориса Джонсона
Нова обкладинка The Economist
Рейтинг цін
Скільки коштує житло у новобудовах Києва (грн за м²)
1
Печерський Печерський
90 592
2
Шевченківський Шевченківський
57 791
3
Оболонський Оболонський
54 494
4
Подільський Подільський
51 178
5
Голосіївський Голосіївський
46 989
6
Святошинський Святошинський
36 659
7
Дніпровський Дніпровський
35 882
8
Дарницький Дарницький
35 881
9
Деснянський Деснянський
35 364
10
Солом'янський Солом'янський
31 688
Прогноз 🔑
ТОП-5 у сфері IT
Затребувані спеціалізації
Програмування

Програмування

Інженер

Інженер

Системи управління підприємствами

Системи управління підприємствами

Web-інженер

Web-інженер

Web-майстер

Web-майстер

Актуальні пропозиції 🔥
Вибір українців 🚘
Які нові легкові авто купували у червні
1
Toyota Toyota
456
2
Renault Renault
327
3
Volkswagen Volkswagen
263
4
Hyundai Hyundai
172
5
Skoda Skoda
168
6
Mitsubishi Mitsubishi
162
7
BMW BMW
120
8
Nissan Nissan
102
9
Mercedes Mercedes
94
10
Ford Ford
87
Детальніше
Must Know
Штрафи для власників тварин в Україні

Вигул собак небезпечних порід без намордника — від 170 грн

Вигул собак небезпечних порід без намордника — від 170 грн

Вигул собак у заборонених місцях — від 170 грн

Вигул собак у заборонених місцях — від 170 грн

Неприбрані за твариною екскременти — від 170 грн

Неприбрані за твариною екскременти — від 170 грн

Нанесення твариною шкоди майну чи здоров'ю людини — від 1700 грн

Нанесення твариною шкоди майну чи здоров'ю людини — від 1700 грн

Знущання з тварини — від 3400 грн

Знущання з тварини — від 3400 грн
Детальніше
Класи житла
В чому різниця?
Економ

Зазвичай, це типові багатоповерхівки без надмірних архітектурних рішень, схожі одна на одну, але їхнє основне завдання – універсальність та забезпечення квартирами якомога більшої кількості людей. У Києві середня ціна за квадратний метр у "економі" становить 27 тис. грн.

Комфорт

У таких будинках передбачені зони для зберігання дитячих колясок чи велосипедів, є вбиральні, охорона на території, покращений дитячий майданчик та паркінг. У Києві за такі квартири у новобудовах просять у середньому 35,3 тис. грн за кв. м.

Бізнес

У новобудовах є великі підземні паркінги, з одним паркомісцем на квартиру. Зазвичай такі будівлі охороняються, є консьєрж, покращені дитячі майданчики, а для догляду за територією наймають садівників. Мешканці столиці в середньому платять 57,7 тис. грн за квадратний метр у такій квартирі.

Еліт

Над дизайном житла працюють солідні дизайнери. Територія охороняється, а паркомісця облаштовують із запасом. У таких житлових комплексах будують тенісні корти, басейни, супермаркети, приватні школи тощо. У Києві один квадратний метр такого житла коштує в середньому 98,8 тис. грн.

1 /2
Все про квартири
статистика
Курс криптовалюти сьогодні

Валюта

Ціна, usd

Bitcoin (BTC)

65170.43

Dogecoin (DOGE)

0.16

Ethereum (ETH)

3509.8

Litecoin (LTC)

90.17

Ripple (XRP)

0.65

Наша економіка
5 головних цифр
1
Споживча інфляція Споживча інфляція
18%
2
Облікова ставка Облікова ставка
25%
3
Офіційний курс євро Офіційний курс євро
29,7 грн
4
Офіційний курс долара Офіційний курс долара
29,25 грн
5
Міжнародні резерви Міжнародні резерви
$22,8 млрд
Знати більше💡

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти