Україні потрібно використовувати досвід Данії, де енергозбереження збільшило ВВП в два рази – Льовочкін

30 червня 2016, 14:18

Депутат упевнений, що кошти на програму енергоефективності в України є

Реалізація програми енергоефективності забезпечить Україні енергетичну незалежність і забезпечить високий приріст ВВП. Про це заявив народний депутат від "Опозиційного блоку" Сергій Льовочкін.

Реклама

За його словами, Україні необхідно використовувати досвід Данії, яка в два рази збільшила ВВП, що не підвищивши при цьому споживання енергоресурсів.

Льовочкін зазначив, що підвищення енергоефективності української економіки і житлового сектора може стати одним з основних чинників відновлення країни. Так, експерти аналітичного центру "Нова соціальна і економічна політика" оцінюють потенціал енергозбереження України в $ 10 млрд або в еквівалент 30 млрд кубометрів газу.

"У програмі реформ важливо виділяти ключові пріоритети. Локомотивом для поїзда української економіки повинна стати програма підвищення енергоефективності. Потенціал енергозбереження величезний. Виконання програми енергоефективності дозволить виробляти в 1,5 рази більше електроенергії при тих же витратах природних ресурсів або знизити на 40% їх споживання в житлово-комунальному секторі. За кожною з цих цифр – зростання конкурентоспроможності української економіки і реальне поліпшення життя людей", – заявив Льовочкін.

На думку депутата, Україні необхідно використовувати досвід успішного виконання програм енергоефективності: "Приклад Данії, яка завдяки виконанню такої програми збільшила в два рази ВВП, не збільшуючи споживання енергоресурсів, може стати орієнтиром для України".

В тренді
В Україні змінять маркування м'яса, меду й оливкової олії
Фото: REUTERS/Ajeng Dinar Ulfiana
В тренді
ФОПи зможуть платити податки через додаток "Дія": як це буде працювати
"Дія" вже знає рахунки, на які повинні надходити податки
В тренді
"Укрзалізниця" тимчасово змінила розклад поїздів: список
Реклама

"Вже два роки ми чуємо регулярні заяви про незалежність від Росії в питанні поставок природних ресурсів. Але в реальності Україна продовжує закуповувати російський газ, тільки з націнкою європейських посередників. Це призводить лише до корупції і подорожчання газу для українських споживачів. Зараз влада знову заговорила про відновлення закупівель газу у "Газпрому" і періодичний імпорт електроенергії з Росії. Факти свідчать, що в реальності програма енергоефективності не реалізується. Зниження споживання газу досягнуто лише за рахунок зупинки цілих секторів економіки. Нинішня програма енергозбереження не працює", – додав Льовочкін.

Депутат упевнений, що в нинішньому бюджеті можна знайти необхідні кошти для реалізації плану енергоефективності, якщо він стане пріоритетним завданням.

"Важливо серйозно займатися питанням, а не декламувати порожні гасла. Нинішня влада робить навпаки. "На ура" проходять законопроекти про перейменування міст або заборону символіки, але від більшості неможливо домогтися розгляду питань реформування марнотратною системи енергоспоживання. Тому якісну зміну життя українців необхідно починати з якісної зміни управління економікою. Коли замість популістів і войовничих дилетантів прийдуть ті, хто на перше місце ставить питання економічного розвитку, в України з'являться можливості стати успішною державою", – резюмував Льовочкін.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти