Введення воєнного стану: економіст пояснив, що буде з бюджетом-2019

26 листопада 2018, 20:01

Дмитро Дубенський

Терміново перерозподіляти кошти не доведеться, впевнений експерт

РежимособливогофінансуванняЗбройнихСилУкраїнивразі введеннявоєнного стануне вплиненастабільністьдержавногобюджетукраїниі неспровокуєручногоперерозподілукоштівабоприпиненнявиділеннягрошейза бюджетними програмамитазахищеними статтями.

Про цевкоментарісайту"Сегодня"розповівекономіст
Борис Кушнірук .

"Не очікую дисбалансу держбюджету. Більш того скажу, що впевнений: бюджет буде збережений в тому вигляді, в якому був прийнятий, і буде виконуватися без збоїв. Але я взагалі не є прихильником воєнного стану, тому що в умовах гібридних дій з боку РФ, воєнний стан не працював б. Я, починаючи з 2014 року, попереджав, що він нічого не дає. На мій погляд, введенням воєнного стану ми нічого принципового досягаємо, але не очікую якихось надмірних додаткових витрат або ще що-небудь в цьому роді, якщо його введуть", – зазначив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Реклама

Прицьомуекспертвиключає,щоурядвразі введеннявоєнного станубудевручномурежимівикористовуватикоштидержбюджету,атакожпіденадодатковуемісіюгривні.

"Нагадаю, так званий "друкарський верстат" знаходиться в руках не Мінфіну і не Кабміну, а у Національного банку України. Але НБУ не буде зараз цього робити (додемісія гривні, – Авт.), як не робив цього раніше. Більш того, третій рік поспіль Нацбанк скорочує кількість грошей, які він дає уряду. Не збільшує, а зменшує. Також зазначу, що воєнний стан хочуть ввести тільки на 30 діб, а не на 60, як говорили спочатку. Тому за 30 діб нічого не трапиться. В цьому випадку можна бути спокійними. Вважаю, що, наприклад, і вибори відбудуться вчасно, і в економіці нічого надзвичайного не буде", – додав економіст.

Такожвінпідкреслив,щопроблемоюУкраїниіЗаходуєте,щовонине можутьзнайтиефективноїпротидіїгібриднимдіямРосії,коли,наприклад,немаєвідвертоговторгненняабозначної ескалаціїбойовихдій.

"Тобтоколикоженокремийкрок непостаєтакимнадзвичайним,щобчерез цепідніматишумвсесвітньогомасштабу.АлеколицідрібніагресивнікрокиРФвсукупностіскладаються,вонипризводятьдонедобрихрезультатів.Томусвітщене навчивсяреагуватинавикликиРФкрімсанкцій,якіносять скорішеобмежувальнийхарактер,а некаральний",-резюмувавексперт.   

Нагадаємо, в Азовському морі 25 листопада стався напад росіян на групу українських військових корабліврейдовийбуксир"ЯниКапу"ідвамалихброньованихартилерійськихкатери"Бердянськ"і"Нікополь"були захопленіспецназомкраїниагресора.

Тим часом в Росії вибухнули істерикою після того, що наробили в Азові, івсювинузсебеперекладаютьнаУкраїну-МосквазакликаєУкраїнузабезпечитибезпекупосольстваРосіївКиєві,деактивістипалилипокришкиівлаштувалибурхливіпротестипротиросійськоїагресіївАзовськомуморі.

Реклама

Більше про розвиток подій в Азовському морі читайте на сайті "Сегодня": "Атака Росії на українські кораблі в Азовському морі: хроніка подій онлайн".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти