В Україну фактично перестали ввозити автозапчастини: експерт назвав причину

16 липня 2019, 12:38

Євгенія Давиденко

Труднощі виникли не тільки із забороненими товарами з Росії

Своєю постановою від 5 липня урядвідстрочив заборону на ввезення з Росії легкових автомобілів та інших моторних транспортних засобів до кінця 2019 року. Але заборона на ввезення запчастин залишилася в силі. У зв'язку цим їх ввезення в Україну фактично припинилося навіть з інших країн, розповіли сайту "Сьогодні" у Всеукраїнській асоціації автомобільних імпортерів і дилерів.

Реклама

Справа в тому, що тепер імпортерам потрібно доводити, що вони ввозять запчастини не з РФ. А надання сертифікатів походження створює серйозні труднощі

"Уявіть фуру з 30 тис. найменувань запчастин. Що, потрібно ще одну фуру з 30 тис. листів сертифікатів походження? – дивується Олег Назаренко, генеральний директор асоціації. – Можна видати окремий сертифікат на партію товарів. Але німці дуже скрупульозні і ніколи не дадуть сертифікат походження з ЄС на партію, якщо в ній є запчастини та з ЄС, і з Китаю, і з Кореї".

В результаті, з 1 липня, продовжує він, автомобільні запчастини фактично не ввозяться. У зв'язку з цим асоціація звернулася до Кабміну, планують також сповістити про проблему президента, додає Назаренко.

Як відомо, своєю постановою, що розширює перелік заборонених до ввезення на територію України товарів з Російської Федерації, Кабмін заборонив ввезення в Україну транспортних засобів з Росії.

Всеукраїнська асоціація автомобільних імпортерів і дилерів ранішерозкритикувала це рішення через вимоги надавати сертифікат походження товару як доказ того, що товар не вироблений в РФ.

Реклама

Новини "Сьогодні" повідомляли, що 15 травня 2019 року уряд України розширив список заборонених до ввезення товарів з Росії, а сама постанова була оприлюднена 26 червня. У документі йшлося про те, що ембарго поширюється на сировину для виготовлення цементу, мінеральні (азотні, калійні і фосфорні) добрива, корми для тварин і продукцію ветеринарної медицини, сірники, шпалери та іншу продукцію. При цьому йшлося про те, що з 1 березня 2020 року забороняється ввезення вживаних залізничних і трамвайних вагонів.

Як відомо, Росія ввела заборону на низку товарів з України в кінці 2018 року, яких саме, дивіться в сюжеті новин "Сьогодні":

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти