Канада позбавляється від золотих резервів

14 лютого 2016, 01:10

Запаси золота в центробанках світу можуть скоро піти в минуле

ЗаостаннітижніурядКанадипродавмайжеполовинусвоїхзапасівзолота-дорогоцінного металу,якийбільше нерозглядаєтьсявякостіурядовогоактиву.Про цепишуть "Вести Экономика".

Реклама

Станомна кінець 2015 рКанадаволоділа3тоннамизолотихзапасівзгідно з данимиміжнародноїфінансовоїстатистикиМВФ.Останнідані,опублікованіминулого тижня,показують,щосумарнізапасиканадськогозолотатеперскладають1,7тонни.Цетільки0,1%відзагальногообсягурезервівкраїни,якітакожвключаютьвсебеіноземнівалютнідепозитиіоблігації.

Дляпорівняння,СШАволодіють8,133тоннизолота,втой часякВеликобританія-310тонн. РішенняпропродажзолотаприйнявміністрфінансівкраїниБіллМоро.

Цей останній розпродаж є насправді частиною загальної стратегії уряду по відходу від золота як активу. Зараз у Оттави немає реальної необхідності зберігати свої золотовалютні резерви, вважає економіст Ян Лі.

"При старій системі золото підтримувало валюту. Долар США був прив'язаний до золота. Унція золота коштувала $ 35. Потім в 1971 році по ряду причин Річард Ніксон відійшов від золотовалютного стандарту США", – зазначив експерт.

Золото і долари були взаємозамінні до цього моменту, однак в сучасному світі метал більше не вважається формою валюти, заявив він.

"Це дорогоцінний метал, такий же як срібло ... Розпродавати його можна, як і будь-який актив", – зазначив Лі.

Тому той обсяг золота, який тримає канадський уряд, неухильно падає з середини 1960-х рр., після того як було збережено понад 1 тис. тонн дорогоцінного металу. Половина цих запасів була продана в 1985 р, інше продано в період з 1990 по 2002 рр.

До минулого року запаси Канади знизилися всього до 3 тонн, а після недавніх продажів – ще вдвічі.

"Незабаром може настати час, коли запаси золота повністю підуть в минуле. Є більш вигідні активи, на яких можна зосередитися", – заявив він, назвавши рішення уряду позбутися золота мудрим.

На його погляд, золото можна буде продати, інвестувати отримані кошти в держоблігації США або французькі, німецькі облігації, або облігації Великобританії.
 

В тренді
Купити паску чи спекти самому: як вигідніше зібрати великодній кошик

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти